Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen bizonyitékok vannak a...

Milyen bizonyitékok vannak a Bibliában amellett vagy az ellen, hogy Jézus és Isten nem ugyanaz a személy?

Figyelt kérdés
2014. febr. 9. 19:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

Itt egy jó összefoglaló. A tanúk úgyis csak a szokásos sablonszöveget fogják kopizni, amit már ezerszer megtettek:

[link]

2014. febr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 sandor76 ***** válasza:
26%

A Tanuk a sablonszoveget mar nem csak ezerszer ,hanem tobb ezerszer megtettek ,es meg is fogjak tenni amig van ra lehetoseg.

Jezus maga jelentette ki az Atya nagyobb nalam.

Bar vannak kijelentesek,amit eggyesek felreertenek es azon lovagolnak,nem szamit.

Jezus a foldi szolgalata alatt is dicsoitette az Attyat,ha ugyanaz lenne akkor hogy tudta Istent Dicsoiteni.

Valaki pedig elkuldte Jezust a Foldre ,sajat magat hogy tudta volna elkuldeni,kesobb hagyni,hogy megoljek,aztan feltamadt,es most sajat maga jobbjan ul.

2014. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Szeressük egymást ***** válasza:

Kicsit fura így a kérdésed, mert ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy pl.: Mi a bizonyítéka annak, hogy a Besenyő Pista bácsi és az ember nem ugyanaz a személy?

Remélem érzed hol sántít. :-)

2014. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Például Jézus nem lehet saját magának az apja.

Egy Istennél többre pedig nincs szükség.


EGyedül Jézus Istensége csak egy háromsághoz hasonlú tanításban tűrhető meg. De ott sem azt jelenti, hogy Jézus Isten és rajta kívül nem létezik más.

2014. febr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Lebannen ***** válasza:

Ez a Besenyős példa nem rossz,de inkább így kérdezném:

Besenyő Pista bá és Laár András ugyanaz a személy?

Érzitek mi a lényeg?Még egy ember is képes két személyiség lenni,akkor Isten még inkább,hiszen számára nincs lehetetlen.

2014. febr. 10. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Hasznosnak találtam a nagyrészüket!


És hogy gondoljátok, mivel probálják bizonyitani egyesek hogy a kettö egy és ugyanaz?

2014. febr. 10. 09:15
 7/18 megfelelő ***** válasza:

Isten, mint szellem, Jézusban öltött testet.


Isten nem személynév, hanem egy fogalom, vagy tulajdonság, jelző.


Miért nem lehetne Jézus akkor Isten, ha neki adatott minden hatalom mennyen és földön, ő teremtette a világot és a zsidók azért akarták megölni, mert egyenlővé tette magát Istennel, és csak istennek és neki van joga bűnöket megbocsájtani? Arról beszél, hogy ő és az Atya egyek, de nem ugyan az a személy.


Az ember Jézus, a szellem Istent hívja atyjának, ami benne van és Jézust mindenek felett álló személlyé teszi. De nem arról van szó, hogy Jézusnak tudathasadása lenne, hogy pl: András bácsi az apám és én is András bácsi vagyok.

2014. febr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes kérdés,mert Jézus arról is beszél,hogy egy az Atyával,és úgy is beszél róla,mint egy nálánál nagyobb létezőről.Mindkettő verzió megállja a helyét.

Egy példával szemléltetve erről van szó:Van egy vízcsepp a tengerben.Kisebb is a tengernél,és ugyanakkor egy is vele,a nagy egésszel.


"Fülöp így szólt hozzá:Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk! Jézus erre ezt mondta: "Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát?

Talán nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van? Azokat a beszédeket, amelyeket én mondok nektek, nem önmagamtól mondom; az Atya pedig bennem lakozva viszi végbe az ő cselekedeteit. Higgyetek nekem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van"

2014. febr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:

Konkrét válaszra van szükséged, nem szóvirágokra.

Isten maga a tudattal rendelkező világmindenség. Ő alkotja a teret, az időt, az agyagot létrehozó energiát, az udvaron a füvet, az asztalod, rajta a poharat, benne a gőzölgő teát. Része volt Jézus, ahogy része vagy magad is. ugyanakkor Isten is részed, hiszen ő alkot téged.

2014. febr. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Nagyon érdekesek a fenti eszmefuttatások , a helyzet a következő. 1 Mózes 1:26 ban teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra. Ez azt jelenti hogy három részből áll az ember is , és Isten is. Nem fej , tor , potroh, hanem szellem , lélek és test. Tehát az ember szellemi lény , van lelke és testben él. Az Atya a szellem ( Ján 4:24 ) , a lélek a Szent Lélek , a testben megjelent Messiás pedig Jézus Krisztus. ( Ján 1 :1-18 )
2014. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!