Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 6000-év a föld kora?

Mulder614 kérdése:

6000-év a föld kora?

Figyelt kérdés

Sokat hallottam arról hogy a föld kora a bibliából kiszámitva 6000-év körülire tehető. A bibliai nemetségtáblázatból kiszámolva. Kent Hovidnak vann egy erről szóló előadása.

Mi a véleményetek erről?



2013. okt. 23. 11:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem igaza van és a számítását a Föld korát illetően a 6000 évre vonatkozólagos elmélete is, véleményem szerint nem csak tudományos, hanem biblikus értelemben is, helytálló:

[link]

2013. okt. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Amúgy komolyan az a kereszténység legfontosabb kérdése, hogy hány éves a Föld? Meg hogy volt-e evolúció? Nem lehetne ezen túltenni magunkat végre, és az igazán fontos dolgokkal foglalkozni, úgy mint hogyan legyünk jobb emberek, hogyan kövessük Jézust?

2013. okt. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
7%
A számítás attól függ, melyik Ószövetséget használják. Ha azt, amelyet az őskeresztények (Septuaginta), akkor bizony több mint 6 ezer éves! Krisztus a világ teremtése után a 5509. évben jott el.
2013. okt. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
22%

János Evangyélioma 5. rész:

46. Mert ha hinnétek Mózesnek, nékem is hinnétek; mert én rólam írt ő.

47. Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, mimódon hisztek az én beszédeimnek?

2013. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%

Ezzel a módszerrel 40.000 évig lehet a c14ből megállapítani egy szerves anyagnak "élő-élt" idő korát.

Ezenkívül vannak még más radiometrikus eljárások amikkel millió éves kövülteket tudnak meghatározni az idő skálán.

[link]

2013. okt. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Mirk ***** válasza:
100%

"A legrégibb strukturált fosszíliák közé tartoznak a sztromatolitok (ősalgák) fosszíliái, amelyek a nyálkaszerű cianobaktérium tenyészetekbe került ásványok miatt alakultak ki, és amelyek közül a legkorábbiak 3,5 milliárd évesek."


Tehát a kérdésedre a válasz: nem.

2013. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
tattila1012! Itt Jézus arról beszél, hogy ahol Mózes könyvében le van írva a megígért megváltó, ott őróla van szó! Nem kell mást ideérteni, a teremtéstörténetet meg a föld korát meg pláne nem.
2013. okt. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
20%

János Evangyélioma 5. rész:

46. Mert ha hinnétek Mózesnek, nékem is hinnétek; mert én rólam írt ő.

47. Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, mimódon hisztek az én beszédeimnek?


...


Kedves keresztény testvéreim, hogyan akartok hinni Jézus szavainak, ha még Mózes szavainak sem hisztek?

2013. okt. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Mirk ***** válasza:
100%

"véleményem szerint nem csak tudományos, hanem biblikus értelemben is, helytálló"


És szerinted tudományos értelemben miért helytálló? Többen is linkeltünk idézetet vagy cikket karbon kormeghatározásról, fosszíliákról és még lehetne egy rakás dologról ami bizonyítottan több mint 6000 éves, hiszen a karbon kormeghatározással 30-40000 évre visszamenőleg meg lehet becsülni a kérdéses tárgy korát.

Vagy a "tudományos" szón te azt értetted, hogy a TE tudományod szerint?

2013. okt. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%
igen a biblia szerint a földünk 6000éves de ez nem igaz mert 4,5 milliárd éves szóval tudományosan nem helytálló.
2013. okt. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!