Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, ti...

Kedves Jehova tanúi, ti keresztények vagytok? Vagyis keresztényeknek tartjátok magatokat?

Figyelt kérdés
Ugye ha nyelvtanilag is elemezzük magát a keresztény szót akkor láthatjuk,hogy benne van az a tárgy amin a legtöbb keresztény vallás szerint Jézust megölték. És szerintem ez helyenvaló is mivel a kereszténység Jézus követését vagy Jézus követőit jelenti. Szóval, ha nyelvtanilag ezen az útvonalon maradunk akkor ti nem keresztények vagytok hanem "oszloposok". Ez így lenne helyes,nem? Viszont ha ez így van akkor oszloposokat nem igen lehet találni egyetlen fennmaradt kéziratban sem. Lehet boncolgatni ezt mély

2014. jan. 22. 21:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
De szerintem ugyan oda fogunk kilyukadni ahonnan elindultunk. Mérlegeljünk....megéri. :)
2014. jan. 22. 21:44
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

Te keresztyény vagy?

.

A Jehova Tanui nem keresztények! - azon egyszerű oknál fogva, hogy a "keresztény" csak a római katolikust jelenti!

A többiek, akik Jézust követik "keresztyények".

.

Ha te keresztyény vag, nem vagy igazán az, mert megszeged a vallásod alappillérét, a Tízparancsolatot! ("Szeresd felebarátod, mint önmagad!")

.

Különben is, hogy ki miben hisz, milyen vallásúnak tartja magát, az az lelkiismereti szabadságjog és másnak SEMMI köze hozzá.

SENKINEK SEMMI KÖZE, így neked sem.

2014. jan. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Kedves kérdező! A keresztény szó NEM a kereszt szóból származik, hanem Jézus Krisztus nevéből! Annyit jelent, hogy "Krisztus-követő", vagy "krisztusi". Bocsi!!
2014. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Szia Kérdező.


Csatlakozom a 3-as hozzá szólóhoz.

a keresztnek semmi köze a keresztény szóhoz, mert nem a megfeszítésre használt tárgy nevéből képződött a keresztény szóból, hanem a Krisztus szóból, és a jelentése:

Jézus Krisztus követője,


Nem a keresztet, vagy a kivégző eszközt követjük, hanem Jézus példáját életét utánozzuk.

2014. jan. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

A Krisztus szó pedig azt jelenti, Felkent, vagy különleges célra kiválasztott.


Jehova a Fiát választotta a nemes feladatra, hogy a nevét megszentelje, vagy tisztázza és elvégezze a feladatot, melyet rá bízott az apukája.

S a követői is ugyan ezt teszik végeznek egy feladatot, amit rájuk bízott, mert Ő választja ki az embereket, nem az emberek magukat.

2014. jan. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló.... :) nézz utána egy kicsit jobban állításodnak. A magyar nyelvben a két szó ugyan azt jelenti. Egyébként ha zavarnak a Jehova tanúihoz intézett kérdések nem kell őket elolvasni .:) - Kedves második válaszoló, tudom,hogy mit jelent a szó,és azt is tudom honnan ered, Kristos=keresztény és én ezt nem is vitatom. Érdekes a magyar nyelv :) nem?
2014. jan. 23. 05:24
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Kristos=keresztény és én ezt nem is vitatom


itt konkrétan leblokkoltam... :)


akkor mi a kérdés??? :)

elképesztő, hogy mennyire unatkozol, ha legalább ha kötözködni akarsz keress alapot rá :)

2014. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hááát, nem csak a magyar nyelv érdekes....
2014. jan. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem minden keresztény használ keresztet az imádatában.
2014. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

gen, keresztények vagyunk, az alábbi okok miatt:


Igyekszünk szorosan követni Jézus Krisztus tanításait és viselkedését (1Péter 2:21).

Hiszünk abban, hogy Jézus a kulcs a megmentéshez, vagyis „nincs más név az ég alatt, amely az emberek között adatott, amely által megmentést nyerhetünk” (Cselekedetek 4:12).

Amikor valaki Jehova Tanúja lesz, Jézus nevében keresztelkedik meg (Máté 28:18, 19).

Az imáinkat Jézus nevében mondjuk (János 15:16).

Hiszünk benne, hogy Jézus a Vezetőnk, akit Isten minden ember fölé kinevezett (1Korintusz 11:3).

Sok mindenben azonban különbözünk más vallási csoportoktól, akik szintén kereszténynek vallják magukat. Például mi hiszünk abban a bibliai tanításban, hogy Jézus Istennek a Fia, nem pedig egy háromság része (Máté 16:16; Márk 12:29). Nem hiszünk abban, hogy a lélek halhatatlan. Azt sem fogadjuk el, hogy a Szentírás bármilyen módon is utalna rá, hogy Isten a pokolban örökké kínozza az embereket, vagy hogy azoknak, akik élen járnak a vallásos tevékenységekben, olyan címeket kellene viselniük, melyek mások fölé emelik őket (Prédikátor 9:5; Ezékiel 18:4; Máté 23:8–10).

2014. dec. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!