Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért engedte meg Isten?

Miért engedte meg Isten?

Figyelt kérdés

Miért engedte meg Isten ha annyira fontos neki,akárhány ezer évig,hogy a neve (JEHOVA) kitöröltessen a Bibliából? Miért várt volna az 1900-as évekig,hogy helyrehoza a tévedést? Nem fura nektek ez egy kicsit? A Biblia hangsúlyozza,hogy Isten szava mindörökre megmarad és ez úgy is van. De érdekes módon a nevét hagyta bemocsknlni,amit ugyancsak hangsúlyozva emleget a Biblia.

Én hiszek Isten hatalmában,hiszek Isten igazságosságában,de épp ezért nem tudom elfogadni azt,hogy Isten ne tett volna semmit a neve fennmaradásának érdekében. Nem tudom elfogadni azt,hogy a Mindenható a Jehova tanúira várt,hogy ők helyretegyék a nevét. Ez azért picit durva lenne azok milliók számára akik ez elmúlt ezer évek során meghaltak anélkül,hogy megismerjék a nevét. Vajon tényleg arról a (JEHOVA) névről van szó? Nem inkább arról a névről amit ismerünk a megszületése óta és akinek a neve által megbocsátattnak bűneink?



2014. febr. 16. 06:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is megkérdeztem már ezt, halandzsa volt a választ.
2014. febr. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem itt is az lesz ha egyáltalán teszik a fáradságot és átgondolják,hogy mennyire téves és veszélyes úton haladnak a saját vesztükbe...
2014. febr. 16. 08:09
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Isten a SZERETET. Ez a neve. Ez a legfontosabb.
2014. febr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az a helyzet a szeretettel,hogy az is kétélü.

Sok borzalmas dolog történt már a szeretet miatt a világunkban. Ha vesszük pl. Kain és Ábel történetét ott is az "Isten" iránti szeretetből történt ugye egy testvérgyilkosság. Kain annyira "szerette" Istent,hogy képes volt féltékenységében megölni testvérét. Szóval,látjuk,hogy azért a szeretettel is vigyázni kell. Az ördög nagyon jól kitudja használni még a szeretetet is és az ember ellen tudja fordítani,sőt önmagad ellen tudja fordítani.

És sajnos ezt teszi a tanúkkal is.

Persze ezzel nem azt akarom mondani,hogy a szeretet nem kell,és azt sem,hogy Isten nem a szeretet Istene. De azért odakell figyelni,hogy mi az ami Istennek tetsző,és mi az ami a szeretet háta mögött húzogatja a fonal akat.

2014. febr. 16. 10:36
 5/10 anonim ***** válasza:

"A zsidók Istent a mai napig úgy is hívják: “a Név” (ha Sém). A bibliai héberben ugyanis nincs szó a “személy”-re, ezért használja a “név” szót: pl. “Isten nevét segítségül hívni” = magát Istent segítségül hívni; “Isten nevét magasztalni” = magát Istent magasztalni azért, aki Ő. Ez a számunkra furcsa szóhasználat átment az Újszövetségbe is, pl. Apostolok Cselekedetei 1:15 “százhúsz név sokasága” = százhúsz főnyi sokaság, vagy Apostolok Cselekedetei 4:12 “nem is adatott az embereknek az ég alatt más név” = nem adatott senki más."


Idézet egy korábbi válaszoló írásából.

2014. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Látom,hogy e név "őrzői" nem törik össze magukat,hogy választ adjanak.. :)

Köszönöm az ddigi válaszokat.

2014. febr. 16. 19:32
 7/10 sandor76 ***** válasza:

A zsidoknak ot volt az Istenuk ,mint vezetojuk.

Sokszor megszegtek a parancsat.

Kellett nekik kiraly,mert lattak,a szomszedos orszagoknak is van.

Ezzel azt mondtak,ne Isten iranyitson,inkabb egy ember.

Isten adott nekik kiralyokat,voltak kozottuk jok,es rosszak is.

Ez sem volt jo a zsidoknak,mentek a sajat fejuk utan.

Az utolso kiraly akit Isten nevezett ki,i.e.607-ben megszunt az uralkodasa.

Ezekrol profeciak vannak.Mind be is teljesedett.

I.e.607-tol nincs Isten altal kinevezett kepviselo a foldon.

A profecia ugy szol,addig nem is lessz ,mig a torvenyes uralkodo at nem veszi az uralkodast,amikor kinevezik.

Ez Jezus Krisztus.

Amikor feltamadt,meg vart az attyja jobbjan,amig ezt a kiralysagot megkapja.

Daniel prfeciajaban olvassuk mennyi ido tellik el amikor ez meg fog tortenni.

Ez az idoszak 2520-ev,[most nem irnam hogy jon ki].

Amikor Jezus megkapta a kiralysagot,Isten beiktatta a fiat,ez 1914-ben tortent.

Danielnek elmondta az angyal,hogyan fognak kutatni az irasokban,es boseges lessz az igaz ismeret.

Ekkor kezdodtek az utolso napok is,ami nem szo szerinti napok,hanem egy idoszkot jelent.

Es ekkor lesznek begyujtve minden nemzet kivanatos kincsei,akik helyesen viszonyulnak a jo hirhez.

Ekkor ujra hirdetni fogjak Isten nevet,hogy a megfelelo idoben lehessen segitsegul hivni a megmenteshez.

Akik nem ismerik el ezt a nevet akit takar,armageddonkor mindenki meg fogja tudni.

Az az ido amikor nem hasznaltak ezt a nevet es nem cselekedtek Isten akaratat az emberek,csak immel-ammal,lehetoseg volt az emberiseg szamara,hogy iranyitsak magukat,Isteni beavatkozas nelkul.

Nem tudjak,sot Isten neveben,gyilkolnak ha kell ha nem.

Na ezert van most megadva a lehetoseg,hogy tudjunk valasztani,jo nekunk igy ahogy van ,vagy azt valaszuk amit Isten megigert ha Ot valasszuk.

Roviden,bar tudom ez meg nem mond semmit,ahhoz,hogy ezt atlassuk nem ot perc kell,es kerdes lessz boven,miert,miert es miert.

Ehhez kell tanulmanuozni a Bibliat,es akkor minden kerdesre valaszolva lessz.

Az ,hogy most hirdetve van Jehova kiralysaga,csak az O erejevel lehetseges,ezt csupan emberek nem tudnak megvalositani.

2014. febr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem engedte meg, hisz ma ismerjük ezt a nevet és használjuk. Ha megfigyeled a Bibliákban, ha nem is sok helyen, de szerepel ez az isteni név.
2014. febr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy mennyire nem ezen a 4 betűn (JHVH=Jahve) múlik, hogy Isten meghallgat és elfogad minket, azt bizonyítja, hogy Jézus szinte mindig ATYÁM-nak szólította őt, és nem Jehovának, mégis olyan csodákat hajtott végre, mint pl. a halott Lázár feltámasztása: "Atyám, hálát adok néked, hogy meghallgattál engem. Tudtam is én, hogy te mindenkor meghallgatsz engem; csak a körülálló sokaságért mondtam, hogy elhigyjék, hogy te küldtél engem. És mikor ezeket mondá, fenszóval kiálta: Lázár, jőjj ki!" (Jn 11,41b-43)
2014. febr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

Ezen a vilagon most Satan uralkodik. Bizonyitek a Bibliaban a Lukacs 4:5-7-ig tarto versekben, es a Janos I. 5:19-ben van leirva. De idezem, hatha nincs Bibliad.

Lukacs 4:5-7 - "Majd felfiven ot az ordog egy nagy magas hegyre, megmutata neki a fold minden orszagat egy szempillantasban. Es monda neki az ordog: Neked adom mindezt a hatalmat es ezeknek dicsoseget, mert nekem adatott, es annak adom, akinek akarom. Azert ha te engem imadsz, mindez a tied less."

Mit mond itt Satan? Mindez Jezuse lehet, mert neki /Satannak adatott, es annak adja, akinek akarja/"

A Janos I. 5:19 - "Tudjuk hogy Istentol vagyunk, es az egesz vilag a gonoszsagban vesztegel."

Satan mindent elkovetett azert, hogy Isten szemelyes nevet elfelejtesse az emberekkel. Minden igyekezete ellenere ez a nev fennmaradt. 2-300 eves Bibliakban meg rengeteg helyen szerepel Isten szemelyes neve.

Igen, valoban, a zsidok babonasan feltek kiejteni Isten nevet. Ezert is helyettesitettek be az Adonaj /Ur,/ es Elohim /Isten/ szavakkal.

Az okorban a soferimek /tekercs masolok/-nak szigoru eloirasuk volt arra vonatkozoan, hogy ahanyszor csak le kellett irni Isten szemelyes nevet, elotte ritualisan meg kellett furodniuk, tiszta ruhat felvenni, es ugy irhattak le a nevet /JHWH/. Ezt idovel nagyon nehezkesnek talaltak, es ezert elkezdtek hasznalni az Adonaj es Elohim szavakat. Ugy mint a mai Bibliakban mar mint Ur, es Isten szerepel a legtobbszor.

De Isten vigyazott arra, hogy a nev fennmaradjon. A Karoli Bibliaban meg par helyen megtalalhato. Igy pl. a Mozes I. 32:9 - "Es monda Jakob: Oh en atyamnak Abrahamnak Istene, es en atyamnak Izsaknak Istene, Jehova!

Ki azt mondad nekem: Terj vissza hazadba a te rokonsagod koze, sot teszek veled."

Mozes II. 6:3 - "Abrahamnak, Izsaknak es Jakobnak ugy jelentem meg mint mindenhato Isten, de az en Jehova nevemen nem voltam elottuk ismeretes."

Mozes II. 15:3 - "Vitez harcos az Ur, az O neve Jehova."

Zsoltar 83:19 - "Hogy megtudjak, hogy te, akinek neve Jehova, egymagad vagy felseges Isten az egesz foldon."

Az Esaias 43:10-12 versei pedig ezt mondjak: - "Ti vagytok az en tanuim igy szol az Ur: es szolgam akit elvalasztottam, hogy megtudjatok es higgyjetek nekem es megertsetek, hogy en vagyok az, elottem Isten nem alkottatott, es utanam sem lesz!

En, en vagyok az Ur, es rajtam kivul nincsen szabadito!

Mikeas 4:5 - "Mert minden nep a maga istenenek neveben jar, es mi is a mi Urunk Istenunk neveben jarunk, orokkon orokke."

Ahogy latod, Istennek ez a neve. Mert abban biztosan egyerertesz velem, hogy az "Ur, es Isten" kifejezesek nem szemelyes nevek, hanem rangot, poziciot jelentenek.

Tehat Isten nepet szerzett az O nevenek.

Mi azert vagyunk "Jehova tanui" mert tanuskodunk az O szent neverol.

A "Mi Atyank" mintaima is azzal kezdodik, hogy:"Mi Atyank, aki vagy a mennyekben, szenteltessek meg a te neved"? Tehat milyen nevet kell megszentelni?

Nem utolso sorban sok regi templomban, katedralisban /amik katolikusok/ meg ott is fel vannak a kovekre irva, Isten neve, a "Jehova nev".

Remelem tudtam kielegito valaszt adni neked?

Ja, bocs meg annyit: A zsidok azert is feltek meg kiejteni Isten nevet, mert egy parancsolat szerint "Isten nevet hiaba a szadra ne vedd". Termeszetesen ez nem arra vonatkozik, hogy ne ejtsuk ki Isten szent nevet.Hanem arra, hogy ne vegyuk a szankra hiabavalo modon, pl. eskut tegyunk a nevere, vagy karomlaskent hasznaljuk.

Bocsanat a kiegeszitesert. Ha lenne meg kerdesed, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. márc. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!