Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus bűnbe esett?

Jézus bűnbe esett?

Figyelt kérdés

Jézus elkövette a hét főbűn egyikét.


"Eljött az Emberfia, eszik és iszik, és ezt mondják: Íme, falánk és részeges ember, vámszedők és bűnösök barátja"


Jézus bűnös volt a torkosságával?



2014. febr. 4. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
He? Most érkeztél a Marsról?
2014. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 megfelelő ***** válasza:
Nem, csak eltúlozták és rágalmazták. Csak pontosan el kellene olvasnod az idézetet, amit írtál.
2014. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, ez rágalom volt. Direkt eltúloztak egy életben maradási cselekedetet, hisz ha nem eszik és iszik, akkor meghal. De ahogy ma is, akkor is voltak rosszindulatú gyökerek.
2014. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tudod kérdezö, azt mondta Jézus, hogy ahogyan Öt gyalázták hazugságokat terjesztettek róla, a végén mint gonosztevöt a fára feszítették, megmondta, hogy ugyanolyan gonoszan fogják tenni a követöivel is.


Jézus még ezt is hozzátette, hogy Keresztelö Jánost aki csak némely ételt evett, öt is gyalázták, és hozzátette hogy az embernek Fia eszik, és iszik / normálisan/, és akkor meg azért gyalázzák.


Tudod itt a harc a jó és a gonosz között zajlik, de már nem sokáig.... Jehova nem fogja megengedni a gonoszak, a gyalázkodók hatalmát, az idejük nem sokára lejár. Felkent királya Jézus Krisztus nem sokára el fogja távolítani a sátán uralmát a földi bandájával együtt

2014. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

És még azt is mondhatnánk,hogy nagyképű volt:"Én vagyok az út,az igazság,és az élet"-nem éppen szerény kijelentés:) És agresszív is volt,szétcsapott a templomi árusok között,akiknek az volt a megélhetési lehetőségük,hogy árulták a cuccaikat.Mennyire volt ez szeretetteljes viselkedés? Az a helyzet,hogy Jézus nem volt teljesen tökéletes.Egyáltalán mi a tökéletesség fogalma? Vannak keresztény felekezetek,ahol az alkohol fogyasztás már önmagában bűnnek számít.És valóban,az alkohol rongálja a szervezetet.Terhet ró a májra,emeli a vérnyomást,pusztítja az agysejteket,és a többi.max.tényleg a napi 1-2 dl.bor az,ami még egészséges.Nem egyértelmű,hogy a "falánk és részeges ember" valóban teljesen alaptalan vádaskodás-e,vagy van benne valami.És ha valóban az volt élete bizonyos szakaszában? Lehetett az,és akkor mi van? Az élet mindenkinek fejlődés.A tökéletesség pedig relatív,de soha nem is fogja elérni senki,aki fizikai testbe született,csak törekedhet rá,eljuthat igen magas szintekre,mint Jézus.És ez így van jól.

A keresztény egyház csinált Jézusból egy bálványt,akit követni kell,isteníteni,mert ők ezen a bálványon keresztül tudják fenntartani magukat.Jézus nem kért ilyet.Sőt,egyes helyeken olvashatjuk,hogy arra biztatott minket,hogy álljunk a saját sarkunkra,higgyünk,cselekedjünk,és éljük az életet.

2014. febr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sandor76 ***** válasza:
nem.
2014. febr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hyper89 válasza:

5 os teljesen igazad van !!!!! Sőt amikor fugefat ki pusztította azt is tudja mindenki miért hat sztm nem egx normális dolog de na , amikor kérdezett másoktól valamit és mondta én se mondom el ki vagyok , meg na , kígyók békák viperak fajzatai ... iylet mindnek masnak tuti mehserotdne akkor miről bezsleunk csúnya szo ? Meg amikor asszonytól Vizet ker adj innom asszony így kernek valamit tuti néznének nagykepu vagyok ..... de nekem az egesz bibliai szöveg nem csak o nekem nagykepu fenyegetőző ... nem beszelve a sok sok eltitkolt evangélium stb ... ott a fulop evangeium benne szerepel Mária magdonat sokszor szájon csokolta na és akkor nem voltam hazas ? Paraznalkodas ? És kb 30 évet semmit se irnak az életéről ... ha csak ezeket is “felvallalva” látszólag is így élt akkor a többi év .... :) vicc kategória kokoylan amikor mondjak tokeletes SOHA SENKI SE VOLT SE AZ ÉS NEM IS LESZ mondok egy pl : ha önbizalom dús vagy akkor lehet nézőpont nagykepu , ha fenyegetsz lehetsz igazság mondó is , ha humoros akkor az bunko mivel Bem normális dolgon alapszik a humor ... EGY SZOVAL nekem ez a szent szo hanyingerem van és a tokeletes szo miatt is .... hánynom kell , senki soha semmi se targy se természet se semmi se volt az , pl ott van meg benne amikor a ménest kössék el a tanítói és mondja ha kérdezik akkor az úrnak szüksége van rá .... ha iylet tennék ez lopas magántulajdon eltulajdonitasa .... mert mondja ember nem ült meh rajta attól fuggetlenul lehet valaki tulajdona nem ? Akkor miért mondja ha kerdeznek ? Miért kérdez rá akárki is akinek nem a tulajdona meg csak úgy abban az időben gazdátlan jószág van ott ? :) a szurletesrol is hazudtak hogy dec 25 papa is bejelentette , nem tudjak mikor volt januar körül sacccoljak ... szoval vannak ferdítések benne azért rendesen bár én olvastam hogy régebbi vallásokban krisna horusz stb ugyaniylen jelleggu “emberfeletti képességekkel rendelkező valakik voltak “ és dec 25 re raktak a születését nekik is hasonlóan a történetek is és azok régebbi vallások..... és régen a vallás nagy szerepe a politika volt a háborúskodás toborzás hadjaratok....

Bár ott van szent Péter is aki az egyházat alapította ... Jézus nem azt mondta kezzel készített házban templomban isten nem lakozik ?:) erre fel néz szet mit csinalnak a vallasosok .... :))))) jó kis üzlet az állam és az egyhaz us amit folytat . Értelmes ember telibe látja ezeket ... lényegében ezzel a sok dologgal Jézus szememben egy jó ember volt ha isten fia is .. lényegtelen nem volt szent és tokeletes !!!! Ennyi ... nemtom emebreket miért kell a bun bun fogalmával ostorozni amikor nem bun hanem esetleg nézőpont hiba a bun telejsen más én sztm .... akaratosan durvan bántani valakit szavakkal cduxnan szemtől szembe , fizikalisan bántani!, anyagilag is ilyesmik .... nem az hogy hogy iszik e vagy dohányzik vagy nyersen beszel meg iylen alap dolgok .... nyivlsn mindennek van előnye hatranya pl a pia is jó fertőtlenítő sok esetben betegség miatt is meg bánat maitt is egy kicsit , a nyers szavak is vagy ideg levezetesnek jó vagy ilyesmi , a dohányzás is nekem dokim a betegségemre mondta néha egy két szálat szivjon el de ennyi ez meg egeszgeere válhat a beleket nyugtatja van benne egy kis nikotin alapbol ideg nyugtató is stb .... SZOVAL EZEK AZ EMBEREK CSAK A FELSZÍNT KAPARGATJAK ÉS OSOTBASSGOT BESZELNEK ÉS SOK SOK EMEBRT TÖNKRE TESZNEK ........... Komolyan ezeket a huyleket úgy el kell kerülni mint a franc !!!

2020. febr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szuz Maria volt az egyeduli aki ugymond nem vetkezett soha.
2020. dec. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!