Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol volt Ádám, ameddig Isten...

Hol volt Ádám, ameddig Isten kertet ültetett Édenben?

Figyelt kérdés
Előbb megformálta Ádámot, azután fogott neki a kertnek, és abba helyezte az embert. Ádám hol volt addig? Vagy ezt nem időrendben kell érteni?
2014. febr. 2. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Addig betette az inventoryjába.
2014. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hol van a két fa és a Kerbuok és Éden? Hová lett kirakva az ember?


Ha erre válaszolsz, megkapod a választ.

2014. febr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1# "Addig betette az inventoryjába."


Hallod régen nevettem ilyen jót! xD KOCKAAA :3

Általában nem szoktam díjazni, ha valaki viccelődik a Bibliában leírtakkal kapcsolatban, de ezt meg kell hagyni, vicces volt :D

2014. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 eric_one ***** válasza:

Rosszul tudod a sorrendet, kezd el olvasni az elejét:


[link]

2014. febr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de én a 2.fejezet 7,8-ra gondoltam, amikor újra leírja az ember teremtését.
2014. febr. 2. 22:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem okvetlenül kronológiai sorrendben kell ezt a két mondatot elképzelni annál is inkább, hogy a 15. versben újra leírja, hogy Isten az Édenbe helyezte az embert. Nyilván nem arról van szó, hogy a 8. vers után kivette onnan, hogy a 15.-ben újra beletehesse.
2014. febr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

A Szentirasban olvashatod, hogy Isten elokeszitette a foldet az ember szamara. Megalkotta a novenyvilagot, majd az allatokat. Es utoljara teremtette meg az elso emberpart. Tehat ok mar egy gyonyoru kertbe lettek elhelyezve. Ahogy szaporodtak volna, ugy kellett volna kiterjeszteniuk ezt a kertet majd az egesz foldre.

Ha kerdesed van, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, akkor az egész föld alkalmas volt az élethez akár az embernek is, de Isten egy külön kertet készített Ádámnak. Ez tetszik!

Arról nem írt, hogy mennyi idő telt el a 'költözésig', de biztos nem is lényeges.

Köszönöm a válaszaitokat!

2014. febr. 3. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!