Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyülekezeti adakózók! Mikor...

Gyülekezeti adakózók! Mikor adakoztok nektek Isten duplán adja vissza?

Figyelt kérdés
pl a gyülekezetekben azt mondják adakozzatok és akkor gazdagok lesztek.Aki pedig keveset ad az azért szegény,azért vannak anyagi problémái.
2014. jan. 27. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez viszont egy alapvető logikai hibához vezet. Ha valaki szgény, de nem tud adakozni, akkor csak még szegényebb lesz? A gazdag, meg csak azért, hogy még több pénze legyen, egyre többet ad, hogy cask még jobban pnzt szerezzen? Eléggé egy fura dolog...
2014. jan. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Inkább azt kellene tanítani, hogy a gazdagok segítsenek a szegényeknek!


[link]


Üdv.

2014. jan. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jézus példa beszéde alapján egy szegény asszony adta a legtöbbet, aki nagyon szégyellte magát, mert szinte semmit nem tudott adni. De Jézus megdícsérte, mert az asszony mindenét odaadta és neki sokkal nagyobb terhet jelentett adni, mégis jót akart cselekedni....

Tehát az arányokat kell nézni, ha nagyon ebből szeretnél kiindulni.


De igaza van annak, aki írta. A gazdagnak kell a szegényt segíteni.

2014. jan. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tehát nem BMW-re kell gyűjteni a vezetőnek.

Hanem mindenkit támogatni kell.

2014. jan. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az alábbi történetből szerintem mindenki levonhatja a tanulságot:


Márk 12:

41 És leülvén Jézus a templomperselynek átellenében, nézi vala, hogy a sokaság miként vet pénzt a perselybe. Sok gazdag pedig sokat vet vala abba.

42 És egy szegény özvegy asszony is odajövén, két fillért, azaz egy negyed pénzt vete bele.

43 Akkor előszólítván tanítványait, monda nékik: Bizony mondom néktek, hogy ez a szegény özvegy asszony többet vetett, hogynem mind a többi, akik a perselybe vetettek vala.

44 Mert azok mindnyájan az ő fölöslegükből vetének; ez pedig az ő szegénységéből, amije csak volt, mind beveté, az ő egész vagyonát.

2014. jan. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kefa 2000 ***** válasza:
T Kérdező!Volt és van tapasztalatom arról milyen módokon hívják fel a figyelmet az adakozás fontosságára de az általad idézett módot sehol nem tapasztaltam.Nem kívánom minősíteni de ez a formáció valószínűleg másoknál is kiverné a bíztósitékot.Nem csodálkoznék.Üdv.
2014. jan. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem azért adakozunk, mert azért bármit várunk cserébe.

Mondjuk én a magam részéről nem sokat szoktam a perselybe dobni. De azt nem sajnálom.

Nem kötelező adakozni, és nem is kell "ész nélkül": mindenki annyit adjon, amennyit tud és akar. Senkinek semmi köze hozzá.

2014. jan. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus nem csak anyagi dolgokról beszél,mikor adakozásról beszél.

Különben is mit adhatnánk,hiszen minden az Istené,és semmink nincs,amit előbb ne úgy kaptunk volna az Istenről.


Hanem lelki dolgokról,hogy adjuk oda mindenünket Őnéki,minden aggodalmunkat,kétségeinket hitetlenségünket.És csak Őbenne bizzunk,hogy váljunk szegénnyé,lelki szegénnyé,hogy. Ő megmutassa az irántunk való jóságát gazdagságát.

2014. jan. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Azért helyzetfüggő is valamennyire. Pl. egy zárt rendszerben, ha egy munkahelyen dolgozol 100ezerért, akkor te hiába adakozol, nem lesz több a fizetésed. De ha van mellette más tevékenységed,jó ötleted, Isten fel tudja futtatni.

Ezért könnyebb egy vállalkozónak, mert ott jöhet új megrendelés, de a munkahelyi megrendelésnövekedésből nem te profitálsz. Katona koromban mikor adakoztam, 15ezer plusz bevételem volt havonta (20 éve) a zsold 2500 volt.

De vállalkozó is voltam, és nem voltam munka nélkül.

Mostanság néha felviszem a tizedet. De amikor munka nélküli voltam, kértem Istent, hogy adjon munkát, 180-at szeretnék keresni. Egy hét múlva lett munkám 200-at kerestem, adakozás nélkül.Sőt mondtam is, hogy nem fogok tizedet fizetni, mert kell a pénz, elmaradásokra. Máskor is voltam munka nélkül, akkor is kértem 200-at akartam keresni, 250 lett. Azt kértem, hogy legyen olyan hely, ahol jól érzem magam, elfogadnak, szeressem csinálni, és legyen két megállóra tőlem(ez jött fel bennem, nem az én gondolatom volt). Mind megkaptam. Azt vettem észre, hogy ha kérek, kapok, pedig nem vagyok minta keresztény.

2014. jan. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!