Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi mi a legfontosabb...

Jehova tanúi mi a legfontosabb üzenetetek az emberek számára?

Figyelt kérdés
Csak röviden ha kérhetem, köszönöm...

2014. jan. 24. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

:D)


aranyos vagy....

Nehéz rövidnek lenni, mert Jézus tanítása és üzenete sok mindent magában foglal.

Az Üzenet Jézus üzenete, és Isten akarata, amit az embereknek meg kellene tenniük:


(1Timóteusz 2:3, 4) 3 Ez jó és elfogadható a mi Megmentőnk, Isten szemében, 4 akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson.


A pontos ismeret tettekre, cselekvésre ösztönöz amivel összhangban van a

(János 17:3) 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


Ez által tudunk hitet gyakorolni, és nem passzív résztvevőjének lenni Jézus követőjeként.

(János 3:16) . . .aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen.


Hitet gyakorolni pedig semmit tevéssel nem lehet, csak Jézus parancsának megtartásával.

Penu

2014. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

". . .aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen."


Itt konkrétan kire gondoltál, hogy ilyen szépen elpontozgattad?

2014. jan. 24. 23:19
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom ismered a verset.

Itt Jézus haláláról van szó.

Ebben az elrendezésben kell hitet gyakorolni, vagy is elhinni, hogy az embereknek ez az egy lehetősége van, hogy Isten ne vegyen egy kalap alá Ádámék bűnével.

Jogilag ez az egy megoldása volt az emberek jövőjének,


Jézus vállalta, Jehova pedig elfogadta, ezt az áldozatot.

Penu

2014. jan. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Azért gondold el, milyen súlyos felelősség volt Jézus életén,

Amikor vissza ment az égbe, biztosan olvastad, bemutatta Istennek az áldozata értékét.

Ha csak egy picit hibázott volna, akkor Isten nem fogadja el, akkor lőttek az áldozatnak.


Jézus, miután visszatért az égbe, egyszer s mindenkorra beteljesítette azt, amit e szertartás prófétailag jelentett. Belépett Jehova fenséges jelenlétébe az égben – a világegyetem legszentebb helyére – és bemutatta váltságáldozata értékét Atyjának (Héberek 9:11, 12, 24).


Jehova elfogadta?

Választ kapunk, ha megvizsgáljuk, mi történt néhány nappal Jézus mennybemenetele után. Egy körülbelül 120 keresztényből álló kis csoport gyűlt össze Jeruzsálemben, egy felső szobában, amit hirtelen heves szélrohaméhoz hasonló zúgás töltött be. Tűzlánghoz hasonló nyelvek jelentek meg a fejük fölött, beteltek szent szellemmel, és különböző nyelveken kezdtek szólni (Cselekedetek 2:1–4). Ez az esemény egy új nemzet, a szellemi Izrael születését jelezte. Ez volt Isten új ’választott nemzetsége és királyi papsága’, hogy megvalósítsa az isteni akaratot a földön (1Péter 2:9). Egyértelmű hát, hogy Jehova Isten elfogadta és helyeselte Krisztus váltságáldozatát. A szent szellem kitöltése azok között az első áldások között volt, amelyeket a váltság tett lehetővé.


Penu

2014. jan. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Egyvalamit elfelejtettél megint...


"Én és az Atya egy vagyunk."

János 10:30


Vagy talán...

"Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, amelyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, aki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.

Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem."

János 14:10-11


Az Atya és a Fiú EGY. Az Atya a Fiúban van, a Fiú pedig az Atyában.

[Ezen nagyon gondolkozz el egyszer]

Ez pedig úgy lehetséges, hogy Jézus is része az EGY (János 10:30!!!) IGAZ Istennek, akit ti feldaraboltatok egy "Jehovára" és egy "Mihály arkangyalra"...

2014. jan. 24. 23:49
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

MI daraboltuk fel?

Nem inkább Ti?


Ti állítjátok hogy Isten több részre szakadt és az Istenből kiszakadt a Fia. Utána szent szellem is kiszakadt és belement a tanítványokba.


Isten soha nem tanította magáról, hogy 3 személyű egy

S ezt Jézus is megerősítette amikor a mózesi törvényt idézte a farizeusoknak.

S azt ellenben veled sokan tudják, hogy Jézus nem testben hanem akaratban és gondolkozásban voltak egyek, így is értette, mert a További versek Téged cáfolnak:

Ti is egyek legyetek, ahogy Én az atyámmal.


Akkor most szálljak bele a testedbe és Jézus testébe és egymás testébe?


Te pedig azt felejtetted el, kedves, hogy a nem Isten népéhez tartozók imádtak háromságokat, az apostolok, és a zsidók sem tettek ilyet, sőt Jehova ki irtatta azt aki ilyeneket imádott.


Az apostol Jézust pedig ark angyalként azonosítja, amikor az eljöveteléről beszél:

(1Tesszalonika 4:16) . . .maga az Úr le fog szállni az égből parancsszóval, arkangyal hangjával és Isten trombitájával. . .


Legyen szép estéd Szervusz

2014. jan. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Helyesbítenék:

"Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először akik meghaltak volt a Krisztusban"

[link]


Arkangyal szózatával a helyes fordítás, nem pedig a ti hazug fordításotok.


Úgylátom hivatásos sz#rkeverő vagy Katy Waver... a bibliát rosszul fordítjátok le majd ezzel visszaélve Jézust angyalnak próbáljátok beállítani. De hát nem is csodálkozom, hogy ilyen modorod van... biztosan sokat tanultál a sz#rkavarásból a bíró családtagodtól is, őrtoronykatona...


Very good comrade.

2014. jan. 25. 00:24
 8/15 A kérdező kommentje:

Az Atya és a Fiú EGY. Az Atya a Fiúban van, a Fiú pedig az Atyában.

[Ezen nagyon gondolkozz el egyszer]



Úgylátom nem sikerült elgondolkoznod rajta... biztos túl buta lehetsz hozzá :(


;D

2014. jan. 25. 00:28
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező kommentje:


Az Atya és a Fiú EGY. Az Atya a Fiúban van, a Fiú pedig az Atyában.

[Ezen nagyon gondolkozz el egyszer]


Úgylátom nem sikerült elgondolkoznod rajta... biztos túl buta lehetsz hozzá :(


;D


----------------


Kérdezö, ugy látszik ujra adrenalin hiányod van :-D. Felteszel egy kérdést, ha választ kapsz rá, már mennydörögsz. Nem szomorú így élni?


Nos a kérdésedhez :-)..... olvastad már kérlek valamikor a János evangéliuma 17 részét?


Még annak a kedves valakinek, akinek nem tetszik az Új Világ fordítás, hát lenne olyan szíves is elövenne a saját Bibliáját? A János evangéliuma 17 részét kikeressük.


Nos hogy a lényegre térjek. Ki is írom, ha valakinek nem akaródzna kikeresni és hogy ne legyen ok a vitára kiírom a Károli fordításból:


Ez Jézus imája a halála elött. Ha tudtok egy kis idöt szabni, kérlek olvassátok el az egész fejezetet, majd azután lehet értelmesen beszélgetni.


János 17:21,23: "Hogy mindnyájan EGYEK legyenek, amint te énbennem Atyám, és én te benned, hogy ÖK is EGGYÉ legyenek mi bennünk......Én ö bennük és TE Én BENNEM, hogy tökéletesen EGGYÉ legyenek...."


Nos mit jelent az hogy a tanitványok eggyé legyenek?


Ez azt jelenti hogy a sok-sok ember összeolvad szószerinti egy testté?


Hogy értitek ti ezt ? Megtudtok konkrétan erre a kérdésre felelni anélkül hogy átugorjátok ezt a témát?


Szóval inteligens keresztény viselkedéssel? /a keresztényeknek megemlítem, hogy a Biblia elítéli a trágár beszédet!!!!...igy írja : "semmi rothadt beszéd a ti szátokon ki ne jöjjön, hanem csak az ami az építésre alkalmas ...írja Pál apostol/

2014. jan. 25. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
és még a kérdésedre válaszolva: A BIBLIA legfontosabb üzenete az emberek számára az, hogy nem sokára Isten meghallgatja a Mi Atyánk imát, megszenteli nagy nevét, eljön az Ö királysága, és véghez fogja vinni akaratát...Tudod mit jelent ez?
2014. jan. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!