Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Közeledik a Húsvét amely...

Közeledik a Húsvét amely zsidó eredetű ünnep, hogyan ünnepeljük helyesen a zsidó-keresztény kinyilatkoztatás alapján?

Figyelt kérdés
Nem akarok körmenetben részt venni,locsolkodni,és csokitojásokat kapni!
2010. márc. 26. 11:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
26%
Miért lenne zsidó ünnep?
2010. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
34%
pl. ülj be egy királyság-terembe és ne provokáld itt az embereket
2010. márc. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
26%
hogy lenne már zsidó ünnep???
2010. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%

A zsidók azt ünneplik, hogy kijöttek Egyiptomból.

Kovásztalan kenyér, ilyesmi.


A keresztények Jézus feltámadását ünnepelik: Vagyis azt, hogy meghalt a mi bűneinkért - így megszabadított bennünket, majd feltámadott, és megígérte, hogy elkészíti a Mennyek Országát, majd visszajön értünk, és magához emel.

Ezt ünnepeljük, hogy habár mind bűnösök vagyunk, de nem kell elvesznünk a bűneink miatt. Erre emlékeztet húsvét ünnepe. És erre emlékeztet a tavasz, a megújulás elérkezése minden évben.

Jézus feltámadása, vagy a természet megújhodása ugyan annak a dolognak a megjelenése, más formában. Mind a kettő azt jelenti nekünk: mindig érdemes újra kezdeni, mindig lehet hinni, remélni, jobbá válni és többet tenni. Akkor ünnepeled jól húsvétot, ha felkészíted a lelkedet az előttünk álló kegyelmi időszakra(Pünkösdig)

Ilyenkor a Szentlélek kiöntetik a Földre - és a fű úgy nő, hogy szinte hallod, figyeld meg! Mi is ilyenkor vagyunk a legerősebbek, legkezdeményezőbbek. Használd fel a húsvétot arra, hogy felkészítsd a lelkedet-testedet a Te életedben előtted álló feladatokra!

Ha elmégy a templomba, és csendben imádkozol:jó!

Ha énekelsz a gyülekezettel: jó.

Ha barkaágat, virágot viszel a szobába, és elmeditálsz mellette a megújuló életről és erőről: Jó.

Ha meglátogatod a nőket, meglocsolod, megkergeted, örömet adsz nekik, és elfogadod a kedvességüket:Jó.

Ha a rokonaiddal töltöd az időt, érdeklődsz róluk, és megnyitod magadat előttük: jó

Ha ünnepi ételeket veszel magadhoz a családod körébe, és hálát adtok érte, hogy ezt tehetitek: jó.

Ha megajándékozod a kisgyermekeket, örömet szerzel nekik: jó.

a szokások mind kifejeznek valamit a Húsvét szelleméből. Ha megtartod a szokásokat, a jelképek által közelebb jutsz Húsvét üzenetéhez.

Itt olvashatsz régi ünnepekről.

Húsvéti szokásokról olvashatsz:

[link]


[link]


[link]

2010. márc. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

zsidó eredetűt írt

a pészachról nem hallottatok? ez az újszövetségi Húsvét előképe (büntetéstől való megmenekülés nagyon leegyszerűsítve)

2010. márc. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%

Ez a vers elmondja, ami a "megy a traktor, szánt az eke, elvtársnő locsolhatok-e" féléből kikopott:


Locsoló verset

Mondok most el nektek,

Mit Édesanyámtól

Tanultam, mint gyermek.


De mint a cserépnek

Darabja elveszett,

Kiegészítettem

A hiányzó részeket.


Gyászt öltött magára

Az egész természet,

Midőn Krisztus urunk

A keresztfán vérzett.


Jámbor tanítványai

Zokogva siratták,

Midőn a jó gyermek

A jó édesanyát.


A meghalt testet

Keresztről levették,

Gyócsba tekerték,

Sziklába temették.


A katonák, kik

Jézust megfeszítették,

A síró asszonyokat

Vízzel szétkergették.


Harmadnap múlva

Megnyílt a sír szája,

Kilépett belőle

Az élet királya


Ezzel mutatta meg,

Lesz még feltámadás,

Lesz még a síron túl

Örökké valóság.


Posta vagyok, posta,

De régen siettem,

Mózes seregéből

Hozzátok érkeztem.


Nem jöttem egy napra,

Se nem egy órára,

Engedelmet kérek

A locsolkodásra.

2010. márc. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
35%

Hasad a szép hajnal, mutatja sugarát,


Szép szívvel es szájjal dicsérjük az Atyát.

Az Atyaistennek imádandó fiát,

Hogy el ne hagyta érni húsvét másodnapját.

Én is, íme, boldog örömet hirdetek,

Hogy feltámadt Krisztus, azon örvendjetek!

Feltámadt a Jézus, legyôzte a halált,

Ezáltal az élet diadalmat talált.

De hogy minek jöttem én, azt is megmondom:

Öntözködni jöttem, a szót nem cifrázom.

Engem öntözködô ápolónak hívnak,

Vizembôl a lánykák friss életet szívnak.

Adja ki a lányát, kérem szeretettel,

Hadd öntsem meg a kezét rózsavizemmel!

2010. márc. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
35%

Öntözködő ápoló=Apolló!!


ebben a kis versben is benne van Húsvét lényege, csak meg kell hallani:

Én kis morzsa,

Én most jöttem hírmondani

Krisztus Királyt hirdetni

Váccsák meg a lájánnyikot

Egy szép piros tojásval

Mint Krisztus urunk megváltotta

Széjes e világot vérivel

2010. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
46%

A pészah is ugyan ez. A zsidó nép megszabadult a bűneiből, és új, magasabb minőségben folytatta az életet, fel tudott vállalni új feladatokat.

Jézus is megszabadított a bűneinktől, és feltámadott: de nem testként, halandó emberként, hanem új megdicsőült életre.

AS kiscsibe is kikel, és már nem egy héjba zárt tojás tovább, hanem elkezdi saját feladatát.

meg a nyuszika is.

Nekünk is ezt kell tennünk!

Magasabb létfomába lépni, meghaladni egy kicsit eddigi életünket. Erre készültünk a böjt alatt, elhagyva, amire már nincs szükségünk. A húsvét az új megtisztult élet kezdetének az ünnepe. Illik ahhoz a locsolás! Ha lehet vödörből - de ha nem lehet, akkor jelképesen is megfelel, ha értjük mit jelképez.

2010. márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%

Fontos különválasztani a vallási ünnepet a néphagyománytól. A néphagyomány szerint mennek el a fiatal legények locsolkodni a lányokhoz és a lányok adnak festett tojást a legényeknek.


A Húsvét vallási értelemben a Peszah/Pászka ünnepe. A Zsidók az Egyiptomból való kivonulást ünnepelték azzal, hogy összegyűltek egy házban, s levágtak egy 1 éves, hím bárányt, amelynek vérével megjelölték az ajtófélfát. Hozzá keserű salátát fogyasztottak. Amikor a vacsora véget ért, akkor egy közös körbe ültek le beszélgetni, s a legkisebb gyerek megkérdezte a legidősebbet, hogy mit ünneplünk ma. S a legidősebb elmondta, hogy mit ünnepelnek.

Ugyanezért gyűlt össze Jézus tanítványaival egy emeleti terembe (Utolsó vacsora), hogy megünnepeljék a pászkát. De Jézus halála és feltámadása után, már a Húsvét, nem az Egyiptomból való kivonulást jelentette (vagyis a zsidóknak még mindig ezt), de a keresztényeknek Jézus kereszthalálát és feltámadását, a Megváltásunkat.


Így, ha vallásilag szeretnéd megünnepelni, akkor a Szent Három nap szertartásain való tevékeny részvétellel, a Passió meghallgatásával, az akkori események felelevenítésével tudod megtenni, mely által tudatosítod magadban, hogy Jézus mindezt érted tette. (Értem, érted, és minden emberért)

2010. márc. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!