Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Őszentsége Péter apostol van...

Őszentsége Péter apostol van a Bibliában? Akkor Őszentsége Ferenc pápa egyáltalán hogyan létezhet?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 22:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
63%

Te, mint Szent Nagy Kérdező sem szerepelsz ott -

hogy a viharba létezhetsz?

2014. febr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Ki nevez engem Szent Nagy Kérdezőnek a nyilvánosság előtt az én tudtommal és beleegyezésemmel, te szerencsétlen?


Ha nem érted a kérdést, akkor minek szólsz hozzá?!

2014. febr. 2. 22:15
 3/32 anonim ***** válasza:
Érdemes megfigyelni a mögöttes - logikáját ennek a kérdésnek :D
2014. febr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
15%
Ugyan, ki volt Péter Ferenchez képest? Még egy rendes gyűrűje sem volt!
2014. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
64%

A pápai hivatal (nem az önkormányzaté) nem vezethető le a Bibliából. A pápa legfőbb címe a "pontifex maximusz" közvetlenül a római császártól megörökölt cím, és mint olyan, abszolút pogány eredetű. A Krisztus helytartója cím pedig az Antikrisztus címével analóg, ugyanis az "anti" szó szóösszetételekben nem azt jelenti, hogy ellen, hanem azt, hogy helyett. Az igazgatóhelyettes, antiigazgató lenne, persze a megfelelő görög szó behelyettesítésével. Az antikrisztus Krisztus-helyettest jelent. Ha a pápa Krisztus földi helytartója, akkor Krisztus helyettese, s mint ilyen, teljes joggal nevezhető antikrisztusnak is, noha személy szerint nem azonos vele, mégis maga a cím antikrisztusi. Nincs tévedhetetlen ember, és aki ezzel az igénnyel fellép, az mindenképpen hiteltelen. Arról nem is beszélve, hogy Pál apostol volt a nemzetek apostola, Péter a zsidóságé volt, és igen valószínűtlen, hogy akár egyszer is betette volna a lábát Rómába, nemhogy Róma püspöke lett volna.


Egyébként az Újszövetség logikájával is teljes ellentétben áll egy tévedhetetlen földi helytartó, aki mindig megmondja a frankót. Ezzel szemben a Biblia azt állítja, hogy Jézus Krisztus mindenkit közvetlenül hív el a Szent Szelleme által, amikor az Evangéliumot hirdetik, és a már elhívottakat is a Szent Szellem által vezeti(Rm 8,14), noha embereket is felhasznál, apostolokat, prófétákat, evangélistákat, pásztorokat és tanítókat(Ef 4,11-14), a tanítást mégis az embernek adatott kenet végzi belülről(1Jn 2,20-27).

2014. febr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
25%

Ilyen titulus nincs a Bibliában.

Ez is Jézus tanítása, illetve a biblia tanítása ellen van, mint sok egyéb.


Kérdező, volt egy eset amikor a Tanítványok is abba a csapdába estek, hogy megkérdezték Jézust ki lesz a legnagyobb Isten királyságában, és Jézus ezt mondta:


(Máté 20:25-28) . . .„Tudjátok, hogy a nemzeteken hatalmaskodnak az uralkodóik, és a nagyok hatalmuk alatt tartják őket. 26 Nem így van ez tiköztetek; hanem aki nagy akar lenni közöttetek, az legyen a szolgátok, 27 és aki első akar lenni közöttetek, az legyen a rabszolgátok. 28 Az Emberfia sem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és hogy lelkét váltságul adja cserébe sokakért.”

(Lukács 22:26, 27) 26 De ti ne legyetek ilyenek. Hanem aki a legnagyobb köztetek, olyan legyen, mint a legifjabb, és aki vezetőként tevékenykedik, mint aki szolgál. 27 Mert melyik nagyobb: aki asztalhoz telepedett, vagy aki szolgál? Nemde az, aki asztalhoz telepedett? Én mégis az vagyok közöttetek, aki szolgál.


Jézus soha nem mondta, hogy a követői között papi és laikus osztály fog kialakulni. s nem is támogatja ezt, mert kijelentette:

(Máté 23:8) . . .ti pedig mind testvérek vagytok.

(Máté 23:12) 12 Aki felmagasztalja magát, megaláztatik, és aki megalázza magát, felmagasztaltatik.


Azt tudnod kell kérdező, hogy az utolsó apostol halálával kialakultak a hite hagyott egyházak. Gyorsan terjedtek, és a későbbiekben államosították őket így állam vallássá lettek és a világ részévé váltak.

Ám a valódi keresztények soha nem képezték ennek a világnak a részét, és soha nem hatalmaskodtak a pásztorok a nyáj felett.

2014. febr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
0%
Régi gyerekkori vágyam bekapni a pápa ujját :)
2014. febr. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Provokatív kérdés, ráadásul ostoba is, csak most hirtelen nem sikerült jobbat kitalálni az Egyház lejáratására.. De azért válaszolok:

Az Őszentsége szó későbbi, mint a Szentírás, és nem a pápa személyének szól, hanem a hivatalnak. Mint ahogy az uralkodóknál az Őfelsége is a hivatalnak. (A pápa Vatikán állam uralkodója is.)

A szilvásbukta szó sincs a Szentírásban, akkor azt is milyen jogon használjuk, nem?

2014. febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
53%

Az egyház lejáratása...


Sajnos minden hátsó szándék nélkül elmondható, hogy az egyház saját magát járatta le,

A Bibliában Jézus által tanított tiszta alapelvekbe pogány eredetű tanításokat kevertek,

S Jézus nem is mondta, hogy hivatal lesz az Isten imádata, hanem keresztény életút.S a keresztények nem magasztalják magukat sehova, hogy kitűnjenek a világban.


a hangzatos címeket uralkodók kapnak, akik ha nem Isten nevezte oda őket alaptalanul használják, mert mindnyájan testvérek vagyunk.

Isten előtt sem hajolnak meg annyira, mint némelyik emberi magasztosság előtt.

Jézus soha nem akart ilyesmit bevezetni és nem is vezetett be ilyet.



Ebből is látszik, hogy a vallások mélyen benne vannak a világban.

2014. febr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

„Az Őszentsége szó későbbi, mint a Szentírás, és nem a pápa személyének szól, hanem a hivatalnak.”


„A pápával múlt kedden találkoztam a Szent Márta-házbeli rezidenciáján, egy puritán kis teremben: egy asztal, öt-hat szék, egy kép a falon. Ezt megelőzte egy telefonhívás, amelyet nem felejtek el, amíg csak élek.

Délután fél három volt. Csörög a telefonom, és a titkárnőm meglehetősen izgatott hangon mondja: „A pápa van a vonalban, kapcsolom önnek azonnal.”

Dermedten állok, de a vonal másik végéről már hallom is őszentsége hangját: „Jó napot! Ferenc pápa vagyok.” „Jó napot, Szentatya – nyögöm ki –, le vagyok döbbenve, hisz nem számítottam a hívására.” „Ugyan miért csodálkozik? Írt nekem egy levelet, amelyben kifejezte azon óhaját, hogy szeretne személyesen megismerni. Engem is ugyanez a vágy töltött el, s azért hívom, hogy megbeszéljünk egy találkozót. Nézem a naptáramat: szerdán nem jó, hétfőn sem, kedd megfelelne önnek?”

„Nagyszerű” – válaszolom.”


(Interjú Ferenc pápával a La Repubblicában,)


forrás: [link]


Ha az Őszentsége szó a pápai hivatalnak szól, akkor a pápai hivatal hangját hallotta a telefonban? A hivatal Ferenc pápaként jelentkezett be? A titkárnő szerint a pápa volt a vonalban, nem pedig a hivatal!


„Provokatív kérdés, ráadásul ostoba is, csak most hirtelen nem sikerült jobbat kitalálni az Egyház lejáratására.. De azért válaszolok: „


Köszönjük, a választ megkaptuk.

2014. febr. 3. 14:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!