Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúinál hogy szól a...

Jehova Tanúinál hogy szól a megtérő ima?

Figyelt kérdés
2014. febr. 17. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Duuuurva kérdés :D

Kíváncsi vagyok a válaszukra!


Addig egy kis érdekesség Jézus személyéről és tulajdonságairól:

[link]


"Én és az Atya egy vagyunk."

János 10:30

2014. febr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kedves Testvér, ez a kérdés engem valóban érdekel.
2014. febr. 17. 18:09
 3/15 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Máté 6:9–13


Ti tehát így imádkozzatok:


»Égi Atyánk, szenteltessék meg a neved. Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is. Add meg nekünk ma a mai napra való kenyerünket; és bocsásd meg bűneinket, miként mi is megbocsátottunk az ellenünk vétkezőknek*. És ne vigyél minket kísértésbe, hanem szabadíts meg a gonosztól.«


Ez a minta. Az Istennel való beszélgetésem(imám), annyira magánjellegű, hogy egyáltalán nem ide való. Ugye ezt megérted?:)

2014. febr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kell hogy legyen megtérő ima, mindenhol van és azok nyilvánosak. De nem találtam Jehova Tanúitól egyet sem.
2014. febr. 17. 18:59
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia.


Lehet, hogy Te arra gondolsz amikor az időben ott tartasz, amikor szeretnél Isten szolgájaként élni. ezt mi önátadásnak nevezzük. S ez után jön majd a megkeresztelkedés.

Persze sokszor nem értem, hogy miért itt kérdezik meg a Testvéreket, miért nem a helyi gyülekezetben a tanítóját, vagy egy érett keresztényt.


Az ima soha nem betanult szöveg.

Amikor imádkozol, akkor személyesen beszélgetsz a teremtőddel, mint a legjobb barátoddal.

Jézusnak sem volt külön leírva mit mondjon, mert azt nem írja le senki előre, mit fog mondani a barátjának amikor beszélget vele.


Bár Jézus adott egy mintát, de nem ezt kell mormolni, mert azok nem a Te egyéni szavaid.

Jézus az imában egy sorrendiséget adott, ezért hívják minta imának.

Először a nevén szólítjuk a teremtőnket, mint amikor egy barátunkhoz szólunk és használjuk a nevét.

aztán elmondhatjuk az értékeléseinket, hálánkat azért amit tett vagy tesz értünk, s hogy mennyire várjuk az akaratát beteljesedni, azután jöhetnek a személyes kéréseink.

Fizikai szellemi, illetve, hogy segítsen nekünk kitartani az esetleges "kísértésekkor".


Az imáid mindig azt mutatják ami te vagy, és ezért azt mondod el ami a legbensőbb érzéseid, Tárd ki a szíved előtte mond el mit szeretnél. Mond el neki, hogy szeretnél a helyes úton járni és kéred az ő segítségét,

Mutasson utat,

Kérd a szellemét, hogy bölcsen tudj élni és cselekedni az Ő akarata szerint.

Tárd fel neki, hogy szeretnéd Őt szolgálni és ebben is segítsen neked. Hogy ezeket hogy mondod el azt nem kell előre leírni, bár ha még magadtól nem megy, akkor persze leírhatod előre és olvasd fel.

Jehova Te rád kíváncsi, és nem mások szavaira, hiszen hogy Te mit szeretnél azt Te tudod.

a lényeg, hogy magadat add. S legyél őszinte, és igyekezz az imáiddal összhangban is élni.


Penu

2014. febr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Bocsánat az lemaradt, hogy ezeket a kéréseidet, Jézus nevében kell kérned, hogy hallgasson meg, mert Ő a közbenjáró, nélküle nem hallgatja meg az imákat.


a "megtérő" ima nem nyilvános, mert amikor az életedet szeretnéd átadni neki, akkor az Te rád, és Ő rá tartozik senki másra.

Ezt otthon amikor semmi zavaró körülmény nincs akkor megteheted.

Penu

2014. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

1-ső válaszoló, nem a hivatalos honlapját írja a Jehova Tanúinak,

Semmi közünk ehhez a honlaphoz.

Jehova Tanúinak a jw.org a hivatalos honlapja.

Úgy hogy amit ott olvasol az nem a helyes úton járó tanúktól jön,

2014. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Jehova és Jézus nem egy és ugyan az a személy a Tanúk nem tanítják ezt, ezt mások tanítják, csak használják Isten nevét a honlapjukban.


Penu

2014. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hagyjuk, nem értitek. Felesleges volt ennyit írni a semmiről. Akkor csak azt kellett volna válaszolni, hogy fogalmatok sincs róla mi a megtérő ima.

Jézus és Isten pedig egy személy, de ahogy az ige is írja akkor rólatok:

Róma 10:1 Testvéreim, én

szívemből kívánom, és

könyörgök értük Istenhez, hogy

üdvözüljenek.

Róma 10:2 Mert tanúskodom

mellettük, hogy Isten iránti

buzgóság van bennük, de nem a

helyes ismeret szerint.

Róma 10:3 Az Isten igazságát

ugyanis nem ismerték el, hanem

a magukét igyekeztek

érvényesíteni, és nem vetették

alá magukat az Isten

igazságának.

Róma 10:4 Mert a törvény

végcélja Krisztus, minden hívő

megigazulására.


Persze attól, hogy nem ismeritek a megtérő imát, attól még elmondhatnátok....

2014. febr. 18. 06:09
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, Jézus és Isten, az Atya tényleg ugyanaz a személy, és van egy jónéhány Bibliavers is, amik ezt alátámasztják:


(János 8:54, 55) 54 Jézus így válaszolt: „Ha én dicsőítem magamat, a dicsőségem semmi. Az Atyám az, aki megdicsőít engem, ő, akiről azt mondjátok, hogy a ti Istenetek, 55 és mégsem ismeritek őt. Én viszont ismerem. Ha pedig azt mondanám, hogy nem ismerem, olyan lennék, mint ti: hazug. De ismerem őt, és megtartom a szavát.


(Filippi 2:8-11) . . .. 9 Az Isten éppen ezért magasabb állásba is emelte, és kedvesen megadta neki a nevet, amely minden más névnek felette áll, 10 hogy a Jézus nevében minden térd meghajoljon: az égben levőké, a földön levőké és a föld alatt levőké, 11 s minden nyelv nyíltan megvallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Istennek, az Atyának dicsőségére.


(János 5:36-38)

mert a cselekedetek, amelyeknek elvégzésével megbízott az Atyám, maguk a cselekedetek, amelyeket véghezviszek, azok tanúskodnak rólam, hogy az Atya küldött. 37 Maga az Atya is, aki küldött engem, tanúskodott rólam. Sem a hangját nem hallottátok soha, sem az alakját nem láttátok; 38 és a szava sincs meg bennetek maradandóan, mert éppen annak, akit elküldött, nem hisztek.


(János 13:1) 13 A pászka ünnepe előtt pedig Jézus tudván, hogy eljött az ő órája, hogy elmenjen ebből a világból az Atyához, mivel szerette az övéit. . .


(János 14:6) . . .: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam.


(János 14:12) 12 Bizony, bizony mondom nektek, aki hitet gyakorol bennem, az is véghezviszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket én teszek; és nagyobbakat tesz majd ezeknél, mert elmegyek az Atyához.

2014. febr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!