Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen feltételek kellenek,...

Milyen feltételek kellenek, hogy valakit szentté avassanak? Hány olyan szentté avatott van, aki embert ölt? Kezdetben ugyanolyan feltételek voltak, mint most? Ha nem, akkor lenne, akit a mai feltételekkel a régiek közül nem avatnának szentté?

Figyelt kérdés
A kérdés összetett, azért áll 2 részből, mert összefügg. Elgondolkodtam valamin, keresztény vagyok, és tudom, hogy vannak olyan szentté avatottak, akik ilyen téren nem voltak makulátlanok, az emberi nagyságukat elismerem, de valahogy nekem nem fér össze a szent fogalma az emberöléssel. Persze felülbírálni nincs jogom, ez Isten egyedüli privilégiuma, csak elgondolkodtatott a dolog.
2009. szept. 19. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Gyilkosokat nem avattak soha szentté!Akik háborúkban harcoltak,és az ellenségüket ölték meg,nem nevezhetők gyilkosoknak.
2009. szept. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
19:38 - Nekem akkor se fér össze. :-) Más az önvédelem és más az, amikor te támadsz.
2009. szept. 19. 19:46
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Egyet értek az első hozzászólóval.

Gyilkost sosem avattak szentté. Maximum olyan uralkodót, aki hadvezér is volt. Habár a hadvezér ritkán vesz részt konkrétan a csatában, tehát ritkán öl embert, de azért az mégis egyfajta önvédelem. Amellett pedig (pl. IX. Szent Lajos francia királynál) a pogányok (jelen esetben muzulmánok) meggyilkolása (jelen esetben csatában megölése) még erény is.

Mellesleg a szenté avatáshoz három bizonyított csoda szükséges.

Valószínűleg ma Szent Istvánt és IX. Szent Lajost, meg a szent uralkodók többségét nem avatnák szentté pont azért mert embert ölt. De ezt nem tudom pontosan. Még az is lehet hogy ez ma sem kizáró ok.

2009. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Azért valahogy sántít ez a szentté avatás. Ott van, bocsánat volt Apor püspök. Nem nagyon ismerem az előéletét, csak azt, hogy főúri családból való, de ez most mellékes is. Amikor az oroszok ki akarták vinni a templomából az oda bemenekült nőket, akkor olyan elszántan védelmezte őket, hogy végül megölték. Teljesítette azt a feladatát, amit Krisztus bízott rá. Megvédte a bárányait jó pásztor módján. Az életét adta értük. Azt hiszem, folyamatban van a boldoggá avatása. Ehhez miért kell még csoda is ?
2009. szept. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A boldoggá avatáshoz nem kell.

A szentté avatáshoz viszont már igen.

2009. szept. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem,hogy embereket hogyan avathatnak szentté ,amikor nem érdemesek rá!!Mondom és írom ezt azért,mert a Biblia kétségtelenül hivatkozik olyan szentekre ,akik az égben vannak,Istenről mint 'a szentről' beszél.Jézus Krisztust a földi életében az Isten szentjének,az égben pedig 'Szentnek' nevezi.Az angyalokat is 'szentnek' hívja.A szent szó azt jelenti,hogy:tiszta ,makulátlan,bűntelen.Akkor szerintem joggal kérdezem azt,hogy a mai "szenteknek" nevezettekből melyik is volt szent.Szerintem ezt majd egyedül Isten fogja eldönteni,hogy ki az és ki nem az,csak neki van ehhez joga és hatalma.Az biztos,hogy ha szigorúan a Biblia szerint avattak volna szentté valakit ,akkor nem hiszem,hogy lett volna egyáltalán itt a földön Jézuson kívül valaki aki kiérdemelte volna ezt a megtiszteltetést.Az emberek már genetikailag úgy születnek,hogy bűnösök(Ádám miatt),akkor hogyan ragaszthatnánk rájuk azt,hogy bűntelen.A másik dolog ami fel szokott még háborítani ,az amikor ezekhez az úgymondd"szentekhez" imádkoznak az emberek segítségért,és csodálkoznak amikor nem segítenek.Egy módon hallgatja meg az imáinkat csak Isten,és ez le van írva a János evangéliumában a 14.fejezet 6.versében:"Jézus ezt mondta neki(Tamásnak):Én vagyok az út és az igazság és az élet.Senki sem juthat az Atyához,csakis énáltalam."Itt tisztán ,érthetően leírja,hogy egyedüli közben járónk az Istennél csak Jézus Krisztus,semmiféle földi 'szent'!!!!!A kérdésedre a válaszom az,hogy a régi időkben sem és a mostani időben sem érdemes senki arra,hogy szent legyen.Aztán,hogy a sok képmutató egyház hogy dönt az már nem a mi gondunk,majd azért Isten a kellő időben ki szabja a büntetésüket.
2009. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szentté avatáshoz a jelölt a halála után kell tegyen két csodát.


Mit kell tehát tenni, hogy szent legyen valaki?


Ha Mari néni a szomszédból felkel a halálos ágyából, és ezt jelenti a papnak, a pap jelenti a püspöknek, hogy a Mari néni a jelöltre gondolt, és kérte a segedelmét, amelyet meg is kapott, ugyanis közbenjárt az atyánál a gyógyulása érdekében.


A püspök jelenti a Vatikánban, hogy a jelölt a halála után csodát tett. És ennyi egy csoda kipipálva.


Második csoda.

Pista bácsi hótt részegen, tehát féllábbal a túlvilágon leesett a bicikliről, és bekómált.

A kórházban 2-szer újraélesztették, miközben a klinikai halál állapotában megjelent neki egy fényes lény. Ezt ő a jelöltnek gondolta. Ezt elmondta a sekrestyésnek, a hazatérése után. A sekrestyés a papnak, és a presbiternek is elmesélte a csodát, aminek jelentése a püspök felé elkerülhetetlen volt. A püspök jelenti a Vatikánban, és kész a második csoda, mehet a szentté avatás.

2011. márc. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!