Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Ha valakiről...

Jehova tanúi! Ha valakiről kiderül a gyülekezetetekben hogy valamilyen bűnben él, akkor miért tilos köszönnötök neki, vagy hozzászólni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 26. 21:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Mert kiközösítik. Ettől fogva addig nem szólnak hozzá, amíg meg nem bánja a bűnét és fel nem hagy vele.
2014. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Ezért nem járok a gyülekezetbe.. :)
2014. jan. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
16%

Szia.


A Biblia tanítása, más néven Isten szava, leíratta az apostolaival, hogy milyen eljárást kell követni, ha valaki bibliai alapelv ellen vétkezik.

Azért nem lehet hozzá szólni, mert Isten bűnrészesnek veszi, ha valaki beszélget a helytelent cselekvővel

Ez le van írva, nem mi találtuk ki.

Így kikerülnek azok az emberek a gyülekezetből akik nem oda valók, vagy ha még is akkor szükséges volt drasztikusabb fegyelmezéshez, hogy észre térjen.


Mert ha nincs büntetés, akkor az egyén nem is érzi a bűnének súlyát, és akkor folyamatosan elkövethetné a továbbiakban is. S akkor mi különbség lenne az igaz keresztény gyülekezet, és azon gyülekezetek között, akik nem Jézus tanítása, vagy Isten szava szerint élnek, csak szemezgetnek.../ezt betartom, azt nem./


Ez az első században sem volt más kép, a korintusnak írt levélben olvashatunk egy ilyenről.


Ha a bűn bánó elég alázatos, akkor elfogadja ezt a szerető gondoskodást, mert ez Istentől jövő fegyelmezés.

S igyekszik mélységesen megbánni, és felhagyni a helytelen tetteivel.

most nem a halál büntetés van érvényben, hanem ez, ez a legsúlyosabb büntetés, amit keresztény kaphat.


Az az ember aki az I.sz-ban ki lett közösítve, később megbánta a tettét, felhagyott vele, vissza fogadták és újra élvezhette Isten támogatását, és a testvérek társaságát.

Az pedig nem megoldás, ha nem jár gyülekezetbe.

Kivel tesz rosszat? Vagy ki ellen haragszik?

Vagy nem elég alázatos? Inkább büszke?


Jézus azt tanította, hogy gyermekeké az Isten országa.

Vagy is olyan alázatosnak és őszintének kell lenni minimum mint egy kis gyermek, és tanítható, formálható.

Így kifejlesztheti a keresztény tulajdonságokat.


Penu

2014. jan. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Szeressük egymást ***** válasza:
Egy Jehova mondta, hogy kiderült egy tagjukról hogy iszákos, és nem szólhatnak hozzá, nem is köszönhetnek neki. De a gyülekezetbe eljár. :-D
2014. jan. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
15%

Kedves előttem szóló.


Nem jó a fogalmazásod, s reménykedem nem szándékosan írtad úgy ahogy.

Jehova nem mondhatott ilyet, mert Jehova nem iszákos,

s belőle csak egy van, a mondat pedig úgy értelmezhető, hogy sok Jehova van.


Helyesen úgy kellett volna írni, hogy: Egy Tanú, vagy egy Jehova Tanúja mondta,...


igen eljárhat, és továbbra is táplálkozhat szellemileg, hiszen ez így helyes, és hozzá járul az alázatosság gyakorlásához, és a helytelenség leküzdéséhez.

S ez az első lépés amivel hozzá járul, hogy a teremtő megbocsájtson neki, és idővel vissza fogadja a népe tagjai közé, hogy élvezze Isten áldásait, és a testvérei társaságát.


Penu

2014. jan. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
77%

"A Biblia tanítása, más néven Isten szava, leíratta az apostolaival, hogy milyen eljárást kell követni, ha valaki bibliai alapelv ellen vétkezik.

Azért nem lehet hozzá szólni, mert Isten bűnrészesnek veszi, ha valaki beszélget a helytelent cselekvővel

Ez le van írva, nem mi találtuk ki. "


Én meg úgy tudom, hogy van egy olyan is a Bibliában, hogy "Ne ítélj, hogy nem ítéltess!" Kik vagytok ti, hogy ítélkezhettek embertársaitok fölött? Tényleg különbek vagytok nála? Nem hinném!

Gondolom ti is ismeritek azt a Bibliai történetet, amikor meg akartak a zsidók kövezni egy rossz életű nőt, és Jézus mentette meg azzal, hogy azt mondta a lelkes kövezőknek, hogy "az vesse rá az első követ, aki közületek bűntelen!" Lássatok csodát, nem akadt egy sem, aki ezt elsőnek meg merte volna lépni, hisz tudatában volt mindegyikük annak, hogy mennyi eltitkolt bűnük van, amiről a nyilvánosság nem tud, és ha meglépik, akkor bizony Jézus azt kiteregeti ott mindenki előtt, és majd ő is meg lesz ott kövezve a helyszínen. Vajon, hogy nézne ki ez a ti gyülitekben, ha eljönne közzétek Jézus és ugyanezt mondaná nektek. Nem csodálkoznék ha hirtelen már nem is akarnátok kiközösíteni senkit, csakhogy nehogy kitudjanak a ti stiklijeitek!

Kiközösítés az minden csak épp nem keresztényi magatartás, ezt véssétek jól az eszetekbe. Az alázat ott kezdődik, hogy nem közösíted ki vétkes embertársadat, hanem megpróbálsz neki segíteni, méghozzá úgy, ahogy azt te is szeretnéd, ha te vagy a vétkes.

2014. jan. 27. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
47%

Felteszek egy ellenkérdést.

Ha a nagy egyházak ahol ezerszámra ment és megy a gyermekmolesztálás, és kiközösítették voltak a molesztáló papokat, mit gondoltok helyes lett volna?


Nincs idöm most keresni fejböl nem tudom hol is van az a Biblia vers, de bibliai a kiközösítés azoknál, akik nem akarják abbahagyni a komoly bün folytatását.


Ha megbánja, visszajöhet minden probléma nélkül. A gyülekezetbe is járhat, olvashatja az irodalmunkat. addig is míg ki van közösítve.


Nézzétek ha egyszer valahová tartozni akarok, akkor vannak szabályok, amiket ha megsértek egyszerüen nem léphetek be. Pld. ha meghívót kapok egy nagy eseményre, ahol ki van kötve hogy szépen kell felöltözködni, és én farmerbe , megy bakancsba megyek, mi lesz? Kitesznek ugye?


Ha föiskolára járok, és nem tartom be a rendet, hát kirúgnak ugye? Szóval rajtam múlik, hogy használom az eszem, a megkülönböztetö képességemet.


A kiközösítés Bibliai. Maga Jehova a teremtö, ezzel adja tudtára a súlyos bünt elkövetönek, hogy gyermekem, térj észhez, hagyd el rosz utadat, hogy ne kelljen a gonoszokkal elpusztulnod. Aztán vagy truccolok, szidok mindenkit, rugdoskodok, mint egy durcás kisgyermek, vagy észhez térek, mint egy felnött ember

2014. jan. 27. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
66%

"Felteszek egy ellenkérdést.

Ha a nagy egyházak ahol ezerszámra ment és megy a gyermekmolesztálás, és kiközösítették voltak a molesztáló papokat, mit gondoltok helyes lett volna?"


- A helyes ez esetben az, hogy mint papot felfüggesztik a hivatalából, hisz bebizonyosodott, hogy alkalmatlan annak ellátására, továbbá mivel bűncselekményről van szó, megteszik a szükséges feljelentést a világi hatóságnál, ahol a tettéért felelősségre vonják majd, és jó esetben simán börtönbe is csukják.

Viszont enyhe csúsztatást érzek felfedezni abban, hogy pont ezt hozod fel mentegetőzésre, hiszen akikkel szemben ti ezt a kiközösítést alkalmazzátok, azok nem gyermekmolesztálók, hanemcsak mondjuk iszákosok, vagy éppen házasságon kívül létesítenek szexuális kapcsolatot. Ezek a dolgok nem bűncselekmények, és igazából az illető magánügye. De kiközösíteni ezekért, családját, szeretteit, barátait ellene fordítani már több mint aljasság. Értem én a párhuzamot egyébként, annyi itt a párhuzam, mint a tömeggyilkos és az áruházi csokitolvaj közt.


"Ha megbánja, visszajöhet minden probléma nélkül. A gyülekezetbe is járhat, olvashatja az irodalmunkat. addig is míg ki van közösítve."

Ti nem vagytok semmilyen intézmény, hogy bármilyen intézményesített formában szankcionáljátok a hétköznapi bűnösöket. Ami keresztényi lenne az az, hogy szép szóval újra és újra próbálnátok jobb belátásra bírni az illetőt, de max. ennyi és nem több. A probléma itt az a ti szervezetetekkel (és a többi szektával is, pl. hitgyüli), hogy nemcsak az adott személyt, hanem annak szinte minden barátját, rokonát, testvéreit, szüleit, gyerekeit befűzitek, és ha az illető nem úgy fütyül, ahogy azt ti elvárnátok tőle, akkor ezáltal teljesen kiszolgáltatottá válik veletek szemben, és ti gátlástalanul "megbüntetitek" azzal, hogy mindenkit ellene fordítottok!

2014. jan. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
67%
Pál azokról írt, akik elhaggyák Jézus tanításait, és hitetlenné válnak, nem azokról, akik gyengeaékükben botladoznak. A tanúk csak a szervezetük ocsmány parancsait követik, semmi közük Jézus egyházához.De majd elszámolnak vele, amikor megkérdi tőlük az Úr, hogy mit tettek akkor, amikor segítő kéz kellett volna, ők pedig megalázást és ítélkezést nyújtottak...
2014. jan. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
61%

Kedves ebcsont!


Látom, nagyon nem értesz egyet a kiközösités elrendezésével!


Picikét hiányos az információd erröl az egészröl.

A lényeg az, hogy senki nincs kiközösitve csak azért, mert valamiben tévedett, köztük házasságtörés, erkölcstelenség, eröszak, részegség, ha látszik, hogy teljes szivéböl bánja, és látszik, hogy változni akar, teszi a dolgát, segitséget kér, stb.

Akkor van valaki kiközösitve, ha elköveti amit elkövet, és amikor a vének elbeszélnek vele, akkor avval válaszol, hogy nem én voltam a hibás... vagy nem csak én... vagy nem bánom hogy megtettem...vagy ez nem olyan nagy dolog...vagy azért tettem, mert...

vagy ha nem vállalja a tettei következnéyeit.


A lényeg az, hogy mindenki kérve van, segitve van, többször is, és aki szivesen fogadja a segitséget, az sosincs kiközösitve!!!

És emlitetted, hogy a Tanúk hogy mernek itélkezni valaki felett?

A Tanúk evvel nem itélkeznek senki felett!!!

De ha mindent szabadna, semmilyen viselkedésnek nem lenne következménye, akkor te is lehetnél Jehova Tanúja avval az életmóddal, amilyen van most neked, semmin nem kellene változtass ahhoz, hogy Tanú lehess!

Tegyük fel, hogy Jehova Tanújává válsz, és utána visszatérsz teljesen ahhoz az életmodhoz, amit most jelen pillanatban élsz. Lenne bármi értelme is annak, hogy továbbra is Jehova Tanújának nevezzenek a gyülekezetben, vagy annak nevezd magad?

Biztosan semmi értelme!

Úgyanigy van a többi személlye is!

Senkinek nem kötelezö Jehova Tanújának lenni!!!


Az az elrendezés pedig, hogy utána nem kommunikálnak vele, az azért van, mert másképp nem érezne semmi külömbséget ahhoz képest, mint amikor nem volt kiközösitve.

Egy másik oka ennek az, hogy rosz hatással lenne másokra.

Képzeld el, van egy tagja a gyülekezetnek, aki az én barátom, és aki egyidös velem.

Megismerkedik egy lánnyal, és összeköltöznek.

Ezért a vének elbeszélgetnek vele, de ö azt mondja nekik, hogy neki ez igy jó, ö pont ugy érzi, mindha össze lennének házasodva, és ugysem a papir köt össze két embert.

Jó, kiközösitik, de ez után is a barátom maradna, sokat beszélgetünk, idöt töltünk egymással, végülis nem változott semmi közöttünk.

És eljön az idö, én is megismerek egy aranyos lányt, és szeretném, hogy a feleségem legyen.

És azt mondja, hogy nem muszáj hivatalosan megesküdni, csak költözzünk össze...és persze, én sem látom akadályát, miért ne csinálnám én is ugy...

És akkor a kisöcsém is ugy csinálja, és aztán összeveszünk, és szétválunk, és mást választunk, stb.


Mivel volna tisztább a mi gyülekezetünk, vallásunk, mint bármelyik más?

Ha mindent szabad, akkor miért vagyunk vallásosak?

Ha nincsenek következméyek, akkor mi értelme odajárni?

Otthon ülve sem lennénk rosszabbak, ha nincsenek szabályok!!!

Na de ha a barátomat kiközösitik, és tovább nem beszélünk, akkor nem lesz rosz hatással rám, és esetleg lehet hogy ö is elgondolkozik, hogy talán jobb lesz, ha igyekszik betartani a Biblia alapelveit, ha már Jehova Tanúja lett, ha már akart változtatni az életén.

Ha pedig ugy akar élni mint a nagyvallások tagjai, akkor menjen oda, nem fogja senki visszatartani eröszakkal! NEM KÖTELEZÖ JEHOVA TANÚJÁNAK LENNI!

DE AKI ITT VAN, AZ MEG KELL FELELJEN EGY MAGASABB IRÁNYADÓ MÉRTÉKNEK A SAJÁT JAVÁRA, MERT A SZERVEZET ATTOL NEM LESZ SEM GAZDAGABB, SEM BOLDOGABB, HA VALAKI NEM PARÁZNASÁGBAN ÉL!!!

2014. jan. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!