Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség az ószövetség...

Mi a különbség az ószövetség és a zsidó biblia között?

Figyelt kérdés

2014. febr. 5. 10:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Semmi, mert az Ószövetség a zsidó Biblia, mivel Izrael körében íródott, és nekik az is ma a Szentírás. Néhány különbség persze azért adódik, persze ezek csak formális különbségek. A zsidó és a protestáns ószövetségi kánon lényegében ugyanaz, csak más a könyvfelosztás. A héberben három nagy csoport van: Törvény, Próféták, Írások (Ezekről az Újszövetségben is olvashatsz, illetve a katolikus Bibliában Sírák könyvében), a protestáns kánon ezzel szemben az ókori görög fordítás, a Septuaginta könyvfelosztását követi.

2014. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

pár hete éppen új fantazi könyvet kerestem boltban, de semmi érdekest nem találtam ami még ne lenne a polcomon, véletlen akadtam bele egy bibliába levertem a polcról úgy meg is tapostam, nem volt képem otthagyni, gondoltam úgyis a bakancslistámon van a nagy vallások könyveinek elolvasása...

Apám hallott valami hülyeséget Lilithröl, megkért nézzek utána ki is õ, Wikipedia szerint a zsidó bibliában ádám elsõ felesége, nos a fél bibliát már ledaráltam de Lilith nekem nem rémlik, nem tudom átsiklottam e valamin, vagy van egy "bõvített" zsidó

változat?

2014. febr. 5. 11:44
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem lennél tiszteletlen, elmesélném neked, kicsoda Lilith, mit jelent ő a Bibliában, de mivel tiszteletlen vagy egy olyan dologgal szemben, amit nem ismersz, ostoba is vagy, így nem értenéd meg, amit mondanék. :)

(Nem, nem vagyok vallásos, mielőtt ennek a számlájára írod a válaszom. Ha okosabb leszel, megérted.)

2014. febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Lilith nincs benne a Bibliában, így a keresztények számára ez csak mese.
2014. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

nem tudom mi nálad a tiszteletlen ebben a hozzászólàsban, de ha a taposàs esetleg, akkor az inkább isteni akarat volt, hogy a lábam alá esett könyvkeresés közben pont egy biblia:)

amúgy agnosztikusnak tartom magam vallásilag.

ok és akkor van olyan magyar kiadású zsidó biblia ne tudom mi annak a neve amiben benne van?

2014. febr. 5. 12:29
 6/20 anonim válasza:
100%

kedves második, teljesen kéretlenül idetrollkodod, hogy te tudod ki Lilith, csak nem mondod el, leostobázol valakit aki a mai világban még olvas, ráadásúl úgy, hogy nem vallásos, hajlandó azt megismerni, el kellene gondolkodnod a tisztelet jelentèsérõl, mielõtt valakit le tiszteletlenezel te fogyatékos szerencsétlen.

Nah ez tiszteletlen volt látod.

2014. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
No, mi az, 6-os, megszólítva érzed magad? A tiszteletlennel, vagy az ostobával? Mivel tiszteletlen szívesen vagy, és még büszkén vállalod is, nyilván az "ostoba" fájt annyira, hogy komolyan veszel egy troll kérdést, egy rá érkező, hasonló választ, csak azért, hogy az emberek elé büföghesd a butaságaidat. Nagyon neveletlen vagy, biztos sok fájdalmat okoztál már ezzel a szüleidnek.
2014. febr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"ok és akkor van olyan magyar kiadású zsidó biblia ne tudom mi annak a neve amiben benne van?"


Kérdező:


Amint az első válaszomban is elmondtam, nincs ilyen, hogy külön zsidó Biblia, illetve keresztény Biblia. A zsidó nép Bibliája az Ószövetség, amely a keresztények Bibliájának is a szerves részét képezi. Ha ez így van, akkor magától adódik a válasz, hogy nincs olyan zsidó Bibliakiadás, amelyben benne lenne Lilith.


Lilith a zsidó mitologikus gondolkodásba tartozik, és meg is marad ezen a szinten.

2014. febr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Poppernek van egy nagyon érdekes előadása, amiben kifejti Lilith szerepét, de mivel ő is zsidó, az antiszemiták jobban járnak a tudatlansággal, nehogy felidegesítsék magukat. :)
2014. febr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 sandor76 ***** válasza:
0%

Egy darabig egy volt a "Bibliajuk'A zsidoknak,de aztan a Forabbik sok helytelen, Isten utasitasa nelkuli torvenyeket adtak a nepnek,amit ok maguk nem tartottak be.

Lassan kialakult az O ertelmezesuk Isten parancsaira,aminek mar semmi koze sincs a mostani mindenki altal olvashato Bibliahoz.

A zsidok nem fogadjak el a Gorog iratokat,igy Jezust sem.

Jezus tevekenysege es tanitasa nem azonos a zsidokeval,vagy csak reszben.

Erre Jezus is ravilagitott,meg amikor megprobalta oket visszateriteni Istenhez,de a zsidok akkor is mint mindig makacsak voltak,igy el lettek vetve mint nep.

Abrahamnak volt egy szolgaloja Hagar,tole lett egy fiu gyermek.

ennek a leszarmazasi vonalat kovetik a zsidok.

Abrahamnak a felesegetol pedig oreg korukra szuletett egy sajat fiuk Izsak akit Isten adott nekik.

A Biblia Ezt a leszarmazasi vonalat koveti,es Jezus is az O leszarmazotja lett.

Itt valik el a ketto.

2014. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!