Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Istenben? Ha igen...

Hiszel Istenben? Ha igen miért, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés

2014. febr. 17. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Hiszek Istenben. És bízom abban is, hogy ha valaki ezt már ötszázadszorra megkérdezi a GYK-n, akkor az Isten segedelmével a pokolra is jut.
2014. febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Hiszek, mert nap mint nap velem van, el nem hagy, ha kérek, akkor kapok, de nem vagyok önző, én is adok. Röviden ennyi.

Hosszabban meg nem fogom. Minek? Aki nem ismeri, az hiszékenységet röhög, én meg szánom, mert fogalma sincs semmiről.

2014. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Ezt a kérdést már többször is feltették itt a fórumon, nézd meg azokat a topikokat. Felesleges egy kérdést többször is feltenni.
2014. febr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Első, keresztényi szeretet, igaz?
2014. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 titak ***** válasza:
29%

Melyik Istenről van szó? Az Ó-, vagy az Új szövetségiről?

Ószövetség harcos, büntető, bosszúálló istene közel sem hasonlít a keresztény Szentháromság istenéhez. (ezért SEM hiszek)

2014. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Hiszek Istenben. Szerintem az az oka, hogy magához vonzott Jézus szeretete.
2014. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 r.sentinel ***** válasza:
33%

Nem, mert a " Bibliai Isten" nem letezik, viszont Teremtoben igen es nem tartom a kettot azonosnak.

Az ember tortentet leiro Bibliaban Teremtok vannak jelen es nem Isten meg angyalok. Ertsetek meg mar hogy azok akik irtak annak idejen a sajat primitiv gondolataik es tapasztalataik altal voltak leirva dolgok, fuggetlenul attol hogy a papok es teologusok meg egy jo adak szineteket adtak hozza, mi megis 2014 ben primitiv modon akarjuk ertelmezni a leirt mondatokat.

Hadd peldazzak par dologgal:


"Te feszitetted ki vele az eg satrat, feszesre, mint a tukor, mely acelbol keszult ?" - Job XXXVII-18


Kepes-e az ember "feszes egi satrat" kesziteni melyek a valosagban fembol keszult repulogepek. A korabeli emberek

ugy gondoltak hogy ez lehetetlen masvalakinek mint "Isten"-nek. Pedig manapsag mar megvalosithato..


Ami a telepatiat illeti az tulsagosan musztikus szamara:

"A szo meg nincs a nyelvemen, s lam Jahve mar tud mindent.

Elorol es hatulrol kozrefogsz s a kezed folottem tartod.

Csodalatos ezt tudnom, olyan magas, hogy meg sem ertem" - Zsoltarok CXXXIX-4


Az asztronomia es a bolygokozi utazas is erthetetlen volt szamara:

"A csillagokat szamon tartja, mindegyiket neven szolitja"- Zsoltarok CXLVII-4


A mennyorszag:

Az termeszetes hogy mindez felfoghatatlan volt azok szamara akik ugy gondoltak hogy a csillagok nem masok mint az egboltra aggatott kis lampak es mindez a vilag kozeppontja, a fold korul lebeg. Ezzel szemben ma amikor az urben utaznak es felfogjak annak hatalmassagat a regi szovegek mas fenyben tunnek fel.


"Sokan lesznek elsokbol utolsok es utolsokbol elsok" - Mate XIX-30

Ami azt jelenti hogy a teremtettekbol teremtok lesznek ahogy a teremtok is teremtve lettek.


"Mert a zsarnok nem lesz tobbe, a gunyolodo kipusztul es mind kiirtjak, akik gonoszat forralnak. Azokat akik


gonoszul megragalmaznak masokat, akik torbe ejtik a birot a kapuban es az igazat alaptalanul megfosztjak jogatol." -


Izajas XXIX-20

Lejart az ideje azoknak akik az eredendo bunt hirdetik es az emberek buntudatat akarjak felebreszteni.


Tovabba....

"Mert a balga balgasagot beszel es a szive gonoszsagot forral, hogy istelenseget vigyen vegbe es alnokul Jahve ellen szoljon hogy ehen hagyja az ehezoket es megtagadja au italt a szomjazoktol. Az alnok ember fegyverei igen gonoszak, mert gonosz terveket kovacsol, hogy hazug beszeddel tonkre tegye a szegenyt, meg akkor is ha bebizonyitja igazat. Am a nemes nemeshez meltoen gondolkodik es kitart a nemes dolgokban" - Izajas XXXII-3


Az egyhaz mely Jahve neveben eltevelyito gondolatokat hirdet es az igazsagra ehezo lelkeket ehesen hagyja, o az aki terveket szo, hogy kisemmizze a szegenyeket es ugy intezi, hogy azok akik tudjak vagy nem merik megerteni, huek maradjanak hozza a buntol a kikozositestol vagy mas ostobasagoktol valo felelmukben.Amikor a szukolkodo eloadja problemajat, az aki nem eleg ertelmes ahhoz hogy felfogja az igazsagot az egyhaz hazugsagainak vedelmebe all, annak tanacsara. De a nemes erosen hirdeti az igazat es nemes tetteket visz veghez az embereket eltipro egyhaz

hozzajarulasa nelkul is.

2014. febr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Te négyes, én vagyok az első. Ki mondta, hogy keresztény vagyok??? Az volt a kérdés, hogy hiszek-e Istenben és azt válaszoltam, hogy igen. Az ostoba kérdésednek meg hogy örült a köznép, fel is pontoztak érte bőszen. )))
2014. febr. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Igen hiszek Istenben. 16 évesen szólított meg először, és azóta naponta jelen van az életemben, vezet és tanácsol mindenben. Szólhat hozzád a Biblia által, más emberek által, saját belső hang álatla, melyet sokszor lelkiismeret szavának hívunk. Isten minden embert megkeres, Ő az a "halk és szelíd hang", ami arra vezet, hogy jót cselekdj, hogy változtass az életeden pozitív irányba, hogy ismerd fel bűneidet, és valdd meg azokat Neki, hogy Krisztus által elvehesse azokat!


Isten szeret téged, és én kívánom, hogy halld meg te is a hangját!


Üdv. Péter

2014. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Frigg ***** válasza:

Én nem hiszek Istenben, legalábbis nem keresztény értelemben. Mondhatjuk, hogy "többistenhit" ami közel áll hozzám :)

De ettől függetlenül tiszteletben tartom mindenki véleményét és hitét.


23/N

2014. febr. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!