Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik Őrtorony által kiadott...

Melyik Őrtorony által kiadott folyóiratban található az a kijelentés, hogy csak az örökli a földi paradicsomot aki a szervezetben keresztelkedik meg, vagyis Jehova tanújává válik?

Figyelt kérdés
Köszönöm a segítséget!
2014. febr. 15. 05:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Azt mi nem tudhatjuk, de ez a párbeszéd jól megmutatja a hozzáállásukat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


Ha nem tartanak senkit sem testvérnek, akkor nem is fogadják el más felekezet üdvözítő szerepét, így csak saját magukat tartják annak. Szimpla logika.

2014. febr. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezö, hallottál már arról a Bibliai versröl, amelyik ezt írja:

"Aki Jehova nevét fogja segitségül hívni, megmentésben részesül?" Van kedved kutatni egy kicsit a Bibliában?


Te is megmentésben részesülhetsz, te döntöd el, hogy szót fogadsz-e Istennek vagy nem.


Tudod Jézus a Máté 24 részében, ahol az utolsó napok jeleiröl beszél, példaképpen hozta fel a özönvíz idején élö embereket. Azt mondta, hogy semmit sem vettek észre. Tudjuk, mi lett a végük. Talán vádolták Noét, azt mondva, hogy mit gondolsz te, hát csak téged ment meg az Isten?


Jézus azt mondta, hogy a jelek teljesülésekor ugyanaz a helyzet lesz, Az emberek annyira le lesznek foglalva a saját problémáikkal, hogy nem fognak észrevenni semmit sem, és sajnos az életükben fog kerülni.


Ezt nem a Tanúk találták ki, ök csupán elmondják az embereknek.


Neked is van lehetöséged megmentésben részesülni. Te is felismerheted a Biblia üzenetét, nem nehéz.

2014. febr. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 sandor76 ***** válasza:

Jezus elenk adta a peldat ,mit hogyan kell tenni,hogy az attya elott elfogadhato legyen.

Ha valaki ,csupan hisz Jezusban,attol meg nem lessz Jezus kovetoje.A hit halott cselekedetek nelkul!

Ezert a Tanuk,csak azokat mondjak testvernek,ahogy Jezus is meghagyta,akik cselekszik is amit O maga is tett.

Nem csak egy -ket-husz dologban,hanem teljesen amennyire csak lehetseges,a pontos ismeret alapjan.

Ezert naponta vizsgaljak a Bibliat es a tanitasat,hogy teljesen osszhangba igyekezzenek vele elni.

Az Ortorony folyoirat a Bibliabol van osszeallitva.

Nem a folyoirat,hanem a Biblia kozli mindenkivel,ki orokli a foldi paradicsomot.

Ehhez pedig harom dolog szukszeges;megismerni Istent,vagyis Jehovat,hinni, vagyis elismerni Jezus valtsagaldozatat,es ha ezek megvannak,"pontos ismeret alapjan,akkor kell megkeresztelkedni.

A Biblia ezt tanitja,bar masok mashogy ertelmezik,de csak azert mert Jezus nevet emlegetik,es urnak,vagy istennek tekintik ez meg keves.

A Biblia sokkal tobb mindent feltar,ami a foldi paradicsomi elethez vezet.

2014. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, hogyha halálotok után az ítéletre kerül a sor, akkor ezt hogy fogjátok beadni Istennek?

- Drága Jehova Isten....

- Mit beszélsz bűnös lélek? Soha nem írattam le ezt a nevet, Istent kellett volna imádnod, nem egy földi szervezet tanítását! Nézz rám! Szerinted angyal vagyok? Nem voltam elég világos a Bibliában, hogy az emberré vált, láthatatlan lényem képmása nagyobb és hatalmasabb már anyától született emberként, mint az angyalok, akik szolgáló lények??? Nem volt világos, hogy tartsd meg parancsaimat, amit a Földön járva hirdettem nektek? Nem ismerlek, bármilyen névbe is kapaszkodsz, mert nincs gyümölcsöd! Testvéreid megtagadtad, magadat felmagasztaltad, mert nem nekem hittél, hanem az ördög atyának. Mem szántad a szegényeket, nem adtál a nincstelennek, csak a betűt ismered, engem nem, így én sem téged!

És akkor puff.... a lélek zokog és pokolba kerül.

2014. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Jehova tanúitól megkérdezném,hogy ha mindazt betartom a mit a fenti sorokban leírtatok akkor részesülők az üdvösségből? Tehát ha mindent megteszek azon kívül,hogy bemerítlezzem Jehova tanujának akkor is? Én azt szeretném tudni, hogy igazából milyen szerepet játszik egy vallás a megmentésben. Számít egyáltalán az valamit ha mindent úgy csinálok az életben mint egy igaz hívő ember csak azzal a különbséggel,hogy nem hódolok be egy vallásnak akkor már elvesztem?

2014. febr. 15. 12:33
 6/15 anonim ***** válasza:

Semmilyen vallásnak nem kell behódolni, ne értsd félre. Istennek mindig is volt egy szervezett népe. Mivel Ő a rend Istene, megérdemli hogy szervezett formában imádjuk. Szervezetünk célja koordinálni a világméretű oktatómunkát, ami Isten dicsőítését szolgálja, azaz, hogy minél több ember megismerje Őt és a Fiát Jézus Krisztust.

A Bibliában világosan megfogalmazott követelmények vannak arra vonatkozóan, hogy hogyan kell helyesen imádnunk Istent. S bár fontos a szervezettség, az részesül megmentésben , aki mindvégig kitart Isten útján.

Üdv.

2014. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia


Csatlakozom az előttem szólóhoz.

a Bibliában Jézus helyre állította az egységes imádatot.

Ha megnézed a bibliai történelem során, kik voltak azok akiket Isten helyeselt?


Minden nemzetből és imádathoz, felfogáshoz tartozó embereket? Akik Istenek millióit imádták?

Jézus mit mondott erről?

Mindegy hogyan imádtok, vagy adott egy egységes irányelvet egy utat, amely szerint imádatot kell bemutatni?

Te hogyan látod ezt?


Mert ha jól megnézzük, az apostolokat is elküldte, hogy minden embernek, vallástól függetlenül menjenek meg és keressék meg az arra méltókat, akik hajlandóak ilyen életet élni.S akik olyanok voltak azoknak változtatni kellett az életén, és azt az életformát kellett követniük, amit az apostolok tanítottak.

Jézus nem vallásokat hozott létre, mert ahol nincs egység és szervezettség, ott káosz, és zűr zavar van.


Már pedig Isten nem a rendetlenségnek és a káosznak az Istene. Jehova Tanúi pedig nem vallás, hanem a Jézus által lefektetett bibliai alapelveken nyugvó életút, és a nap 24. órájában így kell élni, gondolkodni, cselekedni.

Nem csak pár órás keresztények vagyunk.


Ha mindegy lenne ki mit tesz, akkor Jézus nem íratta volna le a Máté 7:21-23-as verseket

Az hogy valaki Jézus nevében szól, az nem biztosíték semmire. Nem tudom, Te hogyan látod ezeket a verseket?

2014. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö azt hiszem elégséges feleletet ad ez a Bibliai vers a kérdésedre


János 17:3 "Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged az egyedüli igaz Istent és akit elküldtél a Jézus Krisztust" /a Károli foditást azért írom, hogy ne legyen vitára téma :-)


Ki ez az igaz Isten? Ki a Jézus Krisztus? Nem az a fontos, hogy a vallások mit tanítanak, hanem az a fontos, mit mond Isten Szava a Biblia

2014. febr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 sandor76 ***** válasza:

Jehova Tanuinak a munkajara rengeteg profecia van,ami a fontossagot tukrozi,es Isten helyesleset.

Mielott valaki ugy dont tartozni szeretne egy vallashoz,szervezethez,meg kell vizsgalni valoban azt teszik amit tanitanak.

Ha egy parancsot megszegtel,az ezerbol,mar bunozo vagy.

A tanitasok osszesseget kell latni,es ha egy tanitast nem ert az ember,hogy tud aszerint az egyhaz tanai szerint elni.Mert nem erti.

Sok ilyen vallas van.

A Tanuk elobb igyekeznek megtanitani az embereket,hogy mi miert van,aztan majd az illeto dont ahogy akar,az ismeretnek megfeleloen.

De ez meg nem jelenti azt a bizonyos udvosseget,mert kesobb meg megszegheted a torvenyeket,tanitasokat.

Ezert mondta Jezus "aki mindvegig kitart az reszesul megmentesben".

2014. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Máté 28:19, 20 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Ha megfelelsz ennek a krisztusi parancsnak, akkor megkeresztelkedhtel mint Istennek ötátadott tanúja.

Ez magában foglalja azt, hogy engeded(20 vers),hogy tanítványnak képezzenek, és közben amit tanulsz, alkalmazod a mindennapi éketedben úgy, hogy azt mások is felismerjék a mindennapi életedben, beszádeden. Akkor mondhatod, hogy Krisztus tanítványa vagy, ha megtartod minden parancsát, és ebben természetesen benne van a tanítványképzés is, az idézet szerint. Miután megísmerted Krisztus tanításait, már Istenről is pontoss ismereted lesz. Megérted mit foglal magában megkeresztelkedni az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében megkeresztelkedni. Létfontosságú ezt emgérteni!

Senki nem kér ezután,"na ideje megkeresztelkedni"!

Őszíntén, szívből vágysz majd erre! Ezt az utat, majd 8 millióan járták már végig.

Ez az egyetlem Biblián alapuló keresztség, amelyet Isten elfogad. Hidd el, több évtizedes tapasztalat mondatja velem: csak így van értelme, célja az életnek.

2014. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!