Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a mondásról, amely állítólag Lao-ce nevéhez köthető: "Az út, amiről beszélsz, nem az, amin jársz. "?

Figyelt kérdés

attól függetlenül, ki melyik felekezethez/valláshoz tartozik(vagy nem tartozik)

elvonatkoztatva attól is, hogy esetleg úgynevezett "önigazolási" szándékok közrejátszanak-e abban(és milyen mértékben), ahogy egyes ember esetleg éppen hitét; meggyőződését"fitogtatja"a másik fél előtt(alapozza ezt akár vki Szent Könyvek "ismeretére", saját maga által "formált" Isten-képre vagy egyéb- esetleg - "életkönnyítő"elvrendszerre)

továbbá itt és most attól szintén függetlenül, hogy valaki mekkora mértékben és mi célból azonosítja a hit és erkölcs fogalmát(egyes esetben akár képmutatást eredményezve/ Jézus példaértékű "magatartását" ezzel nem kérdőjelezve meg)



2014. jan. 29. 12:02
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2014. jan. 29. 17:24
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez egy ferdítés.

..de kb. igaz.


A kimondott tao (=út): nem tao.


Igaz szavak nem szépek.

Szép szavak nem igazak.

2014. jan. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy ha tényleg járnád az utad,akkor nem beszélnél,róla,legalábbis keveset.
2014. jan. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat

valójában nem értek a különböző vallási, hitbeli dolgokhoz

és nem is tudom megállapítani egyes dolgok(tevékenységek) jelentőségét, szerepét adott területen/

azt meg végképp nem tudom megítélni és nem is szerettem volna, hogy kinek mit jelent, miben nyilvánul meg a saját hite, vallása, vallásos élete

(törölném a kérdést, de szerintem ezen az oldalon nincs olyan funkció, hogy törölni lehetne egy-egy kérdést)

ettől függetlenül érdekes válaszokat olvashattam

2014. jan. 30. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!