Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, ha választanotok...

Jehova tanúi, ha választanotok kellene, akkor ki előtt hajtanátok térdet? Jehova vagy Jézus előtt?

Figyelt kérdés

2014. febr. 15. 12:27
1 2
 1/14 sandor76 ***** válasza:
29%

Jehova Isten elott mindenkeppen,elismerve Isteni mivoltat,es mert ertjuk,hogy O az egyeduli igaz Isten.

1914-tol Jezus, Jehovanak a kinevezett kiralya,es megadatoot neki minden hatalom az egben,es a foldon,hogy minden terd meghajoljon elotte.

Ezt a kivaltsagot az Attyatol Jehovatol kapta meg.

Mate,28;18.

A jelenesek konyve irja mit fog ezaltal a hatalom altal megvalositani,hogy ujra egyseg legyen a foldon,es az egben.

Aztan vissza fogja adni ezt a kivaltsagot[hatalmat] az attyanak akitol kapta,hogy ujra Isten legyen minden mindenkinek.

Mivel most Jezus iranyitja a foldon a gyulekezeteket,ezaltal a gyulekezet feje,neki jar az engedelmesseg,de nem az imadat,ami csak Istent illeti meg.

2014. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

A JT-k tagadják Jézus istenségét.

Pedig ez benne van egyértelműen a Bibliában (nem a JT-k által ferdítettben, hanem korábbiban!)

2014. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Márpedig bizony bizony... az Atya és a Fiú EGYEK:

[link]

2014. febr. 15. 12:51
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel most Jezus iranyitja a foldon a gyulekezeteket,ezaltal a gyulekezet feje,neki jar az engedelmesseg,de nem az imadat,ami csak Istent illeti meg."


Én szeretlek Titeket, Tanúk, óriási alázat, és buzgalom van bennetek! De Jézus előtt minden térd meghajol, ahogy a Bibliában benne van, minden hatalom neki adatott meg, ahogy Ti is valljátok. Nem értem, hogy miben nyilvánul meg, hogy az imádat Istent illeti meg kizárólag. Ha jobbra van Tőletek Isten, és balra Jézus, ha mindkettő előtt le lehet borulni, ha úgy tetszik térdet lehet (kell) hajtani, mi a Jézus előtti tisztelet, és Isten előtti imádat között a különbség? Fizikailag, tettben mi a különbség.

Sajnos tudom, hogy nem lesz rá válasz, mivel ezt a kérdést régebben feltettem itt a gyakorin már, és sajnos inkább vita lett belőle, mint válasz. Értem, hogy azt mondjátok, hogy Istennek jár az imádat, Jézust, mint királyt fogadjátok el. De a két feléjük megnyilvánuló forma között mi a különbség, arra nem kaptam anno választ. Ha úgy tetszik, nem kaptam választ, hogy mit jelent imádni szerintetek.

A másik nagy baj, hogy az ilyen jellegű kérdések célja, és beteljesedése nem a válasz megszerzése, hanem az értelmetlen vita, és veszekedés.

2014. febr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 sandor76 ***** válasza:
0%

Kitol kapta a hatalmat???

Na annak jar az imadat.

Sajat magatol?Sajat magatol nem kaphatta mert kijelentette,"nekem adatott",tehat kapta.

2014. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 sandor76 ***** válasza:
0%

Mivel Jezus Isteni termeszetu leny,vagyis szellemi,vannak olyan tulajdonsagai mint Istennek.

Ezenfelul mivel O az elsoszulott,latta mit tesz az attya.

Ezert mondta,en es az atya egyek vagyunk,abban ahogy gondolkoznak ,viselkednek,Igazsagban,szeretetben,josagban,

sorolhatnam..

Jezus tudja legjobban feltarni az attya szemelyiseget,mert latja nap mint nap.

De nem helyezi magat az attyja,a teremtoje fele.

2014. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%

Miért kérdezed?


Te ki elött hajtasz térdet?


Igen a térdhajtás még ma is divatos némely helyeken. Az angol királynö elött is enyhe térdhajtást parancsol az etiket.


Gondolo, hogy ezzel imádatot, vagy tiszteletet fejeznek ki?


Egyes nemzetek például a japánok meghajolnak amikor köszöntik egymást. Imádat vagy tisztelet?

2014. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

és még ezt kifelejtettem, ha elolvassuk az Ó Szövetség királyai történelmét, ezek az emberi királyok elött és vagy térdet hajtottak, vagy leborultak. És Isten nem is haragudott érte.


Tudod miért? Tiszteletböl vagy imádatból tették? Akkor az volt az elfogadott etiket-.

2014. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Jézus nem állítja választás elé az embereket.


egyértelműen kijelentette, még Sátánnak is, hogy kit kell egyedül imádni.


s ha Jézusnak Isten kinevezett királyának engedelmeskedünk és tiszteletben tartjuk a hatalmát, akkor Isten elrendezése mellett foglalunk állást, mert Ő így akarta,

és ezzel mutatunk be Imádatot Jehovának, hogy most Jézusnak a vezetése alatt állunk, amíg vissza nem adja a hatalmat Istennek az ezer év végén.

2014. febr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem hajtanak térdet, akkor Isten parancsa ellen vétenek:

Ezért Isten is felmagasztalta őt, és olyan nevet

ajándékozott neki, amely minden név fölött való,

hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon,

mennyeieké, földieké és a föld alattiaké,


Ugyanakkor, mint egyik bizonyíték, hogy Jézus maga Isten, az a 22. zsoltár:

Csak előtte

borulnak le a földi hatalmasságok, térdet hajt

előtte minden halandó, aki nem tudja életét

megtartani.


Tehát leborulunk az Úr előtt, aki pedig nem teszi, az a szabad akarat következménye.

2014. febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!