Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtért kereszténynek mennyire...

Megtért kereszténynek mennyire helyes, ha világi párja van?

Figyelt kérdés
Miután összejöttünk a párommal én azután tértem meg, a barátom azonban nem és nem is hajlandó. A probléma ott kezdődik, hogy nem teljesen helyes életet él.. Nem minden esetben legális úton keresi a pénzt stb. Legtöbbször be sem avat az ügyeibe, csak lehurrogja a fejem, hogy semmi közöm hozzá. Én normális életet szeretnék, sokszor próbáltam neki elmagyarázni, hogy fejezze ezt be, de ő így akar élni.. ezekből akar megélni. Nem tudom mit tehetnék mert szeretem nagyon, de a szívemben érzem, hogy ez nem jó út nekem. Sokat gondolkoztam már de iszonyatosan nehéz lenne elengedni. Vajon hova vezet ez az egész? Egyértelműen az a helyes, ha vége és keresek mást? Csak normális kommenteket...
2014. jan. 27. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos jobb, ha elengeded...(főleg ha neked nem tetszik).

Bár nagyon nem mindegy, hogy honnan jön a pénz és miből, mert nem feltétlen illegális, amit csinál.


Így viszont ha összeházasodtok, te is bajba kerülhetsz és a gyereknek sem jó egy halott apa vagy egy olyan, akit soha nem ismerhet meg. (esetleg párszor elborul az agya).

2014. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vallástól és értékrendtől függetlenül, ha egy párkapcsolatban olyan van, hogy "semmi közöd hozzá", abból ki kell lépni. Hogy akartok így közös jövőt?
2014. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
világi... beszarok
2014. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként tényleg nem azzal van a baj, hogy mit hisz és mit nem. Világi párod nyugodtan lehet. (ha szeretitek egymást és együtt tudtok élni)
2014. jan. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából 2 éve vagyunk együtt és sokáig nem is tudtam, pontosabban nem avatott be az ügyeibe. Másfél év után kezdett kiderülni, akkor mondott el dolgokat. Én szerettem volna vele közös életet, hisz szerettem/szeretem, de már látom, hogy ez szinte lehetetlen. 2 teljesen más felfogású ember vagyunk. Sokáig magamnak se mertem bevallani, hogy ez nem nem az igazi, csak áltattam saját magam és féltem szembe nézni a valósággal. Hisz fájdalmas.
2014. jan. 27. 13:33
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Ami a legérdekesebb nekem ebből a történetből az az, hogy amíg nem tértél meg, addig nem zavartak az illegális ügyei? Mert akkor a Te értékrendeddel is komoly problémák vannak. Barátod életvitelében nem az a legnagyobb baj, hogy nem tartja be a keresztény parancsokat, hanem hogy nem tartja be a törvényeket. Kár ezt vallási köntösbe bújtatni. A nem vallásos emberek között is nagyon sok olyan van, aki becsületes életet él.
2014. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A pároddal nem az a baj, hogy nem hívő, hanem az, hogy tisztességtelen ügyei vannak. Nem csoda, hogy téged ez zavar.

Megváltozni nem fog. Jobb lesz, ha elengeded.

2014. jan. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy gondolom, hogy ha megtudod a párodról hogy pl. lopásból, csempészésből vagy ilyenekből tartja fenn magát, akkor melléadod magad ha ezt szó nélkül hagyod. Nem arról beszélek hogy jelentsd fel, hanem hogy választás elé kellene állítani. Vagy a kapcsolatotok, ami az eddigi infóim szerint paráznaság mivel nem vagytok házasok, vagy az álommelója.
2014. jan. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Itt inkább az a baj, hogy a párodnak mindenféle illegális ügyletei vannak, amikről nem sokat tudsz, nem tudod, már mennyire folyt bele és pontosan mikbe. Így én sem vállalnám a kapcsolatot vallástól függetlenül.
2014. jan. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy felhagy az illegális megélhetésből és tisztességes munkája lesz, mert a kapcsolatotokat választja. De mivel megtérni nem hajlandó, így mindig lesz értékrendi különbség köztetek és ami nála belefér, nálad már nem. Így hosszú távon nem lehet élni. Nem azonos felfogás előbb-utóbb konfliktusokhoz vezet.
2014. jan. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!