Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan jellemeznétek, milyen...

Hogyan jellemeznétek, milyen személy Isten? Mi a véleményetek, miért nem tudják sokan szeretni Öt?

Figyelt kérdés

#Isten szeretet #megismerni Istet
2013. nov. 13. 11:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
17%
Isten rég elhagyta az embereket. 2000 évvel ezelőtt elküldte a fiát, de ennyi. Rájött, hogy nem érdemes velünk foglalkozni. Nem segít semmiben, nem hallgatja meg az imákat, stb. Az ilyen nem gondoskodó, szerető isten.
2013. nov. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
21%
Nincs isten,viszont megannyi emberei gonoszság annál inkább.
2013. nov. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
30%

A bibliai Istenre gondolsz?


Ezt szeretetnek neveznéd?

Isten: Ha szeretsz engem, akkor minden oké lesz. De ha nem, akkor kinyírlak, vagy örökké kínoztatni foglak.


Ez így, ebben a formában megfelel érzelmi zsarolásnak.

Még jó, hogy nem létezik.

Vagy ha igen, akkor nem ilyen.

2013. nov. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 KZitus ***** válasza:
59%

Szervusz


Akit nem ismerünk, azt nem tudjuk szeretni. Szerintem az ismeret hiánya miatt.

2013. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
36%

Én nagyon szeretem Istent. Meghallgat mindenkit, és ő szeret mindenkit. Amint az életembe lépett Isten, és elfogadtam őt, mint Atyámat, rengeteg áldást tapasztaltam. Hálás vagyok neki érte, és a gyülekezetért is, ahova járok. :)

Az, hogy sokan nem tudják szeretni, nem feltétlenül Isten hibája. Ő megadja neked a választás lehetőségét, hogy akarod-e őt, vagy sem. Ha úgy döntesz, hogy igen, azzal bebocsájtást nyer az életedbe, kegyelmet ad, és örök életet. De ezért neked is tenned kell. Nem elég megfogadni, hogy 'oké, hívő vagyok, Uram a tiéd vagyok' meg nem elég, hetente eljárni egy gyülekezetbe vagy istentiszteletre, és néha napján úrvacsorát venni. Neked is akarnod kell, hogy a parancsolatai szerint élhess. Persze, ez nem könnyű, és folyamatosan hibázni fogsz, mert emberi lény vagy. De Isten hűséges hozzád, és megtartja a szavát. Ha gondolod, szívesen beszélgetek veled erről, mert ahogy sejtem itt hamarosan jönnek a pocskondiázó reakciók a többiektől. Ha szeretnéd keress meg privát üziben. :)

2013. nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
22%

Ja, megdugtam és megettem a babámat, de a rohadt Istenke nem szeret ezért. Isten az ilyen? Az asszony sikoltása a tűzben nem nyerte meg a tetszését. Pfúj...


Térjetek már észhez. Értékes embernek lenni, nem szolgaság, hanem távolódás a hulladék címtől.

2013. nov. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%

Isten nem személy. A keresztények istenképe torz. Illetve ők eltorzítják, mert az alapvető princípiumum igaz: Isten szeretetből álló lény, inkább tiszta szeretet, mint személy. És nem parancsolgat, nem ítélkezik és főleg nem büntet meg senkit azért, mert nem fizeti be az egyháznak az adót.


HA létezik egyáltalán :D

2013. nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 nagylzs ***** válasza:
100%
Isten nem személy. A mi fogalmaink szerinti "személy" tartalmazza nem csak az egyéniséget hanem az emberi személyiséget is. Ennek része az EGO, és önmagunk mindenki mástól való elkülönüléségek megtapasztalása. Isten mindenkivel egy, úgy hogy közben megtartja önazonosságát. Ez nem felel meg a mi "személy" fogalmunknak. Isten tehát nem személy, és személyként nem jellemezhető.
2013. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Én hiszek Istenben, de nem tudok hinni a Biblia minden részében Azt a Katolikusok rakták össze. mint tudjuk saját hatalmuk erősítése végett. Sokmindent beletettek ami nem oda való, sokmindenk elrejtettek, ami pedig fontos lenne. Ezért nagyban torzult az Istenkép az emberekben, így nem tudják szeretni. Véleményem szerint kegyelnesebb, mint azt a legtöbben gondolják. Vidám, kedves, jó a humorérzéke. Nem punnyadtan ül egész nap, és a mennyben sem csak fehér ruhában fogsz vigyorogni.
2013. nov. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Egy időtlen,önmagán kívül létező valami/valaki,ami mindent megteremtett egyszerűen elképzelhetetlen.Még ráadásul egy ilyen mélyen szennyes világot is teremtsen,ez egyszerűen mentség a létezésére.
2013. nov. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!