Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehetséges hivatalosan...

Hogy lehetséges hivatalosan megalapítani egy új teológiát vagy filozófiát?

Figyelt kérdés
2013. dec. 16. 07:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Filozófiát könnyen: legyenek új filozófiai gondolataid. Persze nem árt hozzá ismerni az eddigi filozófiai irányzatokat és fő műveket. Gondolom ezekben semmi jártaságod, mert akkor nem kérdeznél olyat, hogyan lehet "hivatalos" filozófiát alkotni.
2013. dec. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Filozófikus gondolatai - amint írta az első válaszadó - bárkinek lehetnek, tehát akár meg is alkothatsz egy új gondolatrendszert egy adott dologról, feltéve ha előtted még mások nem találták ki, és ne hogy úgy járk mint én, amikor azt hittem, hogy feltaláltam egy új ételt, pedig amikor rákerestem a neten, lényegében már létezett :D


A [keresztény] teológiával kapcsolatban nem tudom, hogy miféle újdonságot lehetne behozni, azt meg végképp nem értem, hogy mi szükség rá, hiszen a Bibliában alapból lefektetett hermeneutikai alapelvek vannak, és ha azokat valaki nem veszi figyelembe érthetetlen lesz az egész. De hogy mondjak a teológiai irányzatokkal kapcsolatban valamit, hogy érsd kb mire gondolok: a Jelenések könyvének több teológiai megközelítése is van, pl három nagy ilyen értelmezést el lehet: preaterista (múlt idejű), futurista (jövő idejű) történeti-folytatólagos (folyamatos teljesedés). Mi újat lehetne még kitalálni? Max a képek értelmezésénél lehet újdonságot kitalálni, hogy az illető figyelmenkívül hagyja az apokaliptikus szimbólimrendszert, és saját maga próbálja önkényesen értelmezni a képeket. Ez a felfogás azonban már manapság is megjelenik az embereknél, tehát a megközelítés nem lenne új, max az értelmezések eredménye.

2013. dec. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mint mondtam én hivatalosan azaz nem gondolati alapon álló filozófiát értek ezalatt ami persze gondolatban kiépült de pl ha ugymond hivataloss lenne a megléte mint pl ott van hogy kereszténység alatta meg az irányzatok akkor ott lenne az enyém is. Utánanéztem mert már régóta foglalkozom ezzel de eddig amit akarok előttem senki nem alkotta meg
2013. dec. 16. 09:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Ember, te írni sem tudsz...

Hidd el, ha olvasottabb lennél, ráismernél a te új gondolataidra.

2013. dec. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Most mit szeretnél pontosan?
2013. dec. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De éppenséggel tudok írni mondhatom ezt két könyv után meg 670 vers után amikért rajonganak. Csak nem mindig van időm pepecselni. De akceptálom a hozzászólást. Kedves utolsó, egy új irányzatot alapítottam megfelelő rendszerrel ezt szeretném ha elismernék hivatalos keretek közt
2013. dec. 16. 13:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs hivatalos filozófia. Jó gondolatok vannak, amelyeket sokan elfogadnak. Ha már elegendően sokan, akkor megkerülhetetlen. Innentől akár nevezheted hivatalosnak is. Arisztotelész soha nem gondolkodott azon, hogy filozófiáját hivatalossá tegye. Az lett. Akkor is, ha sok tézise nem bizonyult időtállónak.
2013. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én kíváncsi vagyok az irányzatodra
2013. dec. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!