Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz a büntetésem?

Mi lesz a büntetésem?

Figyelt kérdés

Milyen ítéletet fogok kapni Istentől azért mert;

Térdet hajtok Jézus Krisztus előtt!

Azért mert tiszta szívemből imádom Öt!

Azért mert tiszta szívemből szeretem Isten egyszülött fiát!

Azért mert Ő az első gondolatom és az utolsó az életem minden napján!

És azért mert minden nap megmerem köszöni neki imában,hogy meghalt értem és még egy lehetőséget adott az örök élethez!

Ha mindazért amiket itt felsoroltam Isten elítél akkor abból az istenből nekem nem kell.


Mindenkinek szeretném a véleményét.

Ti hogy álltok hozzá ehhez a kérdéshez?

Tulajdonképpen itt nem is rólam van szó hanem Istenröl..



2014. febr. 10. 23:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mint a gyilkosok és pedofil terroristák. Mész a lecsóba, a többi jó emberrel együtt, akik nem egy bizonyos csoport véleményét hitték el. :S


Egyébként meg nem lesz bűntetésed. Szeretni nem bűn. Jó példát követni meg főleg. Keresztényként pedig Jézust nyugodtan lehet imádni. Bár kinek mit jelent ez a szó. Nekem még mindig nem világos, hogy a tanúknak pl. mi.

2014. febr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Honnan szetted, hogy Isten ezekért elítél? Én ilyenről még nem hallottam, és nem is hiszem, hogy ezek miatt ítéletet szenvednél el, sőt...
2014. febr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:

Igazad lehet. Érdekes, hogy a bálványimádás tiltott, de azért csak szabad imádni néhány személyt.

Úgy képzelem, ha létezik egy Isten, akkor nem imádnunk kell, hanem tisztelni. Szeretni és megbecsülni a világot, amit teremtett.

2014. febr. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mennyország:P
2014. febr. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem vagyok illetékes, mert nem beszéltem I-tennel, így nem ismerem pontosan a véleményét, szándékait. A Talmud a majd 6000 oldalon ( plussz magyarázatok ) is csak KÍSÉRLETET tesz annak megismerésére, hogy mi I-ten szándéka a Világgal és miabban a mi szerpünk.


DE:


Sajnos rossz hírem van: valszeg, ahogy a hosszúnevû írta, mész a lecsóba.


Hogy amiket leírtál, az bálványimádás, ettõl csak tévelygõ vagy. Attól talán meg is uszhatnád.


Csakhogy az általd említett - azokon a bûnökön kívül, amikért elítélték - sokmindent tett, tanított, ami helyeselhetõ, sõt követendõ.


Te pedig egytlen betûvel sem jelezted, hogy KÖVETNI szándékoznál Õt az emberszeretetben, a szegények, rászorulók segítésében.


"Szeresd felebarátodat, mint magadat" ( Mózes harmadik könyve 19. fejezet, 18. vers, Márk evangéliuma, 12. fejezet, 31. vers )


Pedig - legalábbis a mi hitünk szerint - I-ten ELSÕSORBAN ezt várja Tõled ( és minden embertõl ).


Mellékelek két hagyományt:


Az egyik:


Odaát nem azt fogják kérdezni, "mennyit imádkoztál", hanem, hogy "mit tettél-vettél életedben, mit EMELTÉL FEL ?"


A másik egy történet:


Egyik hászid rabbi mondta, amikor diákjai megkérték:

— Rebe, taníts meg minket Isten szeretetére!

Mire a mester elgondolkodva így szólt:

— Szeressétek az embereket!

2014. febr. 11. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Kedves Silver :) te mindig bátoritasz...köszi!

Utolsó válaszolónak csak annyi,hogy persze,hogy vannak "igazi" bűneim is.

Meg persze,hogy próbálok olyan életet élni amilyent elvár tőlem az Úr.

A kérdést azért tettem fel abban a formában mert kíváncsi vagyok azoknak a válaszaira akik szerint bűn imádni Jézust.

Köszönöm mindenki válaszát!

2014. febr. 11. 05:42
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha ez a bűn, akkor az apostolok is bűnhődnek miatta. Persze tudjuk, hogy úgyis csak a tanúk üdvözölnek, bár egyik apostol sem volt az, így hiábavaló a munkájuk. :-)

(érezd az iróniát...)

2014. febr. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 kefa 2000 ***** válasza:

T.Kérdező!Mondhatnék egy pár szót és valószínűleg félre is értenéd,így inkább csak kérdeznék,ha megengeded.

Arról a Jézusról beszélünk e akiben megtestesül az igazság?

Akkor te az igazság előtt hajtasz térdet?

Akkor te tudod az igazságot?És tiszta szívből szereted azt?

Melyik igazságról beszélünk?Aki megjelentette az Atya kegyelmi szándékát és megtestesülve az ő szándéka szerint eljött e világba bizonyságot tenni róla?

Akit az "övéi" hamisnak,káromlónak,bűnösnek kiáltottak ki,és meggyaláztak,megkínoztak,és megfeszítve megöltek?

Aki meghalt mert nem fordított hátat azoknak akihez elküldetett,és nem vonta kétségbe az Atya rendelését,holott neki is szabad akarata volt?

Ő ott maradt ahol öt dicsőítették,körülrajongták,felismerték?

De kérdésem feltétele is síró fájdalmat okoz és gyötör a kin látni a sebeket amit mi e világ okoztunk neki.Amiért nem keressük az igazságot és beleverjük a szegeket az áldottnak testébe.Az igazság megöletett általunk és feltámasztatott az Atya által.Megszégyenítve a mi hamisságunkat.

Mi a büntetésed? Nem tudom.

Mi az igazság? Talán azt sem tudom.

De remélem te megbocsájtasz nekem,hogy kérdésemmel megemlékezem!!! Dicsértessék az Ő neve

2014. febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kérdező helyén van a szíved. Jehova (hamis) tanúival pedig ne is foglalkozz; bek@ph#tják:

[link]


Sajnálom, hogy ilyen indulatos voltam, de hát ami a szívemen az a számon... rosszul kezdődött a napom.


20/F


Ez pedig egy kis ajándék, amiért végigolvastad a válaszom:

http://www.youtube.com/watch?v=DpsI7LoTIMs

http://www.youtube.com/watch?v=xAEe3AuSEjI

http://www.youtube.com/watch?v=tnpGFdaPuEY

http://www.youtube.com/watch?v=MbfOLh2yZus


Üdv. Attila

2014. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia kedves Kérdező.


Ezzel a kérdéseddel szerinted most helyesen cselekedtél?


Teljesen kiforgattad Tanúk szavait olyan irányba, hogy háborút és gyűlölködést szíts, és az érzelmi ráhatás nagyon jó....


Én nem ítéltem el senkit, és a Tanú Társaim sem, mert az nem a mi hatáskörünk.

Hogy kit imádsz, és mit teszel a Te egyéni jogod. Hogy nem értünk egyet némely dologban attól még nem kezdünk el háborút indítani senki ellen.


S Te most a felebarátaid ellen hangolod az embereket, ami nem épen kedves és keresztény dolog.

Miért nem hagyod Istenre rá, hogy majd Ő intézkedik?

Nem bízol benne?

Mert hogy kezedbe veszed a félre értéseid miatt a "bosszút", ezért hogy jól érezd magad, ahhoz az kell hogy emberek másokra gúnyos megjegyzéseket tegyenek...meg kell "taposni másokat"

Ez felüdít téged, és hozzá járul a Krisztusi szeretet gyakorlásához?

2014. febr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!