Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lelkészek, teológusok, papok...

Lelkészek, teológusok, papok válaszát várnám, mennyire ismeritek részletekbe menően a Bibliát?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt, hogy mennyire kell "betű szerint" ismernetek a szentírást? Nyilván nagyon jól, ebben nincs vita, de például az olyan részleteket is fejből kell tudni, mint a az Exodusban az égőáldozati oltár felépítése, vagy az összes, Bibliában előforduló név és személy? ( Tehát nem csak a fontosabbak, hanem azok is, akik összesen egy versben bukkannak fel, említés szintjén?)
2014. jan. 12. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Funda teológia ami téged izgat...magam persze nem vagyok jártas benne de ajánlom keress fel egy protestáns lelkipásztort. Katolikus paphoz is mehetsz mert ő is kellően otthon lesz benne de a protestáns teológia kivételesen széleskörűbb ezen a téren. Ők ezzel többet foglalkoznak.
2014. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nam vagy elárasztva a válaszokkal. Vagy ennyire hiány van...


Annyit szeretnék hozászólni a kérdésedhez, hogy a Biblia ismerete nem azt jelenti, ogy kivűlről tudsz belőle részleteket(Bár ez is nagyon dícséretes)

Minél részletekbe menőkig ismered a Bibliát, annál inkább élni kell(a mindennapjaidban) az alapelveket és törvényeket. Ha ezt teszed, elmondhatod magadról, hogy részletesen ismered Isten Szavát.

2014. jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, igaza van. Viszont kedves Kérdező ha bármi konkrét érdekel azt itt is felteheted nekünk :) az előző válaszoló otthan van a témában, már láttam itt a fórumon korábban :) ill. én meg papnak készülök ergó konyítok hozzá valamit én is ill. nem egy atya és lelkész barátom van. Csak nyugodtan :D
2014. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Az, hogy ki mennyire részletekbe menően ismeri a Szentírást, nagyon sok mindentől függ. Nyilván aki - mint én is - több mint 25 éve olvassa abban sokkal több minden megragad, mint aki 1-2 éve. Nekem sokat segitett még az is, hogy egy időben - amikor teológiára jártam - sokkal intenzívebben foglalkoztam vele. Azért biztos találni olyan nevet, amire nem emlékszem már, és sok olyan rész is van amit annyira részletekbe menően nem ismerek. Az áldozati rendszer nagyon sok tanulságot rejt a szimbolikus volta miatt, hiszen minden részlete Jézusra mutat. Éppen ezzel foglalkoztunk az elmúlt negyedévben a Bibliakörökön:

[link]


Üdv. Péter

2014. jan. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!