Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért ilyen gonosz,...

Isten miért ilyen gonosz, kegyetlen, vérszomjas, nagyképű és értelmetlen? Miért ekkora tahó?

Figyelt kérdés

Isten minden tette ezeket mutatja. Például miért követeli meg, hogy imádják? Milyen jogon? Jót érez tőle? Miért bántja sőt öli vagy öleti meg azokat, akik nem imádják? Egyáltalán minek teremtette a világot? Unta magát, és játék kellett neki? Miért jó ez bárkinek? Miért kérte a fia feláldozását Ábrahámtól, csak hogy utána visszavonja? Jól szórakozott? Miért ölte meg Jób állatait, szolgáit és gyerekeit egytől egyig, akiket sosem adott vissza, csak újakat helyettük? Miért kínozza az embereket próbatétel néven, ha mindenhatósága révén úgyis mindenkibe belelát? Miért kellett kínhalált halnia a fiának azért, hogy ő megbocsájtson az embereknek, miért nem tudott csak úgy? Miért pusztította a szerencsétlen, ártatlan egyiptomi polgárokat, miért mészárolta le a gyerekeket? Miért tette oda a tudás fáját Ádámnak és Évának, ha tudta, hogy enni fognak róla, és utána miért büntette őket azzal a sok kegyetlenséggel, amiket azóta is visel az abban a bűnben teljesen ártatlan emberiség? Miért pusztította el a világot Noé kivételével, amit ő maga teremtett, előre tudván, hogy hová jut, és ami tele volt ártatlan kisgyerekekkel is? Miért mindenre az a válasza, hogy "Mert én vagyok az Úr" vagy "Engem senki nem bírálhat, csak dicsérhet" és hasonlók? Miért hagy szenvedni, éhen és szomjan halni ártatlan gyermekeket százmilliószám? Miért gondolják az öregasszonyok, hogyha azokkal nem foglalkozik, majd velük fog és mindenben segíti őket?


Valaki esetleg megválaszolná ezeket egytől egyig?


2014. jan. 27. 17:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%
Kedvesem, a Bibliát emberek írták...:)
2014. jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
25%
Valószínűleg azért van ennyi kérdésed és ilyen elképzelésed Istenről, mert nem tettél semmit annak érdekébe, hogy megismerd Őt. Kezdetként olvasd el a Bibliát elejétől a végéig, és ismerd meg belőle Istent és a szándékát. Ilyen negatív hozzáállás esetén nem hiszem, hogy bármilyen választ is elfogadnál a kérdéseidre. Úgy látom, hogy valójában nem is akarsz hinni Istenben, és ezért minden problémát rá akarsz hárítani. Nem látom értelmét annak, hogy válaszoljak a kérdéseidre. Vegyél egy Bibliát, szerezz belőle ismeretet Istenről és építs ki hitet benne!
2014. jan. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Nem látod értelmét, hogy válaszolj, vagy nem tudsz?:)

Én erős ateista vagyok, ezek a kérdések pedig az első gondolataim, amik a Biblia olvasása közben eszembe jutottak. Nem csavarom ki a történeteket, ezek így vannak leírva, nem lehet szépíteni. Én csak azt várom, hogy aki ennek ellenére imádja Istent, miért teszi? Milyen elfogadható válaszai vannak ezekre a kérdésekre?

2014. jan. 27. 18:31
 4/33 anonim ***** válasza:
26%

T. Kerdezo!

Annelkul iteled meg Istent, hogy ismerned Ot, azt, hogy mit es miert tett. Tudod ha valaki nincs tisztaban a korulmenyekkel, akkor bizony elhamarkodottan itel. Ugy veszem eszre, valoban, te nem is akarod igazan tudni a valaszokat. Itelkeztel, es ettol nem is akarsz elterni, irjanak neked barmit. En tudnek valaszolni a kerdeseidre sorban, ahogy feltetted oket. De ugy gondolom, hogy meddo igyekezet lenne reszemrol. Ezert, ha oszinten kivancsi vagy a valaszokra, akkor irj vissza, es megadom a valaszokat szamodra.

De azert hozzatennem: irtad, hogy ateista vagy. Tehat nem hiszel Isten letezeseben. Azert gondolkodj el azon, hogy mi van, ha megis letezik. Mert az sincs bebizonyitva hogy nincs. Mig arra, hogy van sokkal tobb az bizonyitek.

Tehat gondolj arra, hogyha megis letezik, akkor vajon mit szol, a te durva bantasodhoz?

Ha visszairsz, es komoly valaszokat akarsz, akkor irok. Udv: Judit!

2014. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Örömmel olvasnám a válaszaidat:)

"Azert gondolkodj el azon, hogy mi van, ha megis letezik. Mert az sincs bebizonyitva hogy nincs. Mig arra, hogy van sokkal tobb az bizonyitek. " - én éppen fordítva tudom

Eléggé biztos vagyok a nemlétében ahhoz, hogy megkockáztassam. Ha mégis létezik, akkor meg majd megnyúz:)

2014. jan. 27. 18:58
 6/33 anonim ***** válasza:
"miért követeli meg, hogy imádják?" erre a válaszom az, hogy nem követeli, mert mindenkinek szabad akarata van.
2014. jan. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Teljesen jogosak a kérdéseid kedves kérdező, de valójában rosszul állsz a témához.

Én például valószínűleg azért tudom elfogadni, mert:

- Kicsi korom óta hívőnek lettem nevelve

- Ambivalenciában elég jó vagyok

- Az egészséges mértékű hitben inkább pozitív hatást látok, mint negatívat.

- Inkább arra szavazom, hogy a világ nem tud magától létrejönni

- A többi vallást sem találom igazinak. A keresztény tanítás viszont közel áll hozzám. A Biblia sem rossz, csak az értelmezései azok.


És most válaszolok neked:


". Például miért követeli meg, hogy imádják? Milyen jogon? Jót érez tőle? Miért bántja sőt öli vagy öleti meg azokat, akik nem imádják?"


Nem követeli meg. Azt követeli, hogy ne imádj kitalált bálványokat. Illetve, hogy kövesd a tanítását. Azért, mert a tanítása mindenkinek a hasznára válik. Annak elkerülése pedig súylosan negatívan hat, vagy gonoszságot eredményez.


"Egyáltalán minek teremtette a világot?"

Jó kérdés....


"Unta magát, és játék kellett neki? Miért jó ez bárkinek?"

A fatalista eleveelrendelésben hívők szerint maximum.


"Miért kérte a fia feláldozását Ábrahámtól, csak hogy utána visszavonja?"

Ábrahámnak meg kellett volna már az elején tagadni a kérést.

De ezeknek a történeteknek a lényege, hogy Ábrahám nem tagadta volna meg soha Isten. Illetve szoktak még ezt-azt belemagyarázni. De a történet azt is kihangsúlyozza, hogy Isten nem kér emberi áldozatot.


"Miért ölte meg Jób állatait, szolgáit és gyerekeit egytől egyig, akiket sosem adott vissza, csak újakat helyettük? "

Nem ő ölte meg. De ennek a történetnek is az a tanítása, hogy Jób ha mindenét is elveszítette, nem lett belőle gonosz. Nem képmutató volt.


"Miért kínozza az embereket próbatétel néven, ha mindenhatósága révén úgyis mindenkibe belelát?"

Hogy érezzed a tetteid és mások tetteinek következményét és lásd saját magad.

Ne egy villanás legyen az egész élet.


"Miért kellett kínhalált halnia a fiának azért, hogy ő megbocsájtson az embereknek, miért nem tudott csak úgy?"

Nem kellett volna megölni a fiát. Ő sem tagadta meg Istent és az embert. Az emberek bűne okozta Jézus halálát, aki értünk élt, de nem fogadták el őt. (a bűnök miatt)


"Miért pusztította a szerencsétlen, ártatlan egyiptomi polgárokat, miért mészárolta le a gyerekeket? "

Itt sem a halálon és a gyermek gyilkosságon van a hangsúly.

Valószínűleg Isten igazságosan ítélt és a gyermekekkel nem szúrt ki. (mert a keresztény hit szerint a halál után is van élet).

De a fő mondanivaló, hogy a fáró még a saját gyerekét hagyta meghalni minden jel ellenére, ill. egy ilyen népre pusztulás vár...

A Biblia ki is hangsúlyozza, hogy a zsidónak kedvesen kell fogadni minden jövevényt és a fejükhöz veri, hogy egykor rabszolgák voltak ők is. (ami nem jó).


"Miért tette oda a tudás fáját Ádámnak és Évának, ha tudta, hogy enni fognak róla, és utána miért büntette őket azzal a sok kegyetlenséggel, amiket azóta is visel az abban a bűnben teljesen ártatlan emberiség?"

Ezt nem tudom. De én nem felelek senki helyett az tuti.


"Miért pusztította el a világot Noé kivételével, amit ő maga teremtett, előre tudván, hogy hová jut, és ami tele volt ártatlan kisgyerekekkel is?"

Állítólag mindenki szíve gonosz volt.


"Miért hagy szenvedni, éhen és szomjan halni ártatlan gyermekeket százmilliószám? Miért gondolják az öregasszonyok, hogyha azokkal nem foglalkozik, majd velük fog és mindenben segíti őket? "

Ez nem csak Isten felelőssége. Itt is sokat számít, hogy hogyan vagy képes feldolgozni a halált és mit teszel a kijelentéséd felismerése után.



Valószínűleg nem fog tetszeni a válaszom. De szerintem még a leglogikusabb :)

És nem eröltetem rád, hogy elfogadd...

2014. jan. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

"Nem követeli meg. Azt követeli, hogy ne imádj kitalált bálványokat. Illetve, hogy kövesd a tanítását. Azért, mert a tanítása mindenkinek a hasznára válik. Annak elkerülése pedig súylosan negatívan hat, vagy gonoszságot eredményez. "

De a Bibliában nagyon sokszor megköveteli, és néha ehhez köti, hogy ki élhet vagy halhat.


"Ábrahámnak meg kellett volna már az elején tagadni a kérést.

De ezeknek a történeteknek a lényege, hogy Ábrahám nem tagadta volna meg soha Isten. Illetve szoktak még ezt-azt belemagyarázni. De a történet azt is kihangsúlyozza, hogy Isten nem kér emberi áldozatot. "

Egyáltalán miért kér bármilyen, akár állati áldozatot? Miért élvezi, ha a kedvéért elvágják mondjuk egy birka torkát? Nem eszik a húsából, nem iszik a véréből, akkor mire jó?


"Nem ő ölte meg. De ennek a történetnek is az a tanítása, hogy Jób ha mindenét is elveszítette, nem lett belőle gonosz. Nem képmutató volt. "

De ő engedélyezte a megölésüket, és meg sem próbálta megakadályozni. Miért bizonygatott bármit a sátánnak, miért játszadozott Jóbbal ilyen durván, hogy a gyermekeit is engedte meghalni? Hiszen ő amúgy is tudta, Jób hite valódi-e. Ha meg mégsem, akkor miért kéne elvenni bármit tőle? Miért csak annak lehet valamije, aki imádja őt?


"Hogy érezzed a tetteid és mások tetteinek következményét és lásd saját magad.

Ne egy villanás legyen az egész élet. "

És ez miért jó? Mi a célja ennek? Mi volt a célja az eddig élt kb 100milliárd ember életének, szenvedésének és halálának a Földön? Miért haltak az ősemberek huszonévesen, szenvedtek minden betegségtől, miért égették máglyán az eretnekeket, és miért igázták és irtották a hitetleneket? Miért támadta az embereket a fekély, az éhség, a háborúk? Miért nem adja meg mindenkinek amit Ádámnak és Évának, hogy békésen, örökké élhessenek minden rossztól mentesen?


"Nem kellett volna megölni a fiát. Ő sem tagadta meg Istent és az embert. Az emberek bűne okozta Jézus halálát, aki értünk élt, de nem fogadták el őt. (a bűnök miatt) "

De mikor Isten leküldte, tudnia kellett, hogy a kínhalálba küldi. Mit akart ezzel elérni?


"Valószínűleg Isten igazságosan ítélt és a gyermekekkel nem szúrt ki. (mert a keresztény hit szerint a halál után is van élet).

De a fő mondanivaló, hogy a fáró még a saját gyerekét hagyta meghalni minden jel ellenére, ill. egy ilyen népre pusztulás vár... "

Ha ennyire nem számít, hogy meghal a gyereked, vagy te magad gyerekként, akkor tényleg, mi értelme van az életünknek? Ha meghalsz, a gyermeki lelked kerül a 100milliárd másik lélek közé a mennybe? Nekem két kistesóm halt meg 3 napos korukban, ők ott mit csinálnak? Az örökkévalóságig csecsen lógnak?


"Ezt nem tudom. De én nem felelek senki helyett az tuti.

" Pedig állítólag miattuk fáj a szülés, kell dolgozni az ételért, véges az élet stb...


"Állítólag mindenki szíve gonosz volt. "

És? Nem hagyhatta volna meg nekik a világukat? Biztos, hogy így is élni akartak. Vagy mindenki halált érdemel, akinek egy kicsit gonosz a szíve? És hogy lehet egy csecsemőnek, gyereknek vagy egy állatnak gonosz a szíve? És amikor teremtette a világot, hogyhogy ezt nem látta előre? Miért kísérletezik, és amikor nem tetszik az eredmény, öl meg mindannyiunkat? Ilyet még a kísérleti patkányokkal se nagyon csinálunk.


"Ez nem csak Isten felelőssége. Itt is sokat számít, hogy hogyan vagy képes feldolgozni a halált és mit teszel a kijelentéséd felismerése után. "

Ettől még ők mind értelmetlenül élnek és szenvednek, és ártatlanul halnak meg. Ami nem így lenne, ha Isten nem teremti meg a világot, vagy legalábbis jobban csinálja. És még így is beavatkozhatna. Nem terelheti az ártatlanok kegyetlen sorsának felelősségét a többi emberre. Ők csak az ő teremtményei.

2014. jan. 27. 19:43
 9/33 anonim ***** válasza:

Erre most mit válaszoljak? A tippelgetésnek semmi értelme nincs.

Egy biztos, hogy én nem teszek olyat, amit nem akarok (mert szerintem erkölcstelen). Szerintem ez bőven elég.

A világot meg próbálni kell jobbá tenni és nekünk is próbálni kell boldogan élni, vagy tényleg csak az öngyilkosság lesz a cél. De gondolom neked sem ez a célod...

Abban pedig én nem látom örömömet, hogy Istent (ahogy te mondanád egy kitalált lényt, gúnyoljak).

Egyszerűen úgy vagyok vele, hogy meglátom mi lesz vagy sem.

Ha talákozom vele megtudom. Valószínűleg mértem. Ha egy ketyós zsarnok, megtagadom, ha nem akkor mindenki happy.

2014. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Igen látom a te hited nem olyan erős, de a "megszállottak" válaszai is érdekelnének.
2014. jan. 27. 20:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!