Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te miért hiszel Istenben,...

Te miért hiszel Istenben, vagy a Bibliában?

Figyelt kérdés
Gondold végig, hogy miért! Talán azért mert bízol abban, hogyha kapcsolatot teremtesz Istennel, akkor lehetőséged lesz a halál utáni életre, vagy mert a Biblia választ ad a természeti jelnségekre amik körül vesznek minket, vagy csak azért mert a családodban mindenki vallásos és ha te nem hinnél(ezt ne is feltételezzük...) akár ki is tagadhatnának? Esteleg teljesen más az ok? Kíváncsi vagyok mi, várom a válaszokat ;)
2012. nov. 12. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Hiszek Istenben, de a Bibliát nem tudom komolyan venni. Az 'én' istenképem ebből kifolyólag nem egyenlő a Bibliában megjelenítettel. A családom egyébként papíron vallásos, de sose vették igazán komolyan, az egyháztól szerintem kimondottan próbálnak távol maradni. Én viszont még meg se vagyok keresztelve.
2012. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem és köszi, de a kérdés az volt -> miért?
2012. nov. 12. 11:44
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Az első válaszoló vagyok. Utólag jöttem rá, hogy nem is igazán válaszoltam a kérdésre. :D

Mindig is foglalkoztattak ezek a témák, ha nem is feltétlen Isten létezése, de az élet értelme, működése. Számomra Isten nem egy felettünk álló lény aki ítélkezik felettünk, majd büntet, vagy jutalmaz. Én Istennek magát a létezést tartom, ami tudatosan működik egy hatalmas egységben, még ha most még nem is tudjuk teljesen átlátni. Szóval az én válaszom az, hogy azért hiszek ebben, mert eddig ez tűnik a legértelmesebb válasznak a kérdéseimre. :) De nyitott e tekintetben, a hitem és az elképzeléseim is változnak az idő során, ahogy egyre bővül a tudásom. Engem az igazság érdekel, nem ragaszkodom a korábbi elképzeléseimhez, ha kiderül, hogy hamisak.

2012. nov. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

Azért mert nincs más alternatíva. A jelenlegi kultúránk olyan mértékben trivializálódik és válik undorítóan közönségessé, hogy a gyomrom kifordul. Az egyedüli, ami ez alól kivételt képez az Isten szava és a Biblia.

Van, aki állatként szeretne élni ezen a Földön (diszkó, drogok, részeg fetrengés, naponta új szexpartnet)...lelke rajta, köszönöm, de én ebből nem kérek. És ami mindennek szögesen ellent mond, az a vallás.

2012. nov. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Vagyis, én személyesen hiszek Istenben és Krisztusban, de ha nem hinnék, akkor is vallásos lennék, mert ez az egyedüli olyan életforma, ami nem állatiasít el. Sajnálom, egyeseknek fájni fog, de a saját szememmel látom a korosztályomon, hogy milyen mértékben alacsonyodnak le emberileg a materialista felfogású emberek egy ruhába bújt majom szintjére.
2012. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én azért hiszek a Bibliában, mert elhittem, hogy ez Isten igéje....És hiszem azt is, hogy Jézussal minden lehetséges!

És miután nem kételkedtem a hitelességében, meg is mutatkozott nekem...

Egyébként katolikus családból jöttem, de máshol találtam meg az igazságot! És hiszem, hogy Isten terve ez volt az én életemmel, én most vagyok jó helyen!

De persze, ezt senkire nem lehet ráerőltetni, ez cssak akkor lehetséges ha Isten megszólítja a szívedet, és azután már csak neked kell befogadni, azután csakis rajtad áll a döntés!

Tedd meg addig, amig nem késő! Én mondhatom, hogy viszonylag elég hamar befogadtam a szívembe Jézust!(21évesen),de azt mondom kár, hogy nem előbb történt meg!

De hiszem, hogy ennek igy kellett történnie! AZ UR Áldását mindenkinek!

2012. nov. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

azért mert megmentette az életemet a haláltól

én azt sem bánnám ha pont ezért tagadnának ki mert szeretem őőőőőőőőőőőőőőőőt

2012. nov. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 pelgrim ***** válasza:

A kérdés valójában értelmetlen, a hitnek nincs miért -je, a hit kegyelem dolga, nem lehet akarni. A Biblia tanítása igaz, annak ellenére, hogy nagy része, főleg az ószövetség könyvei jelképes tanmese, hitrege, nem valós történet.


Én hiszek Istenben, ez nálam is kegyelem dolga, szándékosan én nem tudok hinni semmiben. De mintha valami azt súgná, hogy létezik egy Mindenható Törvény, egy Vezérlő Alapelv mindenben; egy Hatalom, Bölcsesség és Szeretet kimeríthetetlen forrása bennünk és körülöttünk mindenütt; egy Eredeti Önfejlesztő Ihlet, melynek fejleménye (nem teremtménye) minden más létező dolog. Melynek leg-előbbre haladt fejleménye itt a földön mi emberek vagyunk.


Nincs semmilyen külső ok ami a hitre serkentett volna, csak az amit ihletnek nevezünk.

2012. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A hit tényleg ajándék, de szerintem még sokkal logikusabb is egy mindenható lény által teremtett világ és fizikai törvények mint a semmiből, véletlenszerű törvényekkel működő fizikai világ. A Bibliában azért hiszek, mert isteni sugallmazását bizonyítottnak látom. Ezt egy párral ezelőtti kérdésben kifejtettem.
2012. nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1-es: nekem úgy tűnik hogy te a saját kényed-kedved szerint képzeled el Istent, nem te igazodsz hozzá hanem az istenképedet akarod igazítani magadhoz.
2012. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!