Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Talán ez egy kicsit hülye...

Talán ez egy kicsit hülye kérdés lesz, de mégis szeretném feltenni. Van egy sorozat, amit szeretnék nézni, de félek, hogy nem szabad, mert bűn lenne. Szerintetek nézhetem?

Figyelt kérdés

Szóval, a helyzet az, hogy megnéztem belőle az első 3 epizódot és tetszett is. Amúgy tökérdekes meg minden, de van vele egy baj. A negyedik rész promojában láttam, hogy néhány jelenet egy templomban játszódik, de nem pont odaillő. Aztán megtudtam, hogy több részben is lesz ilyen, mert kerestem jeleneteket, meg a többi promot. És nem tudom, ez most szent dolog meggyalázása? De hát... én végülis csak nézném, nem én csinálom. Elvégre, ha nézek valamit, amiben megölnek valakit, attól még nem leszek gyilkos. Vagy ez más?

http://www.youtube.com/watch?v=SHMwzO79Ho8

http://www.youtube.com/watch?v=Ej4Xg0aY_tY

http://www.youtube.com/watch?v=ybbYUhNsi7k

http://www.youtube.com/watch?v=AmxiUuRsNvY

Ezek promok, de volt még egy jelenet, amit láttam, és nagyon nem tetszett, de azt most nem találtam meg. De végülis akármit is csinálnak, a valóságban olyan is volt, hogy lebombáztak templomokat meg ilyenek, és ha néznék olyan filmet, amiben az van, az mennyivel lenne más? Oké, mondjuk, ez egy vámpíros sorozat, a Vámpírnaplók spin-off-ja. És volt még egy jelenet is, ahol (bár ez az egyik promoban benn van) hogy az egyik lány gyónni akar, ami akár jó is lehetne, de nem tudom, ezt komolyan gondolja-e, elvégre ő egy ősi vámpír.



2014. febr. 3. 15:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, és csak vallásosok válaszát várom, mert aki, nem az, az nem értené, ez nekem, miért probléma.
2014. febr. 3. 15:08
 2/15 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de ha a mágia és okkultizmus - mint fő háttér motívum - nem bűnös, akkor ezen már ne akadj fenn.
2014. febr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%

Olvasd a Bibliát és imádkozz... ajánld fel az életedet Jézusnak és előbb utóbb érzeni fogod (Szent Szellem vezetése által), hogy valóban mi is a helyén való cselekedet és mi nem (még ha csak szórakozásról is van szó).


Egyébként ezekkel a filmekkel kapcsolatban ez az igeszakasz ugrott be, nagyon hasznos az alkalmazása, főleg ilyen téren...


"Nem vetem a szemem hiábavaló dologra; a pártoskodók cselekedetét gyűlölöm: nincs köze hozzám."

Zsoltárok 101:3


Még talán annyit, amire sok hívő is elkövetkeztethetett addigi élete során Isten követésében; ami nincs Istentől az gyakorlatilag rossz, már már nevezhető rombolónak, esetleg még bűnnek is...

Meglepően hangozhat, de ha körbenézel, minden csak rosszabbodik és már szinte minden eszközt megragad a Sátán, hogy valamilyen módon még a keresztény hívőket is el-el terelgesse Isten beszédétől (Bibliától)...


De ha ezek ellenére is érdekelnek az ilyen filmek, akkor ajánlanék helyettük valami mást; A VALÓSÁGOT - hidd el, van olyan horrorisztikus vagy drámai mint a mai filmek...


http://www.youtube.com/watch?v=k91nqLluZJo


[link]


[link]


Üdv. Attila

2014. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Régebben én is olyan buta voltam, hogy egyik netes játékban sajnáltam lenyomni a másikat vagy jól meglopni :D

Aztán 1-2 gondolkodás után minden gátlásomat leraktam, mondván, hogy ez egy játék és mindenki vállalta a szabályokat.

Nem kell annyira beleélni magunkat, hogy a személy elleni támadásnak fogjuk fel.

Persze most nem becsapásra és a másik hátbaszúrására gondolok, hogy normális, mert az akkor sem jó.

De egy háborús játékban harcolni kell.:)


Nyugodtan nézheted.

Nézni nem bűn semmmit. Akkor van baj, ha azonosulsz azzal a felfogással, hogy Istent utálni kell, mert te rossz vagy és gyűlölöd a fényt. (vagy a szerelmed is gyűlöli).

2014. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11%

Egyébként meg ne legyél bálványimádó kedves kérdező.

Gyilkolni van annyira bűn, mint templomot lerombolni.

2014. febr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%

4-es válaszolónak a válasza a lelki ismeret elnyomásának a hangja


A kérdés, hogy ki az aki Isten ellenségét beengedné a lakásába?

Mert aki nem az a Tévén keresztül sem engedi be, inkább építő gondolatokkal tölti meg az elméjét.


az nem lehet, hogy innen is csipegetünk, meg onnan is.


(Filippi 4:8) 8 Végezetül, testvérek, amik csak igazak, amik csak komoly figyelmet érdemelnek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak szeretetre méltók, amikről csak jót mondanak, ha van valami erény, és ha van valami dicséretre méltó, továbbra is azokkal foglalkozzatok.


A romboló hatású filmek, gondolatok, könyvek, nem építik sem a hitet, sem a keresztény cselekedetet.

2014. febr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%

"A válasz 13%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 23%-ban hasznos válaszokat ad."


Jó látni, hogy van olyan keresztény akiből csak kibukkant az a gerinc :)

2014. febr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Sorozatot nézni nem bűn. Ha nézel valamit, az nem jelenti azt, hogy egyet is értesz az abban történő dolgokkal. Ha tetszik, nézd nyugodtan, nem fog megszállni a Sátán és nem fog egy keresztényellenes embert csinálni belőled csak azért, mert megnézel egy epizódot, amiben templomrombolás (is) van. Ha nem tetszik, akkor meg ne nézd, de, gondolom, ezt úgysem kell mondani.

Történelmi filmekben is előfordul templomrombolás és gyilkosság, de még mennyi! Mivel ezek a valóságban is megtörténtek. Akkor történelmi filmet nézni is bűn?

2014. febr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8%!!! És mennyi lehet ezek közül a keresztény!?
2014. febr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem véletlenül kapott 8%-ot a kedves Válaszoló... ugyanis a keresztények többsége is túlzásnak tartja, hogy még egy film megnézése is bűn legyen. Ha a te hiteddel ez nincs összhangban, akkor persze ne nézz ilyen filmeket. De, mint látod, a többség nem ért veled egyet.
2014. febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!