Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhizmussal kapcsolatban...

A buddhizmussal kapcsolatban ezt megmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés

– a materializmus és a nihilizmus elutasítása.

Buddha ezt így fogalmazta meg: „A forma üresség, az üresség forma, forma és üresség elválaszthatatlan” – ami egy olyan látásmód, amit a mai haladó tudomány is bebizonyított.


-mit jelent ez és hogy bizonyította be a tudomány



2014. jan. 28. 23:14
 1/4 anonim válasza:
A fizika tanitja,hogy a dolgok uresek.99,99%-ig nagyjabol.
2014. jan. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
#1-es vagyok.Halgass meg par Eckhart Tolle eloadast.Csak vigyazz az elejen kicsit fura ahogy fogalmaz.De ha egyszer megerted utanna isteni halgatni. :)
2014. jan. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1, ez butaság.

Nem üresek, hanem nagyon erős erőterek vannak ott.

2014. jan. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 feketepeter ***** válasza:

Eloszor is mit jelent az uresseg? Valaminek a hianyat. Amirol a Sziv-szutra szol, ahonnan az idezet szarmazik, a letezo dolgok szubsztanciajanak hianya, azaz a dolgoknak nincs onallo, allando, valtozatlan belso lenyeguk. Uresek, tehat hianyzik beloluk a szubsztancia. Ez azt jelenti, hogy a dolgok letezese mas dolgoktol fugg, nem onmagukban letezok. Forma- ezek a dolgok, vagyis barmi, ami megjelenik, barmi, ami letezik. Minden letezo ures. Nem onmagatol jon letre, hanem osszetetten es mas dolgoktol fuggoen.


Ha lenne szubsztancia, a formak nem letezhetnenek. Mivel a formak leteznek, uresek. Errol szol a szutra.


hogy a tudomany ezt hogy bizonyitotta be, nem tudom.


Eckhart Tolle nem vagyok benne biztos, hogy buddhista.

2014. jan. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!