Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ilyen kirekesztők az...

Miért ilyen kirekesztők az egyes gyülekezeti csoportok? Személytelenek.

Figyelt kérdés

Pár évet jártam protestáns közösségbe is rendszeresen.

Az elején, amikor szerettem volna részt venni programokon, akkor azt kifogásolták, hogy még "gyerek vagyok a hitben" és csak érettek vehetnek részt szervezésben, blablabla...én csak passzív hallgató lehettem a többséggel.


Azután kihagytam 1-1,5 évet, sehova nem jártam, de tanulmányoztam a katolikus irányzatot.

Az elméleti tanításokkal (ahogyan azt maguk írták), a katekizmusban, jobban tudok azonosulni, mint a protestáns nézetekkel.


Viszont amikor kb. 1 évvel ezelőtt bejelentettem, hogy szeretnék bérmálkozni (protestánsként meg vagyok keresztelve, amit elfogadnak), és elkezdtem rendszeresen eljárni gyülekezetbe, ugyanazt tapasztaltam meg, mint a protestánsoknál. Elmentem misére, adtam perselypénzt, meghallgattam a misét, ennyi.


Amikor újra jeleztem, hogy komoly az elhatározásom, és szeretnék bérmálkozni, azt a választ kaptam, hogy járjak csak rendszeresen misére, és majd eljön annak is az ideje.


Ugyanakkor hivatalos oldalakon azt olvasom, hogy felnőtt hittanon kell részt venni. Ezt miért nem is említette magától a pap? Mire kell várni, hogy a felkészítőt elkezdhessem?


Nekem az egészből az jön le, hogy egyetlen céljuk van:

legyen egy tömeg, aki hallgatja őket és fizet, de kussol, nem törekszik (jó értelemben) előre szellemi úton sem. Csak legyen irányítható.


Én hiszek Istenben és Jézusban.


Lehetek keresztény anélkül is, hogy hivatalosan tartoznék egy konkrét keresztény egyházhoz?

Mert a szervezett közösségekben óriásit csalódtam, képmutató és kirekesztők azokkal szemben, akik "nem születtek bele az adott közösségbe", hanem felnőttként szeretnének csatlakozni, önszántukból.


33 / N



#katolikus #protestáns #keresztény egyház #keresztény közösségek #keresztény csoportok
2013. nov. 17. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Lehetek keresztény anélkül is, hogy hivatalosan tartoznék egy konkrét keresztény egyházhoz? "


Természetesen lehetsz. Engem is csak a tanítás és a közösség érdekelne, minden máz és rituálé nélkül.

Szóval olyan közösséget ajánlok neked, ahol ez megvan.

Az a fontos, hogy elfogadjanak és ne tanítsanak badarságot.


Nyugodtan megpróbálhatsz más helyeket. Nem kell mindent vakon elfogadni és nyugodtan megvitathatsz bármit bárkivel. Senkinél nem vagy rosszabb!

2013. nov. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Mivel van Bibliai ismereted, a kérdéseden csodálkozom.


Ugyan is a minta az első századi keresztények és Jézus tanítása.

Ott pedig azt írja ihletés alatt:

(Héberek 10:23-25) . . .. 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


A keresztényeknek az imádatához elengedetlen a gyülekezetben való közre működés tanulás

Ám megértem a gondolataidat,. és amit írtál, hogy minél többen járjanak, hogy anyagi haszon legyen belőle az Tény.


Bizonyos vallásos egyházak a világból akkor kapnak anyagi támogatást ha meg van a "hívők száma"

S minél több hívő van annál nagyobb a támogatottság.


Jézus nem azt nézte, hogy ki hova születik, mert Ő egyéneket néz, és nem nemzeteket, vagy családi hagyományokat. Mert Bizony akkor kornéliusz sem és a családja sem lehetett volna keresztény, mert nem Zsidó származásúak voltak

Ebből is látható, hogy nem egyezik a leírtakkal így nem ez a helyes út amit Jézus támogat.

2013. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Bizonyos vallásos egyházak a világból akkor kapnak anyagi támogatást ha meg van a "hívők száma"

S minél több hívő van annál nagyobb a támogatottság. "



Akkor nekik érdekük lenne az, hogy elősegítsék a bérmálkozást is, nem? Mert úgy válnék teljes tagjává, "hívővé" az adott egyházban, nem?


Éppen ezen döbbentem meg, hogy már ezzel sem nagyon foglalkoznak...

Attól a katolikusnak nem lesz nagy bevétele, ha csak eljárok misére és perselypénzt adok. Mert az egyházadót a család a református egyháznak fizeti.


Én szeretnék katolizálni, bérmálkozva, felnőttként.

De ennek elősegítésében nem aktív a pap.

2013. nov. 17. 11:00
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

mivel nem dönthetek helyetted, ebben már nem tudok segíteni,

viszont kérdezd meg magadtól, hogy Jézus, és a tanítványok "katolikusok" voltak?

Vagy Reformátusok? Stb

Mert a válasz nagyban befolyásolhatja, hogy elgondolkozz, talán nem ismerted meg pontosan Isten helyes gondolkozás módját.

2013. nov. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A katolikus egyház azért nem hajlandó elismerni a tévében, rádión közvetített, interneten figyelt misét, mert hát a közösség. Azonban azon a misén sincs közösség, ahol személyesen vagy jelen. Nem ismered azt, aki melletted ül, még a nevét sem tudod. Csak kötött szöveget imádkozunk együtt, a pappal sem beszélhetjük meg a prédikációját. Keresd meg a felnőtt hittant!
2013. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jézust magát keresd ilyen lendülettel, Ő azt mondja, aki hozzá megy, semmiképpen, ismétlem SEMMIKÉPPEN ki nem veti.

Ha követed, akkor el fog vezetni oda, ahol Őt valójában képmutatás, színészkedés nélkül, valóságban szentségben , szellemben imádják, mert Ő olyanokat keres magának. A többiek csak alkottak maguknak egy keresztény színezetű, kis, vagy nagystílű vallást, hogy a pokolig vezető útjukon el tudják magukat altatgatni mesékkel, játékokkal.

2013. nov. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem furi amit írsz, én felnőttként jöttem el a katolikus egyházból és a pap közölte "a keresztvizet nem lehet lemosni"

Engem nem akar elengedni - téged nem akar befogadni?


"Lehetek keresztény anélkül is, hogy hivatalosan tartoznék egy konkrét keresztény egyházhoz?"


Szerintem nem, mert kereszténységnek pont az alapja, hogy hirdesd a krisztusi szeretetet, ezt egyedül nem hiszem, hogy meg tudd tenni.

Kívánom, hogy Istennek tetsző módon lelj békére a szívedben.

2013. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7. válaszoló!


Igen, éppen ez miatt írtam ki a kérdésemet, amit te magad írtál, hogy "a szenteltvizet nem lehet lemosni", ugyanis ezt szintén mondták egy ismerősömnek, akit még gyerekként megkereszteltek, és felnőttként elhagyta az egyházat.


Én pedig szeretnék felnőttként az egyház tagjává lenni, és eddig csak falakba ütköztem.


Lehet, hogy pont nem megfelelő emberekbe botlottam...


Én nem akarom ez alapján véleményezni az egyházat, és valóban reménykedem, hogy igenis csak annyiról van szó, hogy ezek az emberek nemtörődöm fajták...és nem ez jellemzi az egyházat.

2013. nov. 17. 22:15
 9/10 KZitus ***** válasza:

Szervusz


A szavaidból úgy tűnik őszinte az Istenkeresésed. Lehet, ezt látja Isten is, és nem szeretné, hogy több hibát elkövess ebben...


"Lehet, hogy pont nem megfelelő emberekbe botlottam..." - ez nagyon valószínű.


Valaki azt írta neked, hogy van Biblia ismereted. Neken egyáltalán nem így tűnik.


Ha szeretnéd azt tenni, ami Istennek tetsző, tanuld meg és tartsd meg a tanácsait, tanításait.


Az egyik legfontosabb: János 17:3 "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról." Mielőtt elkötelezed magadat, szerezz pontos ismeretet Istenről és Jézusról.


A kérdéseddel kapcsolatban azt írja a Biblia:

„Jézus ezt mondta nekik: »Ha az Isten volna az Atyátok, szeretnétek engem, mert én az Istentől jöttem el, és úgy vagyok itt. Nem is a magam kezdeményezéséből jöttem, hanem Ő küldött el engem . . . Ti a ti atyátoktól, az Ördögtől vagytok, és a ti atyátok kívánságait óhajtjátok tenni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állt erősen az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor a hazugságot szólja, a saját lelkülete szerint szól, mert hazug ő, és a hazugság atyja. Én azonban az igazságot mondom, ezért nem hisztek nekem . . . Ti azért nem figyeltek, mert nem az Istentől vagytok«” (Ján 8:42–47).

2013. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


"Én nem akarom ez alapján véleményezni az egyházat, és valóban reménykedem, hogy igenis csak annyiról van szó, hogy ezek az emberek nemtörődöm fajták...és nem ez jellemzi az egyházat."


Minden rosszindulat nélkül, van egy mondás: amilyen sz úr olyan a szolgája.

Lehet, hogy ez egy jel amire figyelned kellene

2013. nov. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!