Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van fogalmatok róla, hogy mi...

Van fogalmatok róla, hogy mi az a vallás?

Figyelt kérdés

Vagy csak annyit tudtok, hogy "Isten előbb teremtette meg a világosságot, mint a Napot, aztán hogy a p.icsába lehet ez?" Gondolkodtok rajta, vagy azt mondjátok, "Micsoda szemétség volt egy alma miatt kivágni minket az Édenkertből?" Tudjátok, miért ölt Káin? Tudjátok, mit jelent a nő teremtése? Értitek Jóbot? Van fogalmatok, miért tűrt el mindent Jézus, miközben hatalma volt? Miért gondoljátok, hogy szembehelyezhető a tudománnyal? Hogy a tudomány ellenponta a vallásnak? Hogy van hozzá bármi köze? Hogy szó szerint kell venni, mert az könnyebb, mint megérteni? Ostobaság, korlátoltabbak vagytok, mint a legbigottabb felekezet.

Tudtátok, hogy "ateista ember nincs"? Ti is csak hisztek, ha belepusztultok is.


2014. jan. 17. 22:51
1 2
 11/14 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nagyon dühös lehettél, amikor a kérdésedet kiírtad, de a szavaid mögött azt látom, olvastad a Bibliát. Ami azt jelentheti, hogy nyugalmi állapotodban is foglalkoztatnak az általad föltett kérdések. Ez nagyon dícséretes, mert fontos kérdéseket tettél föl, olyanokat, amelyekre MINDRE választ ad a Biblia.

Annó engem is foglalkoztattak a kérdéseid, sőt még sok más kérdésem is volt. Néha én is dühös voltam, lehet, ez az erő hajtotta a makacsságomat, hogy addig kutassam a Bibliát, ameddig minden kérdésemre választ kaptam. Ezért biztatlaak, ne add föl, keress, kutass a Bibliában, és Isten megérteti veled minden mondanivalóját. Hiszen éppen a kérdéseire választ kereső embereknek íratta le.

Több évtizede olvasom a Bibliát naponta, de időről időre még mindig merülnek föl kérdések.

Konkrétan a kérdésedre mi a vallás:

Meghatározás: Imádati forma. Felöleli a vallásos magatartás, hitnézetek és szokások rendszerét; ezek lehetnek személyes jellegűek, vagy lehetnek egy szervezet által helyeseltek. Általában a vallásban megtalálható az Istenbe vagy több istenbe vetett hit, de az imádat emberekre, tárgyakra, vágyakra vagy bizonyos erőkre is irányulhat. Sok vallás a természet emberi tanulmányozásán alapul. Vannak kinyilatkoztatott vallások is. Van igaz, és van hamis vallás.


Üdvözöllek.

2014. jan. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van a 11-esnek, a bibliában sok válasz van, csak mindegyik hülyeség! Ettől függetlenül választ kapsz, csak marhaságot! Tehát olvashatod nyugodtan, de okosabb semmivel nem leszel, csak megismersz 1 újabb mesét! Az meg nem tudás! Te tényleg az igazságra fáj a fogad, akkor gugli a barátod, és szívesen felvilágosít! :)
2014. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kérdezö, elöször is, Isten nem teremtette elöbb a világosságot mint a Napot. Hogy ezt megértsük, figyelembe kellene venni hogy milyen kifejezéseket használ a héber nyelv a teremtésnél. Az 1.Mózes 1:1 azt írja: Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet. Figyelj oda kérlek elöször az eget, tudjuk hogy ez magában foglalja a csillagok a Nap és bolygók teremtését. Majd csak azután kezdett alkotni a Földön


Az Éden kertböl nem egy "alma" miatt lett kiüzve az ember. Nem is írja a Biblia milyen gyümölcsröl volt szó. Itt nagyon fontos dolog történt, a Teremtönek jogában állt kipróbálni az embert.


Miért ölt Káin? Bár Isten figyelmeztette hogy a gonosz leselkedik rá, de hogy uralkodhat rajta, és mégis miért öl egy ember? Irígység, féltékenység?


Mi bajod van a nökkel azt nem értem.....


Jóbot, látod bár a gonosz Sátán kétségbe vonta minden ember öszinteségét, de nagyon tévedett.


Jézus Krisztus azért türt el mindent, mert tudta, hogy azért jött, hogy letegye a váltságáldozatot az emberiségért, tehát nagy szeretetböl. Tudta, hogy a gonoszság CSAK egy bizonyos ideig van megengedve...tudta mi lesz a jövöben hogy teljesül Jehova akarata és a Föld békés boldog paradicsommá fog válni


A tudomány távolról sem ellenpontja a Bibliának. Ezt csak azok állítják, akik nem nagyon ismerik a Bibliát. Pld. i.e. l500-ban Jehova Mózesnek adott egy fantasztikusan széleskörü egészségügyi törvényt, bár a tudósok még csak nem régen fedezték fel a kórokozók és a betegségek közötti összefüggést. Leírja hogy Isten kifeszíti az egeket, már ezt is tudják a tudósok, hogy a világmindenség távolodik egymástól..stb


Korlátolt az ember akkor, amikor nem akar gondolkodni, és ez mindegy hogy hivö vagy hitetlen... amikor csak szajkózza valakinek a nézetét... valahogy igy

2014. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ateista voltam mielőtt rájöttem, hogy én vagyok az Isten. :)
2014. ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!