Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki evangélizálhat? A csak a...

Ki evangélizálhat? A csak a pásztorok? Milyen feltételek kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Én most nem arra arra vagyok kiváncsi mikor a pásztor beszél a keresztényeknek.

Hanem mikor a keresztények beszélnekJézusról nem hívőknek.


2014. jan. 27. 16:09
 1/3 eric_one ***** válasza:

Nézzük mit mond a Szentírás:

"Ki evangélizálhat? A csak a pásztorok?"


1Péter 2,9 "Ti pedig választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet, megtartásra való nép vagytok, hogy hirdessétek Annak hatalmas dolgait, a ki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket"


--Ezt Krisztus követőinek mondja az Apostol, és nem kevesebbet állít mint hogy kiválasztottak vagyunk (Isten gyermekei, az Ő népe) szent nemzet (vagyis elválasztott Isten számára és céljára) királyi papság (mi is papok vagyunk Isten királyságában, és Jézus Krisztus a mi főpapunk) és hatalmunkba adatott hirdetni az örömhírt.


Márk 16,15

És monda nékik: Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangyéliomot minden teremtésnek.


Máté 28,19

Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek...


Milyen feltételek kellenek hozzá??????


1Pt 3,15

Az Úr Istent pedig szenteljétek meg a ti szívetekben. Mindig készek legyetek megfelelni mindenkinek, a ki számot kér tőletek a bennetek levő reménységről, szelídséggel és félelemmel...


1Kor 9,27

Hanem megsanyargatom testemet és szolgává teszem, hogy míg másoknak prédikálok, magam valami módon méltatlanná ne legyek.

2014. jan. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Röviden: minden keresztény ember, és gyakorlatilag feltétel nélkül. Hozzáteszem, hogy szerintem beszédesebbek a tettek, mint a szavak, vagyis egy keresztény elsősorban a cselekedeteivel, tetteivel, életmódjával, hozzáállásával tesz bizonyságot, és csak másodsorban a szavaival.


Üdv. Péter

2014. jan. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind a két válaszónak :).
2014. jan. 27. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!