Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » (Mt.7:15) "Őrizkedjetek pedig...

(Mt.7:15) "Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól akik juhoknak ruhájában jönnek hozzátok de belül ragadozó farkasok. " Igaz?

Figyelt kérdés

Kik azok akik naponta megállítanak mosolyogva az utcán, az aluljárókban,buszmegállokban stb.? Kik azok akik mosolyogva becsőngetnek lakásainkba és prófétálják az utolsó időket?

Kik azok akik már párszor mellélőttek ami az évszámokat illeti?

Juhok ők,vagy farkasok?

Melyik egyház áll legközelebb a hamis prófétához?

Mindegyikről lehet mondani jót is rosszat is,de az egész közül melyik illik legjobban a fenti igehez?



2014. febr. 6. 05:30
1 2 3
 1/21 Szeressük egymást ***** válasza:
Csak nem a Jehovák? :-D
2014. febr. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Mi tagadás,szerintem ők illenek legjóbban a fenti igehez.

Lehet,hogy ezt csak én látom így és talán meg pár ember,és ezért is tettem fel a kérdést ebben a formában mert érdekel,hogy mások hogy látják.

Ha választanom kellene egy gyülekezetet azt hiszem a Jehova tanúit kihagynám, és lehet,hogy pont a fenti ige miatt.

2014. febr. 6. 08:02
 3/21 pelgrim ***** válasza:
A hamis próféták mindazok, akik prófétaként felállnak, hogy a népeket tanítsák, az „igaz hitre” térítsék, de nem a népek öntudatának javítása, felemelése a céljuk.
2014. febr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ennek a szervezetnek csak be nem teljesült próféciája van. Aki ezek után még hitelt ad a szavaiknak, az meg is érdemli a büntetést.
2014. febr. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 pelgrim ***** válasza:

Szerintem nem azok akik „naponta megállítanak mosolyogva az utcán, az aluljárókban, buszmegállókban stb.”, sem azok akik „mosolyogva becsöngetnek lakásainkba és prófétálják az utolsó időket”, hanem azok akik őket küldték. Ezek az emberek csak szerencsétlen, szánalmas félrevezetettek.


A hamis próféták mindazok, akik prófétaként felállnak, hogy a népeket tanítsák, az „igaz hitre” térítsék, de nem a népek öntudatának javítása, felemelése a legfőbb céljuk.

2014. febr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 sandor76 ***** válasza:

Ehhez tudni kell egy-ket aprosagot.

"Hamis profetak"nem egy valaki,vagy egy szervezetrol van szo.

Tobben vannak,megoszlanak,mast-mast tanitanak,de egy sem a Bibliai tanitasnak megfeleloen el.

Erdemes tudni azt is kinek az akaratat teszik,es milyen szellem,vagyis gondolkodas jellemzi oket.

A fent idezettek mindeggyikre raillik,de megsem lehet mind hamis.

En nem tudom helyetted megvizsgalni ,tedd meg te,es ra fogsz jonni magad is.

Egy kis izelito;

Jehova Tanuit emlitetted[burkoltan],

nem haboruznak,nem politizalnak,cselekszik a Bibliai tanitasokat,szeretik a felebarataikat ezert beszelnek nekik a Biblia igereteirol,nincs koztuk pedofil,gyilkos,terrorista.

A tobbieket nem sorolom,ok is biztos ilyenek.

"Ragadozo farkasok"A Tanuk elobb megprobaljak megtanitani mit tanit a Biblia,aztan az illeto eldontheti,kell,vagy sem,es nem keresztelik meg meg csecsemokent megfosztva a szabad akaratatol.

Dontsd el te kik a juhok es kik a farkasok.

2014. febr. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy rosszul fogalmaztam.

tényleg nem azokat akarom megbántani akik az utasításokat követik mert ők áldozatok akiket becsaptak. Inkább a háttérben lévő hatalomra gondolok ami ezt teszi.

2014. febr. 6. 09:39
 8/21 megfelelő ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet általánosan elmondani egy egyházról vagy szervezetről. Mindenkire ráillik, aki ezt teszi.


És az is kérdés, hogy szándékosan, vagy tudatlanságból.

2014. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Kik a farkasok? Kik a bárányok? Mi az igazság?

Hogy mondják?: "Mindenkinek megvan a maga igazsága."

A farkas szemében a bárány is lehet farkas ha van valaki aki folyvást ezt súgja a fülébe.

2014. febr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ráillik a Jehova tanúira és a neoprotestáns egyházakra, szektákra. Valójában a legotrombább középkori, materialista ,sötét bálványimádást képviselik. A legjobb összefoglaló nevük: Lélekrablók
2014. febr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!