Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy személy, aki nem vallásos...

Egy személy, aki nem vallásos családból származik, de protestáns körökben mozog, majd a hinduizmust tanulmányozza, miért térhet vajon vissza a keresztény, azon belül is pont a római katolikus vallásra?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nem templomi esküvő, keresztszülői felkérés, stb. miatt.


Viszont nem mondja el.

Csak annyit, hogy belső meggyőződésből katolizál, és úgy érzi, hogy ez az ő útja, miután évekig tanulmányozta a protestáns irányzatot, majd a keleti vallásokat is (eléggé elmélyülten tette, évekig).


2014. jan. 14. 23:05
 1/4 savanyújóska ***** válasza:
Ha viszont nem mondja el, nem rád tartozik. Ez mindenkinek a maga belső döntése, lehet meg sem értenéd. Én is elmondhatom, hogy nem vagyok hívő, de ateista sem, de nem biztos, hogy elfogadnád. Szerintem törődj bele, én sem látok rá racionális magyarázatot, de egyrészt ezek nem racionális dolgok, másrészt ki tudja, ő milyen szellemi kacskaringókon jutott el ideáig.
2014. jan. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezeknek a kérdéseknek annyira nincs értelme, most nekünk kéne tudni egy ismeretlen személy gondolatát olvasni vagy mi?
2014. jan. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csak az eddigiek alapján, lehet, hogy 3 év múlva meg az iszlámra tér át...

Az ilyen nem tűnik komolytalannak?

2014. jan. 15. 08:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi itt a gond? Hogy komolytalan? Legalább több utat is megismert, mielőtt ráállt az igazira. Szerintem így éppen hogy jobb döntést képes hozni.

Ha 3 év múlva meg az iszlámra tér át? Biztos vannak, akik szeretnek ki-be lépegetni egyik vallásból a másikba... de én azt mondom, legyen az ő dolga. Ahogy az is, hogy miért lett most katolikus. Belső meggyőződésből, ez nem elég?

2014. jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!