Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Lehetséges-e...

Jehova tanúi! Lehetséges-e önmagában, csak a Bibliát olvasni és érteni vagy szükséges ehhez a szervezet és a kiadványai?

Figyelt kérdés
[link]

2014. jan. 31. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
A Bibliát jó olvasgatni nyitott szívvel,én imádkozom előtte,és nem kell értelmezni.Mert nem a földies elmének szól az,hanem majd a Szentlélek tanítja a lelki embert,amely újjá alakítja értelmünket.
2014. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

Kedves kérdezö,

A Biblia Istene mindig a multban is szervezte a népét. Mivel a rendnek az Istene.

Már az Izraeliták is szervezve voltak kezdetöl fogva.


Ha azt akarjuk, hogy ne keletkezzen zürzavar, akkor nagyon fontos szervezet, a szervezés, a különféle kiadványok, utasítások, törvények, nemcsak a vallási élethez.


Isten szervezetten vezette ki népét Egyiptomból. Egy nagy szervezetet alkotott az egész nép. Igy volt a pusztában is, késöbb is amikor bementek az Igéret Földjére.


A tanitványokat maga Jézus Krisztus vezette, szintén szervezetten. Amikor megkapták a Szent Szellemet, szintén együtt voltak. Pál apostol például ezt írja a Zsidók 10:25-ben, hogy el ne hagyjuk a gyülekezeteinkez, miképpen szokásuk némelyeknek.


Már az özönvíznél is akik nem csatlakoztak ahhoz a kis szervezethez, amit Noé és családja alkotott, a Szent Szellem nem mentette meg.


A kiadványokkal kapcsolatban, nagyon jó segítség, amikor valamiröl valamilyen áttekintést szeretnél tenni.


Megkönnyíti a keresést. Különösen abban az esetben, ha megbízható forrásból van. Ezen azt értem, hogy ki van írva, honnan van idézve az a bizonyos gondolat, és utána nézhet az ember, hogy tényleg igaz-e


Már az oviban is a tanítónénik szervezetten vezetik a gyerköcöket. Kiadványokat használnak ahhoz hogy neveljék a cseppeket..... ez azért van mert nem vagyunk ösztönnel teremtve mint az állatkák.


Még ha kirándulni megyünk is, vagy esküvöt rendezünk, mindenütt fontos a szervezés, a kiadványok is, hogy tudjuk, hová mehetünk, hová tilos stb

2014. jan. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az útmutatóját úgy hívják, hogy Biblia....
2014. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%

Kedves kérdezö!

Probáld ki magad!

Fogj neki, olvasd el a Bibliát, és probáld megérteni, hogy miért olyan a világunk, amilyen, miért van szemvedés, mi volt Isten eredeti szándéka, miért nem olyan a föld, mint amilyen kellene legyen, és mikor fog ez megváltozni? Mit vár el isten az emberektöl? Miért engedi meg Isten a szemvedést?


Ha nem sikerül ezekre és még jonéhány fontos kérdésedre választ kapj, akkor a figyelmedbe ajánlom a "Mit tanit valojában a Biblia?" cimü könyvet.

2014. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%

Kedves Kérdező.


Egy bibliai történet jutott az eszembe, amikor Fülöp felült egy szekérre, hogy segítsen megérteni az ott Ézsaiás tekercsét olvasó Etiópiai embert.


De számtalan bibliai Példa mutatja, hogy Isten mindig is felhasznál embereket más emberek tanítására, és soha nem hagyta magukra az embereket, hogy mindenki találja ki mire gondol.

Na ebből Jó nagy zűr zavar keletkezhet, ahogy most is látjuk, hogy sokan szeretnének a saját fejük után menni.


S akkor sem az apostolokat, és senkit nem használna fel erre a feladatra, hogy másoknak segítsenek.


Egyébként az utolsó napok egyik azonosító jele, Jézus szavai, hogy ki nevez egy Hű és bölcs szolgát, hogy rendszeresen táplálja Jézus nyáját itt a földön.

Így egységes imádat és tanítás jött lére, ahol a világon mindenütt egy félét tanítanak Isten népének, és egyféle módon mutatnak be imádatot is.


Istennek pedig szándéka, hogy egy egységes rendezett népet vigyen be a megígért új rendszerbe, mert már most összhangban vannak egymással, és a Teremtővel, S a királyságban nem kell majd külön tanulni a szervezettséget, mindenkinek van feladata.

Persze olvasgathatod a bibliát, mert a biblia megmagyarázza saját magát, de akkor leszel jól tanított, és egységes Isten égi királyságával, ha együtt működsz vele.

2014. jan. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KZitus ***** válasza:
11%

Szervusz


Azért írok neked, mert a kérdésedben az én történetemet írtad le.

Annak idején, (nagy nehezen)szerztem egy Bibliát, és eldöntöttem, hogy egyedül megtanulom, mit kiván tőlem, mit szeretne tőlem, mit vár el tőlem Isten?

Nem részletezem, hogy ne untassalak, de egy idő után rájöttem, hogy Istennek mindig is volt a földön népe, amelyik szervezetten, isteni irányítás alatt élt. Addig volt jó dolguk, ameddig azt tették, amire Isten tanította őket.

Hamar réjöttem, hogy fogalmam sincsen, én jelenleg hol állök?!

Az Új szövetség olvasása fokozatosan megértette velem, hogy Istennek ma is van a földön egyy szervezete, és ha Neki tetsző életet akarok élni, hozzájuk kell csatlakoznom, és a bibliai alapelvek betartásával tartozhatom csak hozzájuk. Cserébe Isten szellemi védelemről és sok sok áldásról biztosít, már ma is.

Isten az ókorban csak Mózesen, majd később az általa kinevezett(Saul, Dávid..)vezetőkön kereesztül kommunikált, és gondoskodott vezettésről a népe számára. Így van ez ma is. Más népet nem irányít, nem tanít. De mondenkit hív, vonz a szeretetével, hiszen mindannyian a teremtményei, a gyermekei vagyyunk. De nem kényszeríít senkit.

Annak idején a zsidókhoz is csatlakoztak más nemzetből valók(a prozeliták), de eben az esetben körül kellett metélkedniük és betaartani a mózesi törvényt. (Látod, azt írtam, hogy mózesi, pedig az valóságban Isten törvénye volt. Így van ez ma is. Embereket használ föl, de a szent szellemével támogatja és felügyeli őket, mint pásztor. Ezért nem egy "szervezet" tanításait követjük, magát az Isten taníításait, hiszen a Biblia a fő taneszközünk. Naponta vizsgáljuk, hogy pontosan a kövessük-e a bibliai alapelveket és tanításokat.)

2014. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha lehetséges lenne megérteni a Bibliát csupán csak olvasásával, akkor nagyon sokan otthagynák az egyházukat, nagyon sok teológus hinne Istenben stb.

2014. febr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elég az, ha valaki egymagában olvasgatja a Bibliát?

Való igaz, hogy sokan rengeteget tanulnak abból, hogy egymagukban olvassák a Bibliát. Igen dicséretes, ha ezt azért teszik, hogy megismerjék az igazságot Istenről és a szándékairól. De legyünk őszinték, felfogjuk-e teljesen mindennek a jelentőségét segítség nélkül? A Biblia beszámol egy emberről, akiben a kiemelkedő társadalmi helyzete ellenére volt kellő alázat annak beismeréséhez, hogy segítségre szorul a bibliai próféciák megértésében. Ezt a segítséget a keresztény gyülekezet egyik tagjától kapta meg (Csel 8:26–38; vesd össze a Fülöpre vonatkozó többi utalással: Cselekedetek 6:1–6; 8:5–17).

Természetesen nem sok haszna van a Biblia olvasásának, ha valaki nem él a benne leírtak szerint. Ha hisz benne és aszerint cselekszik, csatlakozni fog Isten szolgáihoz a rendszeresen megtartott gyülekezeti összejöveteleiken (Héb 10:24, 25). Csatlakozni fog hozzájuk a ’jó hír’ terjesztésében is (1Kor 9:16; Máté 28:19, 20; Márk 13:10).

2014. febr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:

Még annyit szeretnék írni a kérdésedre, hogy amikor egyedül olvasod a Bibliát, olyan részekhez érsz, amelyek tettekre ösztönöznek. Ilyenkor el kell döntened, hogy továbbra is csak olvasó maradsz, vagy megteszed azt, amire a Biblia kér. Na pontosan ezt figyeli Isten is.

Mert ha csak olvasod, és teszed azt, amire Isten kér, akkor olyan lennél, mint akiről Jakab apostol írt: Jakab 1:25 " De aki beletekint a szabadság tökéletes törvényébe, és megmarad annál, az az ember, minthogy nem feledékeny hallgatóvá, hanem a munka cselekvőjévé lett, boldog lesz annak cselekvésében."


Vagy másik tanítás Krisztusnak: Máté 28:19, 20


Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, ... és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.” - Itt Jézus szerint két tipúsu ember van megemlítve: az egyik tanít, a másik tanul. Ez a vers, csak Jehova tanúinál működik. Ha nem járnánk házról házra, ahogyan nagy Tanítónk Jézus is járt(Luk.6,1), akkor most nem igen lehetnénk mintegy 8 millióan. Jézus szervezett gyülekezetet hozott létre, ma is szükség van szervezettségre, de csak úgy, ahogyan azt MA Ő SZERVEZI. Jézus ma is a Keresztény gyülekezet feje. Az Ő szervezését, irányítását kell követni, ha a tanítványai köze akarunk tartozni. Természetesen ez nek kötelező senkinek, és mi ezt tiszteletben is tartjuk. Mindenki maga dönti el, kit, mit követ.

2014. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:
Bocsánat, elírtam, kiigazítom: "Mert ha olvasod, és teszed azt,..."
2014. febr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!