Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Új föld, hogyan van ez?

Új föld, hogyan van ez?

Figyelt kérdés

Tehát ha jól tudom, a földi reménységűek a földön fognak lakni. Eddig minden világos, de valami mégsem. A Jel. könyve 21, 4 verse azt írja, hogy nem lesz többé halál.

Tehát az embernek nem lesz szüksége élelemre?? És ha valaki például lemegy a Marianna-árokba(feltéve ha lesz), akkor annak nem fog összenyomódni a buksija?? És lehet lesz levegőpalack nélkül is búvárkodni??


A kérdés nem provokáció, tényleg érdekelnek a vélemények. A Bibliából is linkelhettek.

Köszönöm


2014. jan. 27. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


A Szentírás szerint a halál a bűn következménye:

"egy ember által jött be a világra a bűn és a bűn által a halál" (Rm. 5:12)


Tekintettel arra, hogy nem lesz bűn, így nem lesz halál sem. Ettől még az ember ehet, sőt fog is enni az élet fájáról Jelenések könyve szerint. A búvárkodáshoz nem tudok hozzászólni, de az meggyőződésem, hogy az ember nem lesz a Földhöz kötve, szabadon bejárhatja a teljes teremtett univerzumot.


Üdv. Péter

2014. jan. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia kérdező.


azt bizonyára tudod, hogy az ember, nem korlátlan hatalommal, képességekkel lett megteremtve.

Mi korlátok között vagyunk és itt pl. a gravitációt hozom fel, hogy akkor sem lehet majd a tetőről ugrálni, :)

Az ember rendeltetési helye a föld. Így ezen bolygó hatás körébe vagyunk kötve, nem fogunk repdesni, nem is kapunk szárnyakat.

Mert ha Isten azt akarta volna, hogy az ember is repdessen, akkor bizonyára adott volna szárnyakat.


Mindennek meg van a maga helye és szerepe.


Egyébként Sátánnak pont ez gondolkodás módja volt, ami miatt szembe szállt a teremtőjével.

Többet akart, mint ami jogilag járt neki.

az elrendezés úgy működik ahogy tervezve van.


egyebek mellett az embert tüdővel teremtette nem kopoltyúval, S szárazföldi emlős a rendeltetésünk, nem két éltű emlős. :)

Penu

2014. jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Penu, nem érted a gondolkodásmenetemet, mivel a Jel. könyve azt írja, hogy nem lesz többé halál. Ezért kérdeztem, mert hogyha nem lesz, akkor akár ezeket a dolgokat is meg lehetne csinálni. Azt én nem mondtam, hogy repdesni fogunk, mivel nincsen szárnyunk.

De tegyük fel valaki(egy kisgyermek, aki nem tud úszni) beleesik a tengerbe, a közelben nincs senki, akkor az meghalt vagy sem??

Vagy ha valaki megakarná nézni a tengerfenéket, de az túl mélyen van, ezért magára köt valami nehezéket, akkor most annak összenyomódik a feje, és meghal?? De halál nincsen többé, úgyhogy nem hal meg.

Lehet, sőt biztos, hogy új testet fogunk kapni, talán másat, mint amilyen most van nekünk.


Péter, a te elméleted, nagyon tetszik. Nem tudom mennyire valós, de az univerzum felfedezése érdekes. Kíváncsi vagyok, hogy mi történne az emberrel a nap közelében. Lehet, hogy sebezhetetlen testet kapunk.

2014. jan. 28. 07:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudod nehéz a hit dolgait a tudománnyal - vagy akár a való élettel - összeegyeztetni.


A legjobb magyarázat idáig az volt, hogy azért nem lesz halál, mert:

- egyrészt az isten vigyáz ránk és életben tart. Ez azt jelenti, hogy időnként megújítja a halandó testünket. Halhatatlan testet nem fogunk kapni, az nem volt az eredeti teremtésben sem.

- másrészt nem fogunk olyan helyzeteket okozni, ahol meghalnánk.

2014. jan. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mulder614 ***** válasza:
Az életet az uj földön épp olyan lessz mint Ádámnak és Évának az édenkerteb. Hiszen azt a reménységet vesztette el az ember, és ezt kapjuk vissza Jézus Krisztus váltsága által!
2014. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!