Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak mi a legfontos...

Jehova tanúinak mi a legfontosabb tanításuk az emberek számára?

Figyelt kérdés

2014. jan. 24. 21:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%
add nekem a pénzed
2014. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De ezen kívül úgy gondoltam.
2014. jan. 24. 21:22
 3/26 anonim ***** válasza:
70%

Használd Jehova nevét és tegyél meg mindent, hogy idegenek is hallják.

A többi vallás Sátántól van, nekik is hallani kell a Jehova nevet.

Jehova nem fog neked könyörögni, lemészárol mindenkit, aki nem őket követi. Függetlenül attól, hogy becsületes vagy sem. Kezdve a szerelmesekkel, akik nem házasodtak össze.

2014. jan. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Rivulets of Silver Tears valóban ezek érződnek róluk leginkább egy átlagos ember számára, de azért még kíváncsi lennék a tanúk válaszára is.
2014. jan. 24. 21:25
 5/26 anonim ***** válasza:
47%

Én ezt nem mocskolódásból írom. Ezért sem vagyok tanú.

Úgy is azt fogják írni, hogy a Bibliával összhangban van a tanításuk és ismerd meg azt.

Prédikálni kell a jó hírt....(nem etetni és itatni az embereket, amit persze aktívan tesznek).


Amúgy meg nem vagyok átlagos.:)

Max jelentéktelen, de annak sem tartom magamat.

2014. jan. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Én is csak egy egyszerű kereszténynek tartom magam... lehet a következő kérdésem az lesz, hogy Jehova tanúi minek tartják magukat... azt hallottam; állítólag azt tartják magukról, hogy majd a világvégén ők lesznek a sáska fejű szörnyek és majd kínozni fogják az embereket...
2014. jan. 24. 21:41
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
Ez már baromság, ezotéria :D
2014. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

Na most csalódtam benned Kedves Silver barátom. :(


Egyébként ha a Biblia összességét nézzük, akkor ugyan ezt ellehetne akár melyik korban élt is Isten népéről mondani


Ugyan is az Izraeliták esetében egyértelmű volt hogy Egy Isten van Egy imádattal, tanítással, a többiek kikaptak, meghaltak, Isten nem osztatja meg a nézeteit, több ezer tanításra, és egységesíteni akarja Jézus tanításait, hogy mindenki betartsa egy emberként.


Mert különben nem küldte volna el a Tanítványait, hanem azt mondta volna, ne menjetek ne mondjátok el a jó hírt a világon senkinek, és ne tegyetek senkit tanítvánnyá, hogy megtartsák a parancsolataimat, mindenki úgy imádjon ahogy akar.


Már pedig a jelek szerint a tanítványok azért lettek elküldve, hogy megismerjék az emberek az igaz Istent, és elvárásait, és csatlakozzanak ehhez az igaz tanításhoz, mert a Többi nem Istenhez tartozik hanem hamis istenek tanításai.

Nem furcsa, hogy mert mi ugyan azt csináljuk, megvetnek bennünket, miként az első keresztényeket akik elmentek más vallásúakhoz, hogy felnyissák a szemüket?

Jézus azt mondta, hogy az utolsó napokban nem lesz nagyobb

a szolga az uránál....

Az emberek nem akarnak egységesen imádatot bemutatni, mindenki a maga kényelme felfogása szerint akar Istennek tetszeni, s ha az apostolokhoz hasonló egységesítés történik fel szólalnak az emberek ellenük,

Jézus és a Tanítványok sosem engedték hogy beszivárogjon hamis imádat, vagy tett,

Pál ihletés alatt azt mondta, hogy az ilyen embert el kell távolítani a gyülekezetből

S valóban azt az embert aki paráználkodott kitették a gyülekezetből, írva van. Sőt további embereket is vissza küldtek a világba, ez is írva van.


(1Korintusz 5:1-5) 5 Ami azt illeti, úgy hírlik, hogy paráznaság van köztetek, mégpedig olyan paráznaság, amilyen még a nemzetek között sincs, hogy tudniillik egy bizonyos férfinak olyasvalakije van, aki az apjának felesége. 2 Ti meg fel vagytok fuvalkodva, ahelyett hogy keseregtetek volna azért, hogy távolítsák el közületek azt, aki e tettet elkövette? 3 Én a magam részéről, aki testben ugyan távol, de szellemben jelen vagyok, már bizonnyal megítéltem azt, aki így cselekedett, mintha jelen volnék, 4 hogy Jézus, a mi Urunk nevében — miután egybegyűltetek ti, és a szellemem is Jézus, a mi Urunk erejével — 5 átadjátok az ilyet Sátánnak a test pusztulására, hogy a szellem megmentessék az Úr napján.


Megőrizni a gyülekezet tisztaságát, és Jézus tiszta tanítását. Vissza küldték Sátán világába, ott úgy él ahogy akar.

(1Timóteusz 1:20) 20 Ezekhez tartozik Himéneusz és Alexander, és én átadtam őket Sátánnak, hogy fegyelmezés által megtaníttassanak arra, hogy ne szóljanak káromlást.


ezeket az embereket kiközösítették a gyülekezetből. Ez egy fegyelmezés módja Istennek, és örülhet, hogy még változtathat, és vissza térhet, és nem azonnal ítélet alá kerül. van lehetősége gondolkodni, mit akar.


Nem ismerős?

Senki nem alkalmazza a bibliai tanításokat ebben a tekintetben sem rajtunk kívül.

Akkor most szidhatnánk az apostolokat, hogyan tehettek ilyet?

Hát így.


egyébként az első kiközösített Jehova Részéről Sátán, és aztán Ádám meg Éva.

Nem törődött velük tovább. Hagyta ők döntsék el mi a jó és a rossz.

A keresztények ellenben azt szeretnék, ha Isten döntené el mi a jó és a rossz, és alkalmazzák a tiltásokat.

2014. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
27%-os egy rövid választ szeretnék kapni, hogy melyik a legfontosabb tanításotok. Egy dolgot írhatsz és azt is röviden ha megkérhetlek, köszönöm!
2014. jan. 24. 21:59
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Javítás:

...és alkalmazzák, hogy ami rossz az tilos, és igyekeznek nem megtenni.

2014. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!