Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Mormon könyvében leírtaknak...

A Mormon könyvében leírtaknak mi a forrásuk?

Figyelt kérdés

2014. febr. 6. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Joseph Smith fantáziája.
2014. febr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja és a másik két szentírásnak, minta a Nagyértékű gyöngy

és A Tan és a szövetségek?

2014. febr. 6. 12:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Volt egy Joseph Smit nevű pasas, és állítása szerint szólt hozzá az Úr egy angyalon keresztül, talált egy követ, és a kő lediktálta neki, ami ma megtalálható a könyvben.

Dióhéjban ez az eredettörténete.

2014. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én mormon vallású keresztény vagyok, így saját hitem keretein belül adom meg a választ. Nyilvánvaló, hogy mások mást is gondolhatnak róla.


A Mormon Könyve, hitünk szerint szentírás. Olyan mint például a Biblia ó- és újszövetségi könyveinek bármelyike.


Hitünk szerint minden szentírás isteni kinyilatkoztatás által keletkezik, oly módon, hogy egy próféta vagy apostol leírja azt amire isteni sugalmazást, inspirációt kap.


A Mormon Könyve végső forrása tehát a Kinyilatkoztató.


A kinyilatkoztatás sokféle módon történhet. Lehet egy isteni inspiráció arra nézve, hogy valaki naplószerűen leírja népe vagy családja történetét, lehetnek sugalmazott versek, tanmesék, történetek, példabeszédek, szimbolikus költemények. Lehet másoktól hallott, vagy bárhol olvasott történetek inspirált összeszerkesztése is, mint a Biblia számos könyve esetében megfigyelhető. A lényeg, hogy a sugalmazás a Szentléleken keresztül történjen és a szentírás kinyilatkoztatott jellegéről a Szentlélek később is bárki számára bizonyságot tegyen.


Üdvözlettel:

Levente

2014. febr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mormon könyve bevezetés:


[link]


A Tan és a szövetségek bevezetés:

[link]


A Nagy értékű gyöngy bevezetés:

[link]


Ha ezeket elolvasod, szerintem választ kapsz a kérdésedre.

2014. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!