Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt valaki, aki foglalkozi...

Van itt valaki, aki foglalkozik a buddhizmussal? Valamilyen könyvet tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
2013. jún. 18. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

Esetleg megtérés a Buddhizmusból-t :D


Van aki meghalt helyetted, és ingyen adja az üdvösséget, cselekedetek nélkül, hogy senki se kérkedjen...


Máshol nincs olyan megváltás, ahol is az Isten otthagyta az örömöket, és emberré lett, és kínhalált szenvedett, hogy megváltson, eltörölje a bűneidet.


Ha ember magától képes lett volna valaha is, Istenek nem kellett volna a fiát elküldeni, mert mást nem talált.

Senki sem volt képes, és nem is lesz emberek közt saját magát megváltani, ezért mindenfajta önmegváltás, meg magamban istenkeresés hamis, mivel az Istent az egek sem fogadhatják be, és olyan távol van az embertől, hogy a Zsidóknak épp azért volt botrány Jézus emberek közé való jövetele, mert jól megtanulták azt az igaz dolgot, hogy Isten annyira Szent, hogy egészséges távol maradni tőle, a bűnök miatt.

De benne volt Isten tervében is, hogy eljön, és helyre állítja a kezdetben volt közeli kapcsolatot, de ehez a vére kellett, hogy eltörölje a bűnöket.

2013. jún. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

En kerek bocsanatot az elso hozzaszolo neveben. Mindegy, hogy ki, melyik vallason keresztul talalja meg Istent, hisz a tanitasok lenyege mindenhol ugyanaz. Minden vallas az onzetlensegre, megertesre, egymas szeretetere es segitesere nevel.


Az Alexandra es Libri boltokban talalsz vallasos temaju konyveket is, az online keresojukben nezz korul!

2013. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Nem vagyok ateista, meg vagyok keresztelve, afféle családi hagyomány, hogy már pedig mindenkit meg kell keresztelni és le kell konfirmálni. A gyerekeim is meglesznek keresztelve, konfirmálni is fognak, én nem állítok semmit olyat, hogy nem hiszek Istenben, nem tudok választ adni arra,hogy mit hiszek...Csak annyit látok, hogy az idősebb néni minden vasárnap templomba mennek kirittyentve magukat és súgdoloznak, pletykálkodnak, ennek van értelme? Nincs. Szóval nem hitet akarok váltani, csupán nagyon sokat segített nekem egyszer Buddha története, amikor elolvastam, hogyan világosodott meg. Ez nagyon nagyon régen történt. Most szükségem van megint ennek az elolvasására és ezért elgondolkoztam, hogy jó lenne egy kicsit foglalkozni a buddhizmussal.

2013. jún. 19. 15:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ole Nydahl: Ahogy a dolgok vannak


Nem tudom, hogy mennyire jó könyv, de bevezetőnek egy nagyon egyszerű könnyed olvasmány. Ami nem tetszik benne az a láma véleménye más vallásokról. Úriember nem cikizi a konkurenciát.

2013. jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

nem lefitymálom, teljesen indulat mentesen, józanul írtam az elsőt. Nem érdekel semmifélke "konkurenciaharc" sem, és nem igaz az sem ,hogy ki így, ki úgy találja meg Istent, mert ez nem is logikus. Istennek nincs identitás zavara., ő az aki, és Ő tudja legjobban magáról, hogy ki is ő.

Engem is érdekelt sok minden, okok, okozatok, világegyetem keletkezése, tudományba is jó mélyen beleástam magam. Érdekeltek a kelti filozófiák is, meditáció, és testemből is ki akartam lépni. szerencsére nem sikerült, ezt később sógorom mesélte, ő ugyanis meghalt, és kívülről látta, hogy élesztik újjá. Ő ez után a válaszokban is emlegetett, és Pál által is emlegetett HOLT VALLÁSBÓL, holt vallási cselekedetekből megtért az élő Istenhez. Mindenféle szokások, hagyományok ceremóniák, csak távol tartanak bennünket Istentől. Aki Él, cselekszik, szól! Belekerültem okkult dologba is, kisujjunkkal emelgettünk egy 85kg-os gyereket a fejünk fölött, ott éreztem először idegen szellemeket magam körül. Be is jött a halálfélelem az életembe. Honvédségnél is elterjesztettem, az egész 200 fős laktanya gyakorolta, és csodálkozva emelgették egymást, még az ügyeletes-tiszti szoba előtt is, az ÜTI megrökönyödésére.

Mikor megtértem Jézushoz, azonnal elhagyott a halálfélelem, és mivel tudtam Jézus bennem van, mondtam is, nem fog menni a többieknek, amig én , és Jézus jelen van. nem is ment nekik, mikor kimentem, újra sikerült nekik, behívtak, megint nem. Majdnem meg is vertek.

mondtam, ez a sátántól van, és félelmet hoz, Isten meg erősebb.

Amit írtam, a vallások közt óriási a különbség, csak vak idió.ák írják, hogy mind Istenről szól, ezeknek fingjuk sincs a legtöbbhöz, mert totál más mindegyik, valahol sok ezer istenke van, totál démonológia az egész vallás, valahol csak pár gonosz angyalt imádnak. Közük sincs a történeteknek, egész vallástörténeteknek egymáshoz. pár erkölcsi alapban egyeznek csak meg, de mint az alakjuk, számuk, mikéntjük, forrásuk tök más.

Eleve korrekt átfogó, minden vallást megmagyarázó világképe, és mind a 66 könyvet összefogó egybefüggő logikája csakis a bibliának van, amin keresztül lehet követni, hogy már Dánielen keresztül is a világbirodalmakat jó előre megmondta Isten, és rengeteg prófécia maradéktalanul beteljesült, és ami vissza van, az már java részt a Messiás, Jézus visszajövetelével függ össze. Egyszerűen mindenkinek saját jól felfogott érdeke, hogy ép ésszel, logikusan is, ellenőrizze a kijelentéseket, azok globalitását. Mert a vallások többsége semmit sem tud kezdeni a másikkal. egyik elnyomja a másikat, totál ki akarja irtani, látszik ez ma is világszerte, legtöbb tudomást sem vesz a többiről.

Isten igéje meg totál ép képpel rendelkezik az egész világról globálisan. Az embert átverte az a lázadó anygal, aki a sátán, ezáltal az ember is elbukott, így a sátán be tudott jönni a világba, és főleg lázadó, istent nem kereső embereken keresztül, vagy főképp Istent saját eszük (lásd Káin) és nem Isten igéje alapján kereső embereken keresztül mindenféle vallással, filozófiával aláássa az Örökkévaló tekintélyét.

Látszik, mikor sok-sok prófécia tökéletes évezredek utáni beteljesülésekor megjelent Jézus, máris a sátáni hatalom ki akarta irtani, holott még csecsemő volt! Sátán tudja, hogy rá, és hamis sokszínű vallásaira, amik mögött a gonosz lázadó angyalai vannak, és országonként más-más kép imádtatják magukat, mivelhogy országonként más angyalok uralják le az embereket, ez veszélyt jelentett, és ma is azt jelent. Ezért rengeteg nézetet, filozófiát, és vallást emel az emberek elé, tetszeleg velük, hogy ne a lényeget fogják meg- hogy Iste nannyira szerette a világot, hogy az egyszülött fiát Jézust odaadta élő áldozatul helyettünk , a bűneink helyett, mert egy ember sem volt magától képes megszabadulni a halál, és a sátán fogságából

Ez a legszebb, legjobb hír! ezért útálja a sátán, és próbálja rossz színben feltüntetni, és ezt a tökéletes Isteni szeretetnek, önzetlenségnek a megnyilvánulását támadásnak feltüntetni, holot ez a megmentés, és a legjobb vallás abból az emberi szempontból is, hogy inygen kapod, nem neked kell kiizzadni, mint első hozzászólásban írtam, nem rád van bízva, nehogy elszúrd, hanem rá kell feküdni hittel az isten beszédére, had sosorjon! minden elvégeztetett! Nem kell izzadt vallásos cselekedetekkel "tetszelegni" Isten előtt. el kell hinni, hogy Jézus a megváltó! Sátán ez helyett ezermillió alternatívát ad, csak ne menekülj ki a kezéből, feltuningolja az énedet, zsidók is az Isten igéjét olvasták, de az énük ebben hízlalta magát, és büszkék voltak a "vallásukra" ezért az élő igét, aki közéjük jött, eldobták, és támadásnak vélték a "vallásuk" ellen, merthogy eljött a megváltás, és borult arégi vallási szokás, az áldozás, mert jézus tökéletes áldozat, egyszer és mindenkorra tökéletessé tette a megszentelteket.

Ezzel az áldozásokat valóban kidobta.

De mikor valaki, nem akar Istenre hallgatni, vezetésére figyelni, hanem egy bebetonozott identitásához ragaszkodik, akkor elveszti az életét, mert ragaszkodik a saját énjéhez.

Ha meg valaki feláldozza az istentelen, gonosz vagy akár hamis vallásos életét, és leteszi Jézusnak, akkor megnyeri Jézustól az örök életet, amit már megszerzett, és 2000 éve ELVÉGEZTETETT!

Azaz a megváltás be van fejezve, csak el kell fogadni.

Persze illúzióm nincs, mert az utolsó időkben sokan magukat szeretők lesznek... azaz az egó duzzad, és sokan járnak majd a széles úton, kevesen a keskenyen, csakhogy ez nem Isten hibája, és az sem, hogy ne lenne tökéletes a kijelentés, minden népnek. Ha igazán szereted magadat, adj esélyt, hogy logikusan átgondold, milyen szűk látókörűek a vallások, milyen logikátlanok, újra, meg újra reinkarnálódással csak gyűjtené az ember a bűneit, csak halmozódna... jézus meg eltörli, és tiszta szívet teremt. Eleve csak egy éned van, és az maradsz az örök létezésben is ,aki voltál. Lásd a Lázár, és a gazdag ember példázatát jézustól személyesen.

Megismeri mindenki a másikat a halál után, mert nem is lenne igazságos, ha nem mindenki a saját életéért felelne... stb.

De a bibliából komplex világképed lehet, minden más szellemről, vallásról, a világ, és politika, és társadalom mai állásának miértjeiről, az egész okáról, céljáról...

Miért kell valakinek a tökéletlen, a réssz szerinti igazságnak látszó dolgok, a valóság helyett. Mátrix kell a valóság helyett?

Az viszont igaz, nem mindenki alkalmas felfogni, és elviselni a valóságot, mert annyira ragaszkodik az elméjének a hatalmasságához, eddig elért dolgokhoz, magáról alkotott hatalmas kép a bálványa, egója az istene, mégha az istenkeresését is annak tartja. Nem mindenkié a hit, énnekem semmi indulatom nincs a más vallásúak felé, a vallások felé van, mert az Isten ellen vannak, de az emberekért kell épp ezt hirdetni, mert ha kicsit is logikusak vagytok, és felteszed, hogy nem veszed a fáradtságot, és tévedsz, akkor elszúrod az életed, és az életed mindennél többet ér. Persze olyan vallás is van, a második legnagyobb a világon ,ahol a másiké, de a saját életük sem számít, ezért öngyilkos robbantásokkal ölik a másikat, mi az ami nem sátánibb ennél?

És mi a totál ellentéte? ha Isten hal meg heletted, nem te Istenért. CSak az egódnak kell meghalnia, és nem csak Istenért, hanem mert a földön is minden gonoszság, és bűn forrása, a másik embertársad bántásának is ez a fő oka!!!

hol van hasonló az Örökkévalóhoz, és az ő megváltásához?

2013. jún. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

kérdező! Teljesen igazad van, Isten előtt is útálatos ami neked sem tetszik, az üres, vallásos, képmutató cselekedetek. CSakhogy a bilbliában erre is megtalálod az okot, választ, és hogyha összehasonlítod azt az egyházat az igével, igazán, akkor látod, vajmi kevés közük van egymáshoz. Ezért van az a szó, hogy névleges kereszténység!

És Isten ki fogja köpni a langyodsakat, mert vagy legyél forró (hév) vagy hideg, de langyi ne. Tehát ha valaki még hitetlen,m jobban tűri, mint a vallásos üres képmutatókat, akik a látszatát hordozzák, de a lényegét megtagadják.

Épp ezért óriásia bűnük, mert teljesen jogos csalódásokat okoznak azokban, akik keresik istent őszintén, mert ezt látva elhányják magukat, ha még nem vallássérültek.

Jól látod, csak azt kérem, áss mélyre, saját jól felfogott érdekedben keresed te is Istent. Kérlek, a kincsért áss mélyre, ne elégedj meg felszínes válaszokkal, mint a harmadik, vagy melyik hozzászólóé, hogy á, ugynaz. semmit sem ismer akkor.

Vezetéskor is az a legveszélyesebb idő, mikor valaki azt hiszi, tud vezetni. mikor valaki azt hiszi, kicsit olvasott erről, kicsit hallgatott valami beszélgetést arról, akkor tud ítéletet tenni. amúgy kell ítéletet tenni, mindenkinek a saját életében meg kell ítélnie, kire, mire hallgat, kit követ! Ítélkezést egymásról nem szabad tenni, de azt is csak végleges elítélő ítéletre monja Jézus, hogy ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek, mert egymást is meg lehet ítélni, hogy ki, kitől, milyen szellemtől szól, pl, nem ezt tiltják. Főleg egy igazi keresztény ítélete is szeretetből van, a másikért, a másik életéért. Mert aggódik az, aki tudja, mi a vége a hazugság követésének, a tévedésnek. Nincs 2. esély, a halállal örökkévalóvá pecsételődik mindenki döntése, állapota. Ha valaki Megváltót nem fogadja el, nincs meg a megváltás, azza a bűn ára kifizetve, nem megy a mennybe. Országok is védik a határaikat, meg belföldet is a bűntől, hát Isten ne védené? nem megy be sem parázna, sem gyilkos, sem hazug, sem lopó, sem bálványimádó, vagy hamis istent követő, mert ezekhez nincs köze, nem ismeri őke,t aki mást követ, mással beszélget, meditálgat, mert a Fiát nem fogadja el, aki meghalt. És a mennybe nem enged be olyant, aki a veszélyes az örök rendre, boldogságra. Ez logikus. Jézus vére a váltság.

2013. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 70%-os! Az ilyen hozzáállású, elvakult, bigott emberek miatt ítélik el oly sokan a kereszténységet. Te egy olyan Istent írsz le, aki azt várja el mindenkitől, hogy bizonyíték nélkül, vakon higgyen valamiben, és gondolkodás nélkül kövessen pár megmagyarázhatatlan szabályt. Az Isten akiben én hiszek, irgalmas, és kedvére van az, aki jót cselekszik az életében, és nem számít, hogy katolikus, református, buddhista, vagy akár ateista.

Ez így logikus, és ha a Biblia mélyére(!) nézel, akkor onnan is ez tükröződik vissza.

2013. jún. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Girgoy ***** válasza:

Hali! Én annyit tennék hozzá, hogy én gyerekkoromban meg voltam keresztelve, kamaszkromban tettem egy kanyart az ezotéria, okkultizmus és hasonlók felé, de visszatértem gyerekkorom vallásába és akkor értettem meg igazán, miről szól a kereszténység és miről szólnak más vallások.


Szerintem a mai neopogány ezotériát (és mindent, ami ehhez kötődik) valóban sátáninak lehet nevezni, de a nagy világvallásokkal nem feltétlenül ez a helyzet. Az lehet a Sátán taktikája, hogy egy másik világvallással térít el minket az magasabb igazságtól, de maguk a világvallások szerintem egyszerűen arról szólnak, hogy az adott kulturális közegben az emberek megvizsgálják önmagukat a világot és közelednek a jó felé. A buddhizmus nagyon jól ismeri pl. az embert, de nem beszél megváltásról, sem önmegváltásról, nem jut el Krisztus megváltásáig, hanem - véleményem szerint - az ember teremtett romlatlan természetét fedezi fel mélyen a bukot természet torzulásai alatt. Az ember nem torzult el totálisan a bukástól, a buddhizmus pedig - a maga logikájában - tényleg olyanokat mond az emebrről, amit akár misztikusabb keresztények is felfedeznek. De ez egyszerűen az ember mély rétege. Arról pedig egyszerűen tényleg valóságos tapasztalatai vannak, nem hazugságok, még ha egy olyan vázban vannak is elhelyezve, ami alapvetően másképpen látja a világot, mivel Krisztus előtti vallás és távol is esik a zsidó-keresztény kultúrától, tehát nem ismer megváltó Istent, ami viszont merőben más megvilágításba helyezné addigi ismereteit. Egy megvilágosult buddha ember gyakorlatilag magasabbrendű, mint a hinduizmus szamszárikus istenei! Ebből is látszik, hogy tényleg nem ismerik az Igaz Istent és annak hatalmát.


De ha egyszerűen a mélyebb lelkiség érdekel, azt nem feltétlenül a buddhizmusból kell tanulnia egy kereszténynek, ugyanis létezik a kereszténységen belül is egy olyan "vonal", amely minden pozitívumot tartalmaz a távolkeleti vallásokból is, ugyanakkor ezeket nem szinkretista módon keveri a kereszténységgel, hanem egyszerűen azok tévedésit és erényeit elismerve (hiszen mint mondtam pl. a buddhizmus tényleg a valóság pontos megfigyelésén alapszik, tehát bizonyos fokig teljesen semleges és igaz!) tulajdonképpen a kereszténység univerzális arany útját nyújtja, amely a legmagasabb szintre vezet el. Ez az út a keleti keresztény szerzetesek útja, amit sajnos hazánkban kevésbé ismernek, pedig minden pozitívumot tartalma és jócskán überel mindent, amit vallási téren az összemeberiség egyáltalán megtapasztalt.


Ez a hészükhaszta szerzetesség. Hatalmas irodalma van, bár nem annyira magyar nyelven. Az emberről vallott nézeteit viszont hihetetlenül jól összefoglalja a következő könyv:


[link]


De van több könyv is, ami ezzel foglalkozik. Hierotheos Vlachos, Kallistos Ware vagy Anthony Bloom mind kiváló lelki szerzők és gyakorló szerzetespapok, akik a keleti kereszténységet a nyugati világban számára teszik ismertté kiváló könyvekkel.


Tehát a kérdező 1. válaszűra azt tudom válaszolni, hogy én is, a 2.-ra pedig a fentit. :) Azért, mert gyanítom, hogy a kérdező nem feltétlenül vallást akar váltani (egy eredeti buddhista könyvbe bele is gárgyulna szerintem, mert tényleg tök másképp gondolkodnak), hanem a mélyebb, valódibb lelkiséget akarja megismerni.

2013. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 lótusz szirmok válasza:
100%

fentiek..... asszem a kérdező a buddhizmusról szeretne tájékozódni, nem az Istenről való prédikációkra kíváncsi. Vagy rosszul látok? :)


Buddha tanításai, és más théraváda tanítások

[link]


Bhikkhu Bodhi:

- A Létesülés Gyökere

- A Nemes Nyolcrétű Ösvény

2013. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2013. jún. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!