Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak nekem tűnik úgy, hogy a...

Csak nekem tűnik úgy, hogy a Jehova tanúinál valami nagyon nincs rendben?

Figyelt kérdés

Ezt ma olvastam egy Jehovás újságban:


"Elképzelhető, hogy a Jehova szervezetétől jövő, életmentő útmutatás emberi szemszögből ésszerűtlennek tűnik majd. Ennek ellenére mindannyiunknak készségesen engedelmeskednünk kell, bármi legyen is az útmutatás."


Ez azt jelenti, hogy ti tényleg feltétel nélkül engedelmeskedtek mindennek, amit a vallásotokban kitalálnak? Mert ha igen, akkor nekem nagyon rossz előérzetem van...



2013. okt. 7. 19:56
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nincs rendben, de szerintem ezt mindenki tudja is, aki nem Jehova tanuja. :) Nagy ívben kerülni kell őket, mert az idődet rabolják, később meg a pénzedet is.
2013. okt. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a két sorban beismerik, hogy nem tökéletesek, ennek ellenére szinte már "parancsolja", hogy így amúgy, akkor is követni kell azt amit mondanak...Mármint amit az újságuk mond. Mondhatom szép.
2013. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem csak neked... Én láttam a lelkészi hivatalban 1 kézikönyvet, h hogyan lehet őket ,,kezelni". (Evangélikus lelkész) nem emlékszem pontosan a szövegére, de kb az, h maradjunk higgadtak és finoman hajtsuk el őket a francba. Ne próbálj velük vitatkozni, leírtad, h miért. Nem fogsz meggyőzni a tévedéséről egyet sem.
2013. okt. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:
Nem akarom őket meggyőzni. Szerintem ha valakit Isten méltónak talál, azt úgyis ki fogja onnan szabadítani. Amúgy érdekelne az a cikk, nekem is mondott már adott annó tanácsokat a lelkészünk (református), hogy hogyan lehet ellenállni nekik. :)
2013. okt. 7. 20:26
 5/58 anonim ***** válasza:
0%

Nos evvel az erővel Mózes vezetése sem volt ésszerűnek látszó, amikor az Egyiptomi Fáraó, és a Vörös Tenger közé kerültek.

De Jehova nagyon jól tudta mi a megmentés útja, még ha emberi szemszögből értelmetlennek látszik is.

ezt így kell értelmezni, és nem kell kiforgatni

Jehova a népét a Történelem során sokszor hozta ki, vagy védte meg, úgy hogy az embereknek lehetetlenségnek tűnt

Jehova Korlátlan hatalmánál fogva kitudja szabadítani a népét.

Ha akkor is neki álltak volna lázadozni az ésszerűség hiánya miatt hogyan mutatták volna ki a hitüket, hogy bíznak Istenükben?

Ezen gondolkodj...


Katy Weaver

2013. okt. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
Oké, máshogy kérdezem... ha azt mondaná "Jehova szervezete", hogy ragadjatok kardot és mészároljátok le azokat, akik becsapják az ajtót előttetek, az például elég ésszerűtlennek tűnne... Engedelmeskednétek ennek is, ha megjelenne az újságotokban, hogy ezt kérik tőletek? Mert számomra ijesztő belegondolni, hogy egy szervezet azt kéri, hogy feltétel nélkül engedelmeskedj neki..
2013. okt. 7. 21:06
 7/58 anonim ***** válasza:

Katy Te meg azon goldokozz, hogy Mózes történetében azért volt jócskán lázadozás, de ezt Isten szépen megoldotta gyilkolásokkal. Most nem jut eszembe, melyik törzs volt az, de őket elnyelette a Földdel, mert nem tetszett nekik a pusztai lét.

Ezen gondolkozz.....

2013. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
7%

Egy valamit tudnod kell.

Jehova soha többé nem mondja a népének, hogy gyilkolásszon, mert az ítélkezést "egészen" a fiúnak adta, és a Jelenések könyvében leírtak szerint Jézus és az angyali serege fogja azt végre hajtani.


Hogy régen kötelezte a népét, az azért volt, mert még Jézus nem jött el és nem tette le a váltság áldozatát.

ezért a kiválasztott népét hatalmazta fel mint képviselőit az ítélet végrehajtására.

amibe volt szerepe azért Jézusnak is, mint angyali fejedelem, Sokszor vezette az angyalait az Izraeliták idejében a "pogányok" ellen.

A 185.000 Asszir katonával is Ő végzett, nem az Izraeliták.

Jézus még a földi eljövetele előtt sokszor volt "csatában" a gonosz emberek ellen, akik a Jehova népét bántották, mert Jehova felhatalmazta rá.

Akiket pedig elnyelt a Föld Koréh volt, Lévita származású, és elégedetlenkedett Jehova kinevezett vezetője Mózes ellen.

Ezt úgy kellett venni, hogy Isten elrendezése ellen lázad nem Mózes ellen.

Jehova nem azt nézi milyen nemzetiségű, hanem hogy milyen a szíve, és alázatos-e?

Egy ember se bírálhatja felül Istent. aki még is megteszi, az olyan mint ha egy hangya akarna egy vonatot megállítani.

Ezen nincs mit csodálkozni.

Le lett íratva a mi tanulságunkra, hogy mi legyünk olyanok, de sokan nem tanulnak még a saját hibájukból se, nem hogy a máséból.

2013. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
0%

Nem tetszett neki a pusztai lét.


Igen vissza vágytak Egyiptomba mert ott volt Póré hagyma, uborka fokhagyma.

De azt hamar elfelejtették, hogy amikor rabszolgai sorban voltak ott akkor meg siránkoztak, hogy Jehova mentse ki őket a rabszolga sorból.

Semmi sem jó az embereknek....

amikor kihozta őket és felszentelt saját tulajdon népévé választotta őket akkor meg az se volt jó.


" Ha van sapka rajta az a baj, ha nincs akkor meg az"

Ez az emberek nagy hibája.

Katy Weaver

2013. okt. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
Katy: nem a kérdésemre válaszolsz... Mindent betartanál, ami megjelenik a kiadványaitokban? Bármit? Akármit, amit leírnak?
2013. okt. 7. 22:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!