Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Nálatok mennyi...

Jehova Tanúi! Nálatok mennyi idős kortól lehetséges a bemerítkezés?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy csecsemőket nem kereszteltek, de kamaszokat pl. igen? 14 éveseket? És 12 vagy 10 éveseket? Van valamilyen hivatalos alsó korhatár a bemerítkezésnél? Ha nincs, akkor szokás szerint ez hány éves szokott lenni?

Azért érdekel ez annyira, mert tudjuk, hogy nálatok rendkívül komoly következménye van annak, ha valaki a bemerítkezés után mégis elhagyja a szervezetet, és kíváncsi vagyok, mennyi idős kortól tartjátok érettnek a jelentkezőt arra, hogy egy ilyen, az egész hátralévő életét meghatározó döntést meghozzon.

Köszönöm!



2014. jan. 19. 07:21
 1/5 anonim ***** válasza:
bocs, hogy félig off a válaszom, és hogy én is a JT-től kérdezek, de hol van megírva, hogy csak felnőttkorban lehet bemerítkezni, továbbá, hogy mit mond a Biblia, mikortól számít egy fiatal felnőttnek??
2014. jan. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Mivel a keresztelkedésben a krisztusi mintát követjük, vagyis csak azokat szabad megkeresztelni, akikről Jézus azt mondta:"tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek", tehát csak akkor szabad valakit megkeresztelni, amikor tudatában minden Krisztusi tanításnak, és azok szerint él. Ha gyermekről van szó, akkor a szülei(mindkettő Tanú) vannak abban a helyzetben, hogy látják, tudják, ismerik a gyermek életét, hitét, hozzáálását, és természetesen a körülötte élő keresztény testvérei is. A szülők SOHA nem erőltetik, illetve sűrgetik a keresztelkedést a gyermekre. Hiszen pontosan tudják, ismerik a felelőséget. De ha önként, eltökélt a gyermek, akkor nem gátolják, de továbbra is érvényes a Biblia tanácsa a családnak: "Gyermekek, engedelmeskedjetek szüleiteknek az Úrral egységben, mert ez igazságos+ „Tiszteld apádat és anyádat”, ami az első parancs ígérettel: „hogy jól legyen dolgod, és hosszú ideig megmaradj a földön.” És ti apák, ne ingereljétek föl gyermekeiteket, hanem továbbra is Jehova fegyelmezésében+ és az ő gondolkodásának zsinórmértéke szerint neveljétek őket." Efézus 6:1-4

Tehát nincsen pontos korhatárhoz kötve. Minden keresztelkedőnek teljesen meg kell értenie, hogy amit tenni készül, az milyen kihatással lesz a további életére és az Istennel ápolt kapcsolatára.

Több évtizedes tapasztalatom alatt a legfiatalabb keresztelkedő 9 éves volt akkor. Ma már érett keresztény, aki nagy szeretettel és hűséggel szolgálja Jehovaát.


Bocs ha hosszasan írtam, de úgy gondoltam, szükséges a háttérinformáció.

2014. jan. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Természetesen a Biblia nem ír korhatárról. De Jézus szavai sokat segítenek: Máté 28:19, 20-ban. Lényeges megfigyelni a sorrendet: Jézus arra kérte a tanítványait, hogy tanítsák meg az embereknek mindazt, amit tőle tanultak, hogy megtartsák, és aztán kereszteljétek meg őket. Tehát valakinek előbb Krisztus tanítványa kell, hogy legyen mielőtt megkeresztelkedik. fel kell fognia mit jelent ez.
2014. jan. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"A kik azért örömest vevék az ő beszédét, megkeresztelkedének; és hozzájuk csatlakozék azon a napon mintegy háromezer lélek." -itt egy nap alatt történt minden, a megtérés és a keresztelkedés. Amit ti mondtok, szerintem helytelen, mivel szerintetek(mármint amit kivettem az írásotokból) Péterék nem keresztelhették volna meg a népet, mivel még nem látták, hogy miként cselekednek az életben.
2014. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akik akkor megkeresztelkedtek, jól ismerhették az írásokat, hiszen zsidók voltak. Sőt hallhattak egy ösztönző beszédet. Talán sokuk már Jézus tanítása szerint is élt, mert Krisztus míg élt sok helyen tanított... Jézus a János 17:3-ban beszélt a pontos ismeretről. Nem ír mindent le a Biblia ezeknek a személyeknek a hátteréről.. De akkor szerinted mi a módja ennek, Kedves Válaszoló?

Egy idegen személy azonnali megkeresztelése?

Üdv..

2014. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!