Jézus Isten?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 19:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Annyira kb mint a delfin hal.
2014. jan. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Igen. Ezt egyedül a majdnem hét millió agymosott, átírt Bibliát ilvasó jehovista nem ismeri csak el a hívők között.
2014. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 schocko ***** válasza:
34%
Csak félisten. Apja Isten, anyja házas zsidó szűzlány...Jézus olyan, mint a többi félisten, Herkules és társai...
2014. jan. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Jézus Isten fia!
2014. jan. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Az biztos, hogy nem azonos a keresztény/zsidó Istennel.

Úgy értem, hogy ő Jézus kívül is létezik.

Tehát erre valóban az a legjobb válasz, hogy a fia.

2014. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Egy isten létezik akkor Ő most ki?

Isten vagy nem?

Csak mert a Bibliában volt, hogy imádkozott, nyilván nem magához, szóval nem lehetett Isten!

De ha nem isten akkor meg miért kellene Őt követni?

2014. jan. 13. 20:36
 7/19 anonim ***** válasza:
De ha Jézusnak nem a fitymájából csinálunk szent ereklyéket, akkor mondhatjuk, hogy Isten, mert a tanítása az Istentől van és mindenki azzal azonos, amivel azonosul, hisz, vall. Mi a tanításaink, hit, és cselekedeteink vagyunk.
2014. jan. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Aki Jézust Istennek nevezik úgy értik, hogy isteni személy vagy, úgy hogy Isten is meg ember is.
2014. jan. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Szeressük egymást ***** válasza:
Az. De a mi válaszainktól nem lesz hited. Tudakozd az írásokat amíg saját meggyőződésre nem jutsz.
2014. jan. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia.


először HozéLujzának szeretnék egy-két mondatot írni:


Hát nagyon szomorú, hogy olyan stílusban emlegeted itt a felebarátaidat, mint egy közönséges útszéli bűnöző-


Jézus nem tett ilyet, és azt tanította, hogy szeresd felebarátaidat, mint önmagadat.

Sőt az ellenségeinkre vonatkozóan is ezt írta.

Ez nem épen a Krisztusi szeretet megnyilvánulása.

egyebek mellett nem Jehovista, hanem Jehova Tanúja, és az összes eddigi hozzá szólásodból, csak úgy izzik a megvetés, és a gyűlölet szelleme a Tanúk ellen.

Persze a tetteidért magad fogsz elszámolni, De ilyen hozzá állással nem tudom, hogy tudsz Jézus "szemébe" nézni.


Kedves Kérdező.


Jézus a szentírásból jól kivehetően isteni tulajdonságokkal rendelkező egyén, de nem maga a mindenható, teremtő Isten.

Ő is teremtve lett, Istennek Ő volt az első munkája az életre hozásban, teremtésben, mint ahogy írja is, hogy mindenek előtt Őt hozta létre a Mindenható.


ezért is nevezi Fiaként, hiszen minden más életet, már a fiával mint mestermunkással Közösen hoztak létre, amiben Jézus az örömét lelte, ahogy írja is:


(Példabeszédek 8:29-31) . . ., 30 akkor mellette voltam mint mestermunkás, bennem lelte gyönyörűségét nap mint nap, s én örvendeztem előtte minden időben, 31 örvendezve az ő földje termékeny talajának; és amiben gyönyörűségemet leltem, az az emberek fiaihoz fűződik.


Itt Jézusról beszél a Biblia, hogy Isten mellett mestermunkásként tevékenykedett,


Talán úgy lehet ezt elképzelni, hogy Jézus az alkotó elemeket összerendezgette, és Jehova pedig elindította az életet, a szellemével, a légzés beindításával, ahogy Ádámnál is történt.

Mert a kifogyhatatlan energiával, és tevékeny erővel Isten rendelkezik, és Ő ad ebből a teremtményeinek egy parányit.

Jézus is ezen kapott erővel él, tehát nem magától van az élete, és az angyaloknak is.


Hogy jobban értsük, ha Jézus nem úgy élne ahogy kell, akkor Jehova Ő tőle is megvonhatná az élet adó erőt.

ami természetesen nem fog soha megtörténni, csak példaként hoztam fel, hogy talán így érthetőbb, hogy Jézus nincs egy "súly" csoportban Jehovával.


S ez nem azt Jelenti, hogy akkor Jézust nem kell tisztelni, vagy nem kellene szót fogadni neki, SŐT,

2014. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!