Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tiltott dolog, még akkor is...

Tiltott dolog, még akkor is ha vallási meggyőződésből csináltatnám?

Figyelt kérdés

Már régóta, évek óta tervezek egy tetoválást, először keresztet szerettem volna, de aztán meggondoltam, és egy bibliai idézetet választottam ki.

Szóval az indíttatásban nyilván benne van az is, hogy legyen rajtam egy ilyen "dísz" ezt nem tagadom.. de azért választottam egy bibliai idézetet, hogy erőt adjon nehéz időkben a tudata valamint a látványa, hogy rajtam van.

Viszont nem tudom Isten, vagy a Biblia mit mond a tetoválásról...annyi félét olvastam, azon kívül anyukám is nagyon ellenzi. Igaz, 20 éves vagyok, nem tiltja meg nekem nyilván, de tudom, hogy nem szeretné... és ugyan nem mondta ki, de én sejtem, hogy azért nem, mert az ő nagypapája bőrrákban halt meg, és egyes vélemények szerint a tetoválás növelheti a bőrrák kialakulását ha arra valaki genetikailag hajlamos...

Szóval a kérdésem, hogy szerintetek mi lenne a helyes? Mondjak le erről a vágyamról... ?


2014. jan. 23. 09:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem édesanyádra gondolj a nehéz időben, ne egy díszre, amitől vagy rákos leszel, vagy nem. :)
2014. jan. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
6%

A tetoválás tiltva van. Azok a férfiak és nők akik megtértek és elárulták nekik mi mit jelent, igyekszenek megszabadulni ezektől.Nem véletlenül.


Megtéretlen emberként felesleges bármit is mondani, mert egy szót sem értenél belőle.

2014. jan. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
13%
Nem tilos csak hülyeség (szerintem). Föleg amig ilyen zavaros a gondolkodásod. "..azért választottam egy bibliai idézetet, hogy erőt adjon nehéz időkben.." Miféle eröt ad, ha a börödre van varrva? Ha hiszed, vallod akkor igen. Jo, hogy nem egy szenvedö Krisztus képet akarsz a fenekedre, hogy a rudtánc jobban menjen. Ész megáll.
2014. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Épp ezért vagyok elbizonytalanodva.. és minél többet gondolkozom annál inkább azt érzem, hogy nem kéne.
2014. jan. 23. 10:00
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan milyen vallású vagy? Szerintem nem tiltja sem Isten, sem a biblia a tetoválást, legalábbis közvetlenül nem.


De azért észnél kell lenni. Gondold át a következőket.


Nem attól lesz valaki jó keresztény, hogy óriási keresztet hord a nyakában. Hordhat, de inkább csak egy kisméretűt, és az élete, az emberekhez való viszonya alapján derüljön ki, hogy keresztény. Ha látható helyre egy hosszú bibliai szöveget tetováltatsz, az nem olyan, mint egy nagy, hivalkodó kereszt a nyakadban?


Egy keresztény nem pazarolhatja el az egészségét, ugyanúgy, ahogy nem tehet fölöslegesen kárt más teremtményben sem (nem szemetelhet, nem vésheti be a monogramját a fák kérgébe az erdőben stb.). Mekkora ennek a tetoválásnak az egészségvédelmi kockázata? Megbízható a tetoválóhely, nem fognak nem tetoválásra való festéket használni?


Egy keresztény nem lehet irigy, segítenie kell a nehezebben élő embertársait. Akinek egy ilyen lényegtelen dologra, mint a tetoválás, van pénze, az lehet, hogy hamisan hivatkozik a saját szűkölködésére, mikor adakozni kéne. Ez persze nem érv a tetoválás ellen, hanem inkább az adakozás mellett.

2014. jan. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"és minél többet gondolkozom annál inkább azt érzem, hogy nem kéne."


Ez a legtisztább jele annak, hogy nem akarod és bazinagy megbánás lesz belőle.

Ne tedd, ha így érzel.

Én ugyan nem vagyok vallásos, és őszintén szólva teszek is arra, mint mond a Biblia a tetoválásról, de varrva vagyok, rajtam is idézet van. Én minden nap egyre inkább úgy éreztem, akarom és kell.

A legkisebb bizonytalanság jelére azonnal le kell mondani róla.

Egyébként bőrrákot egyes festékanyagok okozhatnak, de azokkal normális szalonban nem találkozol.

2014. jan. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ha valamiben nem vagy biztos, akkor azt ne tedd meg!
2014. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen felesleges dolog, csak elcsúfítja az embert. Örülni kell, ha valakinek ép a bőre, minek azt tönkretenni, mert a tetoválás nem díszítés. Ahol kialakult ott is a törzsi összetartást meg egyebeket szimbolizál, de a mi kulturánktól teljesen idegen. Ráadásul pótcselekvés, mert csak ezzel tud feltűnni az, akinek feltűnési viszketegsége van. Ahelyett, hogy valami hasznos dologgal tűnne ki, csak ugye ahhoz dolgozni kell és valami értékelhető teljesítményt nyújtani.
2014. jan. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Egy rövid párbeszédet szeretnék megosztani veled egy olyan új-zélandi filmből, ami ha jól emlékszem, nem volt vallásos film, de mégis nagyon megmaradt bennem, mert nagyon okos és bölcs mondat volt.


Az idősebbik fivér sok bajt okozott a családnak és másoknak az életmódjával, nagy bajba keveredett, de a végére megjött az esze és az öccsével is kibékült. A bátyón voltak tetkók bőven, és megkérdezte kedvesen az öccsét, hogy kér-e ő is ilyent? A kisebbik fiú erre azt mondta, hogy "köszi, de nem, mert nekem ez belül van" .


Szerintem ehhez nincs mit hozzátenni.

2014. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A keresztény vallás nem tiltja a tetoválást. Ha úgy érzed, ezzel kifejezed azt, ami benned van, a hitedet és ez erre gondolva majd méginkább erősíti, akkor nyugodtan tedd meg. Viszont elsősorban lelkiismereted szerint cselekedj. Ha a tetoválást elkészítetve fájdalmat okoznál (mondjuk édesanyádnak)és kétségeid lennének az egészséged miatt, akkor inkább ne tedd. Hiszen így pont azt nem éred el a tetoválással, amit szerettél volna: a hit megerősítését és kimutatását, ugyanis nem erre fog emlékeztetni.


Összefoglalva: A helyes az, amit őszinte hitből teszel. Ítéld meg, hogy pontosan mi a vágyad először, és hogy azt tudod-e hitből tenni, tiszta lelkiismerettel.

2014. jan. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!