Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Felismeritek-e,...

Jehova Tanúi! Felismeritek-e, hogy bennetek él Jézus Krisztus? Ha nem, akkor nem álltátok ki a próbát. (2 Kor 13:5; 1 Jn 5:20; Jn 3:36)

Figyelt kérdés

Eredeti fordítások szerint:

2 Kor 13:5 - "egység" ilyen szó nem létezik! Ἰησοῦς Χριστὸς (Jézus Krisztus) ἐν (-ban/-ben) ὑμῖν (ti).

1 Jn 5:20 - ott sem szerepel az "egység"!

Jn 3:36 - "hitet gyakorol" - ilyen szó sem létezik! ὁ (a/az) πιστεύων (aki hisz) εἰς (-ban/-ben) τὸν (a/az) υἱὸν (fiú) ἔχει (birtokol) ζωὴν (életet) αἰώνιον (örök)·


"Egység" és "hitet gyakorol" szavak nem szerepelnek benne. Vajon miért?



2014. febr. 13. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
Légy szíves írd le hogy melyik kódex-ból, vagy tekercsböl idézed a szöveged és melyik századból való, hol található meg ez az eredeti fordítás amire utalsz
2014. febr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
7%
..és nem értem a kérdésedet. Te milyen próbán mentél át, te benned benned él Krisztus szószerint?
2014. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Csatlakozom Testvéremhez.

Erre Én is a figyelmemet fordítanám.

2014. febr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
Átnéztem több fordítást, angolt is, de nincs bennük ilyen kifejezés. Gondolom a tanúk átírták ezt is a saját szájízük szerint. Mily meglepő....
2014. febr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Nos úgy látom válasz nem érkezett eddig. megyek aludni.
2014. febr. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként, arra kíváncsi lennék, hogy a versek alapján mit jelent nektek, hogy Jézus bennetek él?


Szimpla hitet, vagy is elhiszitek hogy Ő ide jött meghalt és ennyi?

Vagy ezt tettekben is kimutatjátok? Mert akkor munkálkodik a hit Jézussal összhangban ha gyakoroljuk a hite, nem csak passzív szemlélők vagyunk.

Jézus akkor él egy emberben ha cselekvője a szónak, nem csak hallgatója.

Ugyan is Jézus így van bennünk, és nem úgy belebújt az életünkbe a Bőrünk alá....

A hit együtt munkálkodik a tettekkel, az egyik nem lehet a másik nélkül és fordítva sem.


S akkor kerülünk egységbe Jézussal és az igazsággal, mert Jézus a bibliát nevezte abszolút igazságnak Tehát a leírtakkal kell összhangban élni, és ez egységet teremt Isten népében nem szakadásokat.


Ha megnézed azokat akik hozzád hasonlóan "Jézus bennük él"

azok egyáltalán nem egységesek mást és mást hisznek, tanítanak.

Isten a zűrzavar Istene lenne, és Jézus is hagyná, hogy a káosz jellemezze a tanítványait?

Egyébként is ha megnézed a bibliában Jézus azt mondta, hogy akkor vagyunk egységesek, vele, az Atyával, és egymással, ha egyféle képen hiszünk cselekszünk, éés utánozzuk Jézust, nem össze vissza kinek hogy esik úgy puffan.

Nem csoda, ha a világban levő "vallások"ban sincs egyetértés, még egy vallásban sem.

Így aztán jó lehet az embereket vezetni....

2014. febr. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Mint a többi válaszoló is jelezte, és sem értem azt, hogyan élhet bennem Krisztus.

Miért?

Mert bennem a saját életem van, elmebeli képességeimmel. Mivel tanultam arról, hogy számadással tartozom Istennek azzal, ahogyan élem az életemet, ezért tanulmányoztam a Bibliát abból a zsempontból, hogyan élhetek Istennek tetsző életet. Megtudtam, szintén a Bibliából, hogy ehhez követnem kell Jézus tanításait. Minél szorosabban követem Krisztus tanításait, úgymond a lába nyomdokaiban járok, annál inkább engedem Istennek, hogy hatással legyen az életemre, és formálni tudjon, mint fazekas az edényt.


Ebben az értelemben nem Krisztus van bennem, hiszen Ő hatalmas Király már régen, hanem mindenben követve őt az alatvalója vagyok és a rabszolgája. Azt teszem, amit az Uram kér tőlem.

Lehet e ennél szorosabb kötelék közöttünk Jézussal és az Ő Istenével?


Erről kérdeztél? Jól értettem?

2014. febr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, a melyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?


Mert áron vétettetek meg; dicsőítsétek azért az Istent a ti testetekben és lelketekben, a melyek az Istenéi.

2014. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Az utolsó irónak:


Ugye tudod, hogy Jézus Krisztus amikor a földön volt megmondta, hogy "más juhaim is vannak nékem, amelyek nem ebböl az akolból vannak.."


Érted kik azok a más juhok?


Két osztályról beszélt. Az egyik csoport, azok a tanitványai, akikket szövetséget kötött, hogy az Atyja királyságában lesznek vele.


Ezek mennyei reménységet kapnak, és a Jelenések könyve szerint Jézus Krisztussal mint királyok és papok fognak uralkodni, a "más juhok" vagyis a Jelenések könyve szerint a földön élö emberek felett.


Nekik a mennyei osztálynak szólnak azok a versek, kedves kérdezö, amit te kiírtál.


De ezt nem mi emberek határozzuk meg, hogy hová fogunk tartozni, hanem Jézus maga megmondta, hogy az Ö Atyja válassza ki azokat. Ez egy meghatározott személyekböl álló csoport. Aki oda nem hivatalos, nem mehet


Tudod kik azok a más juhok? Kik a

2014. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

grkaty-nak válaszolok:

- Codex Sinaiticus www.codexsinaiticus.org

- Westcott és Hort

- Tischendorf

:)

2014. febr. 14. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!