Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tízparancsolat ezen verses...

A Tízparancsolat ezen verses formája hogy fejeződik be? (lent)

Figyelt kérdés

1. Idegen istened ne legyen tenéked. Ne csinálj, ne imádj néma bálványképet.

2. Isten nevét hiába szádra ne vedd.

3. A nyugalom napját mindig megszenteljed.

4. Apád, anyád tiszteld. Így lesz élted hosszú.

5. Ne ölj, s ne is legyen benned harag, bosszú.

6. Rút paráznaságtól óvd meg tested, lelked.

7. El ne lopd a másét, hisz nem te kerested.

8. Hamis tanúsággal jó hírét ne vedd el.

9. Ne kívánd a másét, érd be a tieddel.

10. ????



2014. jan. 16. 16:37
 1/6 yuda ***** válasza:

A verset nem ismerem, de elég szembetűnő, hogy az első sor dupla hosszú és két mondatból áll.

Így azt hiszem adódik, hogy "véletlenül" kettő sort írtál egynek. Bontsd szét.

Remélem frappáns észrevételemmel hozzásegítettelek a megoldáshoz. :)

2014. jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 titak ***** válasza:

1-Én, az Örökkévaló, vagyok a te Istened, aki kivezetett téged Egyiptom országából, a szolgaság házából

2-Ne legyenek neked más isteneid rajtam kívül! Ne készíts magadnak szobrot, semmiféle képet, ami az égben fent, a földön lent és a vízben, a föld alatt van! Ne borulj le előttük, és ne szolgáld őket, mert Én, az Örökkévaló, buzgó Isten vagyok. Megbüntetem az atyák vétkét fiaikon, harmad- és negyedíziglen, az Engem gyűlölőkön. Ám szeretetet gyakorlok ezred íziglen, akik Engem szeretnek és megőrzik parancsolataimat.

3-Ne használd fel hamisan az Örökkévaló Istened nevét, mert nem hagyja büntetlenül az Örökkévaló azt, aki Nevét hamisan emeli fel

4-Emlékezz meg a szombat napjáról, hogy megszenteld! Hat napon át dolgozz, és végezd el minden munkádat, ám a hetedik nap szombat legyen az Örökkévaló Istened számára. Ne végezz semmiféle munkát, sem te, sem fiad-lányod, sem szolgád-szolgálód, sem állataid, sem az idegen, aki kapuidban lakik. Mert hat napon át készítette Isten az eget és a földet, a tengert és mindent, ami benne van, ám megpihent a hetedik napon. Ezért áldotta meg az áldotta meg az Örökkévaló a szombat napját, és megszentelte azt.

5-Tiszteld apádat és anyádat, hogy hosszú életű légy azon a földön, amelyet az Örökkévaló, a te Istened ad neked!

6-Ne ölj!

7-Ne paráználkodj!

8-Ne lopj!

9-Ne tégy felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot!

10-Ne kívánd meg felebarátod házát! Ne kívánd meg felebarátod feleségét, sem szolgáját-szolgálóját, sem ökrét-szamarát, semmit, ami a felebarátodé!

2014. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1-esnek, erre én is gondoltam, de összehasonlítva a verset az eredetivel így van jól, csak a 1O. parancsolat verses formátumát nem tudom.

2-esnek pedig, köszönöm, de én arra lennék kíváncsi hogy ha valaki ismeri a verses formáját, akkor ki tudna-e segíteni :)

2014. jan. 16. 22:45
 4/6 megfelelő ***** válasza:
Ez nem katolikus vers? Azok vonták össze a másodikat az elsővel és osztották valamelyiket ketté, hogy kijöjjön a tíz és ne legyen feltűnő a bálványimádás ellen szóló.
2014. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én speciel református vagyok, és valamikor 1O éves koromban tanultam vallásórán a verset.
2014. jan. 17. 16:43
 6/6 yuda ***** válasza:

Kérdező!

Még mindig itt tartasz?

Nézd már akkor legalább meg a sorvégi rímeket.

Feltűnik, hogy párban vannak?

Ha eddig eljutsz, akkor következtetsz, hogy a 10. nem lehet új sor, hiszen egyedül lenne páratlan.


Az elsőt kell kettébontanod, ahogy már írtam.

Számomra teljesen logikus, de te nem én vagyok és én nem te. :D

2014. jan. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!