Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme Jehova Tanúival vitatkozni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 15. 12:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Nincs.

Buták és megtévesztettek, mások szavait kiforgatók. Alamuszi sunyik.

Fanatikusak és csak a saját zárt rendszerükön belül képesek gondolkozni.


Ez személyes tapasztalat.

Volt rá eset, hogy sokszor elküldtem már egy párost és nem értettek a szóból. Amikor tudatosan durva stílussal viszonyultam hozzájuk, akkor sem akartak leakadni.


Megoldásnak az bizonyult, hogy simán bezártam előttük az ajtót a mondatuk és szavuk közepén. Ja, és a csengőt is kikapcsoltam.


Ezzel elmondtam mindent.

Ezeket személyesen tapasztaltam meg, nem mások elmondásait írom le.

2014. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
3%
Kedves válaszoló, hogy tudtál rájönni minderre, amit leírtál, egy találkozás alatt, főleg ha meg se hallgattad őket?
2014. febr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Nincs, agymosott az összes.
2014. febr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 2. válaszoló!


Hol írtam le azt, hogy egyáltalán nem hallgattam meg őket?

Ha ebből a részből következtettél rá:


"Volt rá eset, hogy sokszor elküldtem már egy párost és nem értettek a szóból."


akkor a szövegértéseden javítani kell.


Azt is írtam, hogy személyes tapasztalatra hagyatkoztam a válaszomban, ami azt jelenti, meghallgattam őket, aztán rájöttem, hogy nincs értelme tovább tartani a kapcsolatot velük, amit viszont ők nem értettek meg többszöri kérés ellenére sem. EZ UTÁN jött az, hogy a szavuk közepén szépen bezártam az ajtót...


Remélem, így kaptál választ a kérdésedre.


1.

2014. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2014. febr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 sandor76 ***** válasza:
0%

Mivel Jehova Tanui nem vitatkoznak,csupan elmondjak a Biblia tanitasat,es azt hogyan lehet,es kell alkalmazni az eletunkben,amit megtudtak.

Ez Jezus profeciajat teljesiti be.Mate,24;14.

Mivel nem mindenki erti,logikus,hogy visszakerdeznek az emberek,mert mashogy tanultak,tudtak.

Ezenfelul nem kell elfogadni,csak ugy,mert akkor hiszekenyek lennenk akiket felre lehet vezetni.

A hit nem jon csak ugy,hogy en mondom ,valaki meg el is hiszi.

Ez nem hit.

Hit Ismeret birtokaban van.Tudom mi miert van,miert lett ugy,es nem mashogy,es erre kell bizonyitek is.

Ha mindezek megvannak,nem kell vitatkozni,mert mindenki egysegben van.

Amennyiben nem fogadjuk el egy egyhaz tanitasat,akar a Tanuket,mindenki a sajat terhe felelosseget fogja hordozni.Mindenkinek szabad akarata van.

En senkinek nem mondom legyen Tanu,vagy barmi,ha nem akar.

Sokan latjak a vilagban levo bajokat,logikus,hogy keresik Istnt,a Tanuk csupan szeretnenek ebben segiteni,Jezus parancsaval osszhangban.

2014. febr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Semmi a világon. Ha nagyon nem bírod megállni a hülyeségeiket, leírhatod a tényekkel alátámasztott cáfolatot, vagy egyszerűen trollkodhatod őket, de intellektuálisan vitára alkalmatlanok.
2014. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nincs.

De amugy bosszanto az ertetlensegük. Egyszer vegighallgattam öket, a beigert 2 perc helyett kb fel oran at szövegeltek.

Azota nem vagyok erre megegyszer hajlando. Mas a vallasom, masban hiszek, miert akarnak atteriteni? En sem kergetem az utcan a tanukat, hogy gyere at az en vallasomba.

2014. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 kefa 2000 ***** válasza:
0%
T.Kérdező!A vita minden formában gondot okoz.Ugyan akkor megmondatott,hogy egymás hite által épüljünk.Attól,hogy meg hallgatjuk a másik véleményét és esetleg a magunkét is elmondjuk,még nem vitatkozunk,csak véleményt cserélünk.Olyan emberekkel akik a normális párbeszédet össze keverik a maguk vélelmezésének a másikra történő erőszakolásával,nem vagy csak nagyon nehéz bármilyen párbeszédet folytatni.És így ezek a"tusakodások" nem is vezetnek általában sehova,legfeljebb konfliktushoz. Üdv.
2014. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nincs.Amit ők mondanak az úgy van,és pont.És a te bajod,ha nem hiszed el.Meglehetősen intelligensek,és széles látókörűek....
2014. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!