Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt honnan tudják? O. O

Ezt honnan tudják? O. O

Figyelt kérdés
Kiselőadást tartok a hinduizmusbol, és olvastam, hogy Visnu a jelenlegi világkorszak végén Khalki formájában fog megjelenni. Ezt honnan tudják? Ezt valaki jósolta? Értelmes válaszokat!

2014. febr. 10. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt onnan tudják, ahonnán tudták pl. azt is, hogy 2012-ben elpusztul az emberiség vagy pl. már 2000 éve az "utolsó" időkben járunk.
2014. febr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt a Puránák jósolták meg.
2014. febr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A wikinek van megfelelõ címszava, esetleg ott linkek.

Asszem van külön olyan, hogy Védák. Esetleg külön Visnu is. Az angol változat általában részletesebb, néha pontosabb is.

Felteszem, annyit már tudsz, hogy egyik legfontosabb megjelenése Krisna volt ( Mahabharátában, az egyik õsi eposzuk ), egy másik Ráma ( Rámajánában, a másik ).


Ne érts félre, én zsidó vagyok, szerintem ezek legendák, a vallás bizony pogányság, de meg kell jegyezni, hogy Brahman ( nem tévesztendõ össze Brahmával ) fogalma közel áll az EgyI-tenhit I-ten fogalmához.

2014. febr. 11. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, a Védák írják le a Világkorszakokat. A jelenlegi idő Káli korszaka. Káli, ha jól értelmezem, párhuzamba vonható Sátánnal: egy lázadó szellemi lény, aki elérte, hogy lehetőséget kapjon bizonyítani az emberekről, hogy nem méltóak Istennel való közösségre, róla való tudatosságra. A megállapodás szerint (ha jól emlékszem, Shrímad Bhagavatam 4. könyv 2. része ír róla) amikor letelik Káli korszaka, be kell ismernie, ha az ember kiállta a próbát, és Khalki fehér paripa formájában jön el, hogy visszavegye a hatalmat a Világmindenség fölött.
2014. febr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!