Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan értette Jézus ezeket a...

Mulder614 kérdése:

Hogyan értette Jézus ezeket a szavakat?

Figyelt kérdés

"Nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok. "

Mit jelent nem-e világból valnak lenni?



2014. febr. 14. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Ezt azért mondta, mert "Jézus, a megváltó" a sumer vallásból jött át, ott pedig "égből jött", tehát földönkívüli. Persze ezeket átírni a keresztények, olyannyira, hogy akik bármi szót mertek emelni a kereszténység hitelességével szemben, egyszerűen eltüzelték! Akár a falujukkal együtt! Évszázadokon keresztül.
2014. febr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Nem tartozunk ehhez a világhoz, aminek most az ördög a fejedelme. Nem vonz minket világnak hiúsága, pénzszeretete, élvhajhászása, mi Jézust követjük, a Szent Szellem segítségével, aki vigaszt nyújt, szánkba adja a megfelelő szavakat és Isten formálja újjá született lelkünk, hogy szentekké váljunk, akár feddéssel vagy dorgálással, de tisztítva folyamatosan azt.
2014. febr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Te biztosan pap vagy! Ők is így szokták, mindegy mit kérdeznek, mondanak egy értelmetlen féloldalt helyette...
2014. febr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Nem. Egy hívő asszony vagyok, aki olvassa a Bibliát és ért annyit a matematikához, hogy egy pillantással felmérje, az előző kommentje nem fél oldal terjedelmű. Te viszont még gyakorold.
2014. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Igen, valóban nem tartozik egyik sem a kérdéshez sem, meg a kommenthez sem. A bibliát én is olvastam és ismerem. Ezen kívül több vallással is megismerkedtem, a vallás, vallások történelmével is foglalkoztam egy kicsit.


Ha viszonyításokról beszélünk, akkor a matematikától függetlenül is, vagy vele szorosan összefüggésbe hozva, nem lett definiálva az oldal mérete! Neked egyértelmű, mert a biblia a mérce. Én mást is olvasok. Amire én gondoltam, ott pont kétszer akkora terjedelem egy oldal.


Mindezektől teljesen függetlenül az égből jött a megváltó, aki már létezett évezredek óta, míg ti kikiáltottátok magatoknak! Egy másik csillagrendszerből, egy másik bolygóról. Ezért nem e világi.

2014. febr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Vidiripi


Jakab 4:4 Parázna férfiak és asszonyok, nem tudjátok, hogy a világ barátsága ellenségeskedés Istennel? Aki tehát a világ barátja akar lenni, az Isten ellenségévé lesz.


Szerintem elég rövid ,nem mondanám hogy fél oldal. :))

2014. febr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
A pontozás alapján úgy látom, az inkvizíció ugyanúgy működik, mint ahogyan évszázadokig működött! Bezze, ha lehetne máglyát gyújtani! XD
2014. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sandor76 ***** válasza:

Jezus valoban nem e vilagi volt,mert az attyatol jott a szellemvilagbol.Tehat Ok szellemteremtmenyek mint az angyalok.

Amikor Adam es Eva elbukott,egy bizonyos ido elteltevel,Isten azt mondta satannak,neki adja a foldet, tegyen vele amit akar.

Ezert a mostani vilag satan akaratat tukrozi,vagyis satan szellemet gondolkodasi modjat.

Amikor Jezus ezt kijelentette ,igy ertette,hogy O nem e vilagbol valo,Es a tanitvanyai sem,mert megertettek Isten akaratat amit Jezus tanitott nekik,ezaltal elvaltak a vilagtol vagyis satantol.

2014. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaz keresztények bölcsen elkerülik azokat a magatartásformákat, beszédet és viselkedést, amelyek ellentétben vannak Jehova igazságos útjaival. Semlegesek maradnak a háborús és politikai ügyekben.
2014. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!