Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mozgó ünnep a Húsvét?

Miért mozgó ünnep a Húsvét?

Figyelt kérdés
2014. febr. 17. 17:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%

Mert Jézus minden évben máskor halt meg, és támadt fel!

Nem, ez persze nem igaz. Valójában nem tudom, miért mozgó ünnep. Annyit tudok, hogy köze van a farsanghoz (VAGY a farsangnak a húsvéthoz) és a Hold állásához.

Egyébként tudtad, hogy idén péntek 13-ra esik a húsvét?

2014. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Juj, fekete lesz a nap :D

Azért, mert semmi értelme amúgy. Csak akkor emlékeznek meg bizonyos felekezetek Jézus feltámadásról. Hogy miért, arra több elmélet létezik.

2014. febr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Már bocsi ,ti milyen vallást képviseltek??
2014. febr. 17. 18:21
 4/21 KZitus ***** válasza:
29%

Szervusz


Jézus ezt mondta: „Ezentúl ezt cselekedjétek a rólam való megemlékezésül” (Luk 22:19). Pál kijelentette: „Mert valahányszor eszitek e kenyeret és isszátok e poharat, mindegyre az Úr halálát hirdetitek, míg meg nem érkezik” (1Kor 11:26). A „valahányszor” nem utal szükségszerűen évente többszöri alkalomra; jelenthet több éven keresztül évente egyszer bekövetkező eseményt is. Hányszor emlékeznek meg egy nevezetes eseményről, például házassági évfordulóról vagy egy nemzet fontos történelmi eseményéről? Évente egyszer, az évforduló napján. Ez összhangban van azzal a ténnyel is, hogy az Úr Vacsorája az évenként megünnepelt zsidó pászka napján lett bevezetve, amelyet a kereszténnyé lett zsidóknak már nem kellett többé megtartaniuk.


Jehova Tanúi az Emlékünnepet az első évszázadban használatos zsidó naptár szerinti niszán hó 14-én, naplemente után tartják. A zsidók naplementétől a következő naplementéig számítják a napot. Ezért Jézus ugyanazon a zsidó naptári napon halt meg, amelyen az Emlékünnepet bevezette. A niszán hó a tavaszi napéjegyenlőséghez legközelebb eső, Jeruzsálemben megfigyelhető újhold után következő naplementével kezdődik. Az Emlékünnep időpontja mindig 14 nappal ezután van.

Így hát előfordulhat, hogy az Emlékünnep napja nem mindig azonos azzal a nappal, amelyen napjainkban a zsidók a pászkát ünneplik. Miért nem? Mivel naptári hónapjaik kezdetét az újhold csillagászatilag kiszámított időpontja szerint határozzák meg, és nem az újhold Jeruzsálem feletti megjelenése alapján, amiből 18-30 órás eltérés adódhat. Ezenfelül a legtöbb zsidó ma niszán 15-én ünnepli meg a pászkát, és nem 14-én, mint Jézus tette a Mózesi Törvénnyel összhangban.

2014. febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem képviselek semmit.

Ha muszáj választani, akkor azt mondom, hogy keresztény szeretnék lenni.

(valójában római katolikus nevelést kaptam, ami számomra nem sokat jelent).


http://www.youtube.com/watch?v=BFzbJVf3BOw

2014. febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%
1. vagyok, ne haragudj, csak hülyéskedtem. Egyébként evangélikus vagyok.
2014. febr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy tudjátok e ,de Jézus Krisztus előtt minden szóért ,akár írásos akár elhangzott ,és minden cselekedetért ,számot fogunk adni.Jobb kerülni a hülyeségegek.
2014. febr. 17. 18:49
 8/21 A kérdező kommentje:
KZitus ?? a pogányokbol lett keresztyéneknek ,mi köze a zsidó naptárhoz és ünnepekhez??
2014. febr. 17. 18:51
 9/21 A kérdező kommentje:

Rivulets of Silver Tears nevű felhasználó!!


Ha keresztyén szeretnél lenni ,beszélgess el Jézussal ,a János evangéliuma ,harmadig rész alapján!!

2014. febr. 17. 18:53
 10/21 anonim ***** válasza:
45%

Mindenért vállalom a felelősséget, amit elkövettem, gondolatban, szóban cselekedetben és mulasztásban. Bátran felvállalom azt, aki vagyok, voltam és amit érdemlek.

Egyedül a mulasztásra nem vagyok büszke meg a hidegebb viselkedésemre. Nem félek Istentől.

Vajon ennyire szeretem és bízom benne? Vajon ennyire jó ember vagyok? Vagy pedig a bűnben való megátalkodottság teljesen megvakított és megölte volna a lelkiismeretem?


Az előbb leejtettem egy üveg teát és gurult pár kört a földön, de egy csepp sem folyt ki :D

Na ehhez mit fog szólni az Úr? Jól vállba vág majd nevetve és elmondja....(ezt a képzeletre bízom).

2014. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!