Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes-e eleve elzárkózni a...

Helyes-e eleve elzárkózni a kísértésektől? (katolikusok! )

Figyelt kérdés
Avagy mi a jobb: hagyni, hogy jöjjenek a kísértések, és megküzdeni minddel; vagy pedig ahol lehet, kiküszöbölni, elkerülni őket, úgyszólván megelőzni a bajt?

2014. jan. 12. 03:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen elvi kérdés bővebb magyarázatot igényelne.
2014. jan. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha tudatában vagy ,hogy kiértés rossz, állj ellen. A lelkiismereted ugyanis jelezni fog.
2014. jan. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha egy meztelen nő láttán,kísértésbe esel,akkor ne menj sztriptíz bárba. Vagy ne sírj utána.
2014. jan. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Benne van a bánatimában: "... Isten segítségével a jóra törekszem, a bűnt, és a bűnre vezető alkalmat elkerülöm."

Tehát igen, jobb elkerülni.

2014. jan. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem!


Át kell világítani a vágyak forrását, felszínre kell hozni, hogy ne uralkodhassanak az emberen. Az evangélium, többek között erről is beszél.


Nem az esküdözés és a fogadkozás a segítség: "Egyáltalán ne esküdjetek, sem az égre, mert az Isten trónja, sem a földre, mert az lába zsámolya, sem Jeruzsálemre, mert az a nagy Király városa. Még saját fejedre se esküdjél, mert egyetlen hajszáladat sem tudod fehérré vagy feketévé tenni. Így beszéljetek inkább: az igen igen, a nem nem. Ami ezenfelül van, a gonosztól való."


A kulcs az éberség. A vágyak felbukkanásának pillanatát kell elkapni és amilyen mélyen csak lehet pártatlanul megvizsgálni, hogy honnét származik, mit akar, miért van hiányérzet.


"Én pedig azt mondom nektek, ne álljatok ellent a gonosznak. Aki megüti a jobb arcodat, annak tartsd oda a másikat is!"


"S ha valaki egy mérföldnyire kényszerít, menj vele kétannyira!"

2014. jan. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elkerülni sajnos nem mindig lehet a kísértéseket, hacsak nem egy elefántcsonttoronyban élünk, mindentől elzártan. Tehát én inkább azt mondom, hogy légy nyitott, tapasztald meg az életet (nem félreérteni! itt jó és pozitív tapasztalatokra gondoltam!), ha pedig egy nehéz helyzet áll elő, küzdj meg vele! Lehet, hogy belebuksz, de ha fel tudsz állni egy kudarc után, az nagyon megerősít! Persze amiről tudod, hogy rossz, abba ne menj bele. De ha nagyon el akarsz kerülni minden "bűnre vezető" alkalmat, az könnyen szorongóvá és zárkózottá tehet. Merj élni! :-)
2014. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kísértésektől nem lehet elzárkózni.

Maximum olyan lehet, hogy az életvitellel nem keresed azokat az alkalmakat, ahol kísértésbe eshetsz. Pl.: ha tudod magadról, hogy nem bírod az alkoholt, és nem tudod megállni, hogy egy pohár után abbahagyd, akkor inkább ne is menj olyan buliba.

2014. jan. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék kérdező itt egy filozófus válasza....egy ilyen kérdésre szerintem evidens egy ilyen ugyanis ez sokkalta komolyabb téma minthogy itt vitassuk meg...félre értés ne essék jó volt, hogy kiírtad de komolynak szánt kérdésre itt egy komoly válasz :)

Egyébként miért a katolikusoknak címzed? Tudtommal ez igaz minden keresztény felekezetre kivétel talán a sok neoprotestáns gyüli...

2014. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!