Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi lesz az utolsó...

Szerintetek mi lesz az utolsó húzása Jehova tanúi szervezetének, amivel végképp összedől az őrtornyuk?

Figyelt kérdés
[link]

2014. jan. 28. 10:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Penu!


"Más egyházakról nem nyilatkozol ugyan így pedig vannak akiknek sokkal több helytelenséggel kell majd elszámolniuk."


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Erre a kérdésre összesen eddig 7 válasz érkezett. Érdekes módon valahogy nem igazán próbálták megvédeni vagy cáfolni a dolgokat. Mit gondolsz miért?


"a másik hozzá szólónak, pedig üzenem, hogy Jézus királyi hatalmával, 1914-ben láthatatlanul eljött, levetette az ördögöt a földre,meg tisztította az eget ettől a személytől, és megkezdődtek az utolsó napok,"


Én meg üzenem neked hogy: Máté 18:20 Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben: ott vagyok közöttük."

Megjegyzem ,láthatatlanul!


"Ha nem jött volna el Jézus, királyi hatalmával,akkor a földön nem kezdődtek volna el az utolsó napok jeleinek bekövetkezése."


S ezt miből gondolod? Ez saját értelmezésed?


"(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég."


Mi a királyság jó híre? Mert hogy "EZT" a jó hírt fogják prédikálni. De mi az?


grkaty!


"Nehezem tudom megérteni, ezt a fáradhatatlan kimeritö harcot ez ellen a folyóirat ellen."


Persze mivel nem a folyóirat ellen megy a harc.


"Amikor valamit magyaráz, MINDIG Bibliai versek vannak idézve."


Kezdjem idézgetni hogy mire nincs bibliai vers?

Egyet a példa kedvéért. Óraszámok!

Márk 6:30 Az apostolok visszatértek Jézushoz, és elbeszélték neki mindazt, amit tettek és tanítottak.

Az apostolok arról számoltak be Jézusnak hogy mit tettek és TANÍTOTTAK. Nem azt hogy mennyi idejük ment rá.


"Soha nincs a Biblia FÖLÉ téve. Nekünk a FÖ tankönyvünk a BIBLIA."


Ámen!


and91!


"nem vagyok Jehova Tanuja de ha igy tamadjatok oket akkor meg szeretnem kerdezni h a katolikus, reformatus, ortodox es mas vallasokrol mit mondanatok?"


Feltettem a kérdést! Íme a válaszok.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Úgy gondolom kielégítőek.


"hat tevedtek nagyon! elfelejtettetek miket muveltek a vallas neveben evszazadokon keresztul?"


Nem felejtették el nagyon sokan érvelnek ezekkel a dolgokkal hogy mit csináltak a történelem során a vallások. Hidd el hogy nincs ez elfelejtve.

Csak egy baj van. Hogy amit a vallások műveltek azt összekötik Istennel mintha ő tette volna de természetesen ez nem így van.

Csak sajnos ezt nem érti meg mindenki. :(((


"meg a sok hamis tanitasuk amivel behaloztak sajnos az egesz vilagot de a hiveknek annyira be van kotve a szemuk a hamis tanitasoktol h nem ismerik fel az igazsagot!"


A fentebb idézett kérdés bizonyítja hogy van aki felismeri az igazságot csak sajnos kevesen vannak.

2014. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 and91 ***** válasza:

ahogy jezus mondta kevesen jarnak a keskeny uton amely az orok eletbe vezet :(

de a kegyelem kapuja meg nyitva van egy kis ideig de mar nem sokaig....

2014. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 and91 ***** válasza:
eljon az ido mikor ezek a vallasok mind megfizetnek minden bunukert es legfokeppen a katolikus vallas mert o tole indult ki minden! ahogy mar mondtam nem vagyok jehova tanuja de koszonom batyamnak (o Jehova tanuja)h segitett felismerni az igazsagot de legfokeppen Istennek koszonom h mellettem volt. mostmar kezdek eltavolodni ezektol a hamis vallasoktol mert tudom h rovid az ido es nagy babilon hamarosan meg fog bukni.
2014. jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Vidiripi


and91!


"eljon az ido mikor ezek a vallasok mind megfizetnek minden bunukert es legfokeppen a katolikus vallas mert o tole indult ki minden! ahogy mar mondtam nem vagyok jehova tanuja de koszonom batyamnak (o Jehova tanuja)h segitett felismerni az igazsagot de legfokeppen Istennek koszonom h mellettem volt. mostmar kezdek eltavolodni ezektol a hamis vallasoktol mert tudom h rovid az ido es nagy babilon hamarosan meg fog bukni."


Szóval tudod hogy "rövid az idő". Hát Russel is azt hitte hogy rövid az idő aztán kiderült hogy mégsem úgy vannak a dolgok ahogyan képzelte.

Jézusnak ez volt a válasza az idővel kapcsolatban.

ApCsel 1:7 Így válaszolt: "Nem a ti dolgotok, hogy olyan időkről és alkalmakról tudjatok, amelyeket az Atya a maga hatalmába helyezett.


S mi volt amit utolsónak mondott mielőtt felemeltetett?

ApCsel 1:8 Ellenben erőt kaptok, amikor eljön hozzátok a Szentlélek, és tanúim lesztek Jeruzsálemben, egész Júdeában és Samáriában, sőt egészen a föld végső határáig."


Jézus erre helyezte a hangsúlyt. Nem az időre. Majd az Atya amikor úgy látja hogy eljött az idő akkor majd elindítja azokat a folyamatokat amiket kell.

Mennyei Atyánknak elég szólnia és a dolgok már is történnek.

1Mózes 1:3 Akkor ezt mondta Isten: Legyen világosság! És lett világosság.

2014. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A Sátán így vezeti félre az embereket ,lehet hinni Istenben ,lehet ismerni a nevét,lehet ismerni a Bibliát,sőt még Jézusban is lehet hinni,hiszen történelmi személy,soksok dolgot lehet hinni,ismerni.

DE!!! Azt ,hogy egyedül csak Jézus Krisztus ad örök életet,és visz be a Királyságba,és egyedül Ő fog ítélni élőket és holtakat,Ő az Alfa és Omega,és még sorolhatnám,ezt csak a Szent Szellem tudja kijelenteni bennünk,És ahogyan írva is van,akiben nincs Krisztus szelleme az NEM AZ ÖVÉ!!Hanem a Sátáné.

Lehet szépen érvelni,kedves tanúk a Sátán megengedi nektek ,hiszen tudja ,hogy Jézus személye nálatok másodrendű kérdés ,fontosabb egy név.Sajna.........így van megírva ,akik nem fogadják el az igazságot ,Isten megengedi ,hogy a hazugságban higyenek.

2014. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Még száz év sem telt el Russel halála óta.....Miért szerinted Isten meddig fogja még megengedni a szenvedést. De bármit írunk is itt, neki van egy időterve. Figyeli az eseményeket, pl. azt, hogy hogyan teljesedik a Vidiripi által megfogalmazott tanúskodómunka, amit Jézus indított el.
2014. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"De bármit írunk is itt, neki van egy időterve. Figyeli az eseményeket, pl. azt, hogy hogyan teljesedik a Vidiripi által megfogalmazott tanúskodómunka, amit Jézus indított el."


Isten az idő felett áll nem kell neki időterv mert az idő is neki "dolgozik".

Megjegyzem az ApCsel 1:8 Ellenben erőt kaptok, amikor eljön hozzátok a Szentlélek, és tanúim lesztek Jeruzsálemben, egész Júdeában és Samáriában, sőt egészen a föld végső határáig."


Ezek Jézus szavai a tanítványaihoz. A prédikálást Jeruzsálemben kezdték és Jézusról prédikáltak az embereknek. Máté 26:28 mert ez az én vérem, a szövetség vére, amely sokakért kiontatik a bűnök bocsánatára.

Jézus a vérén vásárolta meg az embereket.

2014. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen, de amit ezek az első századi keresztények elkezdek, annak Jézus szavai szerint világméretekben is teljesedni kell. Sőt a Máté 24. fejezete szerint ez a munka jelként fog szolgálni arra, hogy közel a vég.
2014. febr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!