Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Őszentsége Péter apostol van...

Őszentsége Péter apostol van a Bibliában? Akkor Őszentsége Ferenc pápa egyáltalán hogyan létezhet?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 22:06
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől. És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.

Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?

És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.

Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;

Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem.

Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked?

Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, a mennyiben nem cselekedtétek meg egygyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg.

És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre.

Mt 25,32-46

2014. febr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

" Neki állsz ismeretül szidni, baromságokat felhozni, lényegtelen dolgokon lihegni."


Nem barátom, az őszentsége meg ezek az alábbiak egy tőről fakadnak!


„A keresztény tiszteli a másik embert, mert Jézus él benne. Nem verekszik, nem sért meg másokat, nem öl.” (NAGYKORÚSÁG KRISZTUSBAN [Bérmálkozók könyve] Szent István Társulat, Bp. 1988.40. old.)


„A kölni érsek egy kínzási listát állított össze. Negyvenkilenc módot állapított meg és megjelölte az árakat is, amelyet az áldozat családja köteles volt a hóhérnak kifizetni. Például a nyelvkivágás és egy izzóvasöntés a szájba ötször annyiba került, mint egy egyszerű korbácsolás a börtönben. Mindez egyfajta „horror szupermarketként” működött. Ha a boszorkányt halálra ítélték, a kínzók ünnepséget rendeztek, amelynek költségeit az áldozat családjának kellett fizetnie; ha a „boszorkány” vallott, akkor nem csak sok pénzt takarított meg a családnak, hanem ő is kevésbé fájdalmas búcsút vehetett ettől a világtól: az elégetés előtt megfojtották.” (Peter de Rosa: Krisztus helytartói/ A pápaság árnyoldalai, Panem Kiadó, 1991. 303-304. oldal.)


„Némelyeknek, akik elutasították a Római Katolikus Egyház tanításait, folyékony ólmot öntöttek a fülükbe és a szájukba. Kiszúrták sokaknak a szemeit, másokat kegyetlen módon megkorbácsoltak. Megint másokat arra kényszerítettek, hogy sziklákról leugorjanak alul elhelyezett hosszú szögekre, ahol az áldozat fájdalomtól reszketve lassan halt meg. Némelyeket megfullasztottak saját testükből kiszaggatott húsdarabokkal, ürülékkel és vizelettel elegyítve. Éjszakára az inkvizíció áldozatait odaláncolták a földhöz vagy a falhoz, hogy a véres kínzókamrákat benépesítő patkányoknak és férgeknek védtelenül ki legyenek szolgáltatva...” (Ralph Edward Woodrow – Babilon misztériumvallása régen és ma, Lautec Verlag Germany, 108-110 old.)


„Az egyház hogyan valósítja meg szegénységre felszólító tanítását Jézusnak?.. b) szerzeteseink fogadalommal kötelezik magukat a szegénységre... c) minden hívőnek kötelessége, hogy egyre tökéletesebb legyen. Ezért a szegénységet is bele kell terveznie az életébe... Mutassuk be példákon Jézus szegénységét!” (KÉRDEZZÜK MEG A SZENTÍRÁST (Bibliás Katekizmus) - Szent István Társulat, 1980.74. old.)


„találékony magyarázatokat kellett kifejleszteni az évszázadok során, hogy végül eljussanak ahhoz az elmélethez, miszerint azt a Krisztust, akinek „nem volt lehajtania a fejét” (Máté 8,20), aki szegényen és mezítelenül halt meg a kereszten, egy olyan királyi főpap képviseli, aki 1100 szobás palotával rendelkezik, akit éjjel és nappal szolgák hada vesz körül, és aki a legfinomabb aranyhímzésű selyem ruhákat hordja.” (Dave Hunt: A fenevadon ülő asszony, Előszó Kiadó, 1995. 156. oldal)


„Karlheinz Deschner, az eredetileg katolikus szerző, egy egész életet áldozott arra, hogy hat kötetben megírja ezt a „krimit”. Művében a bűntettek minden elképzelhető formájáról olvashatunk, amelyeket az egyház a külpolitika, a kereskedelem, a pénzügy és az oktatáspolitika területén elkövetett, a tudatlanság és a babonák terjesztéséről, valamint a szexuális erkölcs, a házasságjog és a bűntetőjog gátlástalan kihasználásáról. És mindez oldalak százait tölti meg.” (Hans Küng: A katolikus egyház, Európa kiadó, Budapest, 2005., 16. old.)


Na és aki Krisztus egyetlen testvérét élve megégeti, az magát Krisztust égeti meg, mert amit a legkisebb testvérével teszünk, azt vele tesszük meg!


Na és kik Jézus testvérei, a máglya gyújtogatók vagy a máglyán elégettek? Csak nem az őszentsége pártján állasz?

2014. febr. 26. 10:45
 23/32 anonim ***** válasza:

Nem érdekelnek az inkvizítorok, letojom. És a vallások méltatlan képviselői sem érdeklenek. Van valami tudati perverzió azokban, akik ezeken pampognak. És nem hajlandók a jókról tudomást venni. Ezek sem érdekelnek. "Rövid az idő és nagyok az akadályok", nem kell ezekkel foglalkozni

Olvastál például Meister Eckhartól valamit? Őt az inkivizícó 15 pontban halálra ítélte.. Normális ember - nem tudja ezeknek az inkvizítoroknak a nevét, viszont OLVASSA Meister Eckhart örök érvényű bölcs sorait. Olvastál Aquinói Tamást? Anzelmust? Duns Scotust? a skolasztikusokat.

És - ha segítettél a nyomorúságot és szenvedést enyhíteni-, utána olvastál az egyházatyáktól akár egyetlen egy sort?


Órigenész –( eretnekség miatt elítélték, hogy ki nem érdekes) Tertullianus, Alexandriai Szent Atanáz, Nagy Szent Vazul, Nazianzi Szent Gergely, Nüsszai Szent Gergely, Aranyszájú Szent János, Szent Jeromos, Nursiai Szent Benedek, Alexandriai Kürillosz - hiába vár, hogy olvasd?

Pampogni a hülye is tud, csak semmi értelme, sok időt, energiát fecsérelsz el vele. Ugye te is tudod, hogy senki sem fogja elhagyni hitét, mert neked nem tetszik valami/bármi. A hit a szív dolga, ilyen pampogás csak még jobban nyilvánvalóvá teszi, még jobban él a szívben, benn.


"Nehéz az emberi léleknek nem szeretni" Szent Jeromos.

Tolle, lege!

[link]

2014. febr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

"pampogás"

A pampogás a katolikus szentekre jellemző, amíg ömledeznek a szent dolgokról, addig az egyházuk főszereplői a gonoszt testesítik meg. A leghamisabb egyházban nem lehetnek szentek, mert a szentek nem tartoznak vérbűnnel terhelt egyházakhoz, hanem onnan kijönnek. Jézus egyetlen Szent Atyát ismert (Jn 17:11), a római katolikus szentatya meg egy tetőtől talpig hazug ember, és hogy magát őszentségének nevezteti, még képmutató is.

A gonosz pártfogója ne ossza az észt másoknak, úgy hogy nincs párbeszéd köztünk! (1Jn 2:9)

2014. febr. 26. 21:06
 25/32 anonim ***** válasza:

Jól van fiam, leülhetsz, egyes. A hited kimerül abban, hogy károgsz egy ember ellen, és a megszólítása ellen. Ez elég a pokol tornácára. Folytasd ezt az utat - és be is léphetsz!

Se az evangéliumi szenvedés enyhítésével, se a mély teológiai írásokkal kapcsolatban nem szólaltál meg. Ez a károgás, hápogás meg engem nem érdekel.

Tessék értelmes, komoly dolgokkal foglalkozni.

http://www.youtube.com/watch?v=JG_9qs_ZPZE

2014. febr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 szp72 ***** válasza:
100%

Ennek nagyon egyszerű oka van. Ez egy későbbi keletkezésű cím és megszólítás.


A szentség jelentése: Isten kegyelmét közvetítő dolog. Őszentsége jelentése: Isten kegyelmét közvetítő személy. Minden keresztény arra van meghívva, hogy Isten kegyelmét hirdesse és közvetítse. Az Egyház maga is egy szentség, tagjai pedig szentek, ahogy Pál többször mondja is.


Tehát elvileg bárkit lehetne őszentségének nevezni, de történetesen a vallási vezetőket hívják így.

2016. okt. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

A berakott katekizmus részek és a történelmi gyakorlat jól mutatja be a római katolikus egyház propagandája, onmeghatározása és a valóság, valódi természete közötti különbséget! Az idézett könyveket érdemes elolvasni.


A kérdésre válaszolva, valóban Jézus és az apostolok az egyszerű megszólítást kedvelték, a mindenkori pápa pedig a királyoknak járó megszólítást várja el. Jézus és az apostolok a betegeket meggyogyitottak, a jelenlegi pápa, és elődje, csak a külsőségekben igyekszik (arany ruha, rabok lábának a meg mosása), de meg egy démont sem tudott kiűzni egy megszállott lányból, próbálta, de a démon visszaszólt neki, hogy "egy senki vagy".

2018. dec. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
25%
+ szaladt vissza az arany palotájába, hisz egy démon is felismerte, hogy a király meztelen, azóta csak keresztet vet az erkélyen nagy komótosan, max néha elmegy lábat mosni.
2018. dec. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"de meg egy démont sem tudott kiűzni egy megszállott lányból, próbálta, de a démon visszaszólt neki, hogy "egy senki vagy".

És te elhiszed a démon szavát? Aki maga a hazugság? És aki Jézusnak is hazudott.. Látom, igazat adsz a Hazugság Atyjának a szavára. :))

Utoljára egyébként II. János Pál pápa űzött ördögöt pápaként, aki egy szentéletű ember volt. Nem tudom, hogy a "senki vagy" rá vonatkozott-e.

Én úgy gondolom, hogy kicsit más világ lenne itt, ha csak negyed annyira tudnánk követni az Urat, mint amennyi ő tette.

2018. dec. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Hát kénytelen, ha másképp nem értik a célzást...
2018. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!